Jako první se budeme věnovat Evropské serii závodů na ledové ploché dráze,která zavítala díky obětavým pořadatelům take k ná m do České Republiky a to Divišova!

Půjdeme ale popořádku jak šly závody za sebou!

První a druhý závod odstartoval 7-8.Ledna v Rakouském ST.Johann in Pongau.Poprvé ve své kariéře dokázal porazit Jan Klatovský svého bratra a obsadil páte místo,zatím co jeho bratr Antonín skončil šestý!

Výsledky:

1.Eibl-D 15b.

2.Skabraut A 12+3

3.Pletschacher D 12+2

4.Nikulin RUS 12+1

5.J.KLATOVSKÝ CZ 10

6.A.KLATOVSKÝ CZ 9

7.Tuinstra NL 9

8.Leitner A 9

9.Flyktman S 8

10.Stellingverf NL 7

11.Halsall GB 5

12.Goeldi CH 4

13.Bruckner A 3

14.Cavigelli A 3

15.Kreuzberger A 1

16.Gadeyene F 0

Juniorský závod:

1.Holstein NL 11

2.Posch A 9

3.Schveiger A 4

4.Gattman CH 0

ObrazekDruhý den popokračovala serie Golden spikes na tomtéž stadioně a to už se dařilo našemu Antonínu Klatovskému daleko lépe,když v konečném hodnocení obsadil skvělou druhou příčku za ruským jezdcem startujicím s německou licencí Vjačeslavem Nikulinem.Společníka na stupních vítězů jim dělal vítěz prvního závod němec Robert Eibl.Mladší z bratrů Klatovských si vyjezdil konečné sedmé místo.Druhý den v rakousku startoval také třetí čech Jan Pecina.Skončil pátý ve vloženém závodě juniorů do 21.let.Byl to paradox,jelikož tuhle věkovo hranici už dávno překročil.

Výsledky:

1.Nikulin RUS 15

2.A:KLATOVSKÝ CZ 13

3.Eibl D 12

4.Čaščin RUS 10

5.Flyktman S 11

6. Tuinstra NL 9

7.J.KLATOVSKÝ CZ 9

8. Pletschacher D 8

9.Stellingverf NL 7

10.Leitner A 6

1.Gegenbauer D 6

12.Goeldi CH 5

13.Halsall GB 3

14.Posch A 3

15.Cavigelli A 1

16.Gadeyene F 1

Junioři:

1.Holstein 10

2.Gartman 9

3.Schweiger 8

4.Weber 7

5.PECINA 5

6.Forcher 4

7.Kerle 4 Obrazek Z rakouského ST:Johannu se účastníci tohoto serialu přesunuli do švýcarského Flimsu.V tomto závodě Tonda Klatovský nenašel přemožitele a dojel si vítěztví.Na stupních vítězů si tonda poblahopřál ještě s druhým rakušanem Skabrautem a třetím nizozemcem Stellingverfem.Jan Klatovský obsadils deseti body pátou příčku.

Výsledky:

1.A.KLATOVSKÝ CZ 15

2.Skabraut A 14

3.Stellingverf NL 12

4.Gegenbauer D 10

5.J.KLATOVSKÝ CZ 10

6.Čaščin RUS 9

7.Weis CH 8

8.Halsall GB 8

9.Weber D 6

10.Goeldi CH 6

11.Cavigelli CH 6

12.Gadeyene F 5

13.Holsten NL 4

14.Schwaiger D 3

15.Carigiet CH 2

16.Gadtman CH 0

V domácím závodě jsme měli hned osm zástupců.Nejlepe si vedli bratři klatovští.Také Šiška se blýsknul pěkným sedmým místem.Po několika leté přestávce se na ledové ovály vrátili Jirka Petrásek,Jan Klauz a Vladislav Kunc st.Zklamáním bylo na domácí dráze až dvanásté místo Jana Peciny.

Výsledky:

1.A.KLATOVSKÝ CZ 15

2.J.KLATOVSKÝ CZ 14

3.Gegenbauer D 12

4.Tuinstra NL 11

5.Halsall GB 10

6.Stellingverf NL 10

7.ŠIŠKA CZ 9

8.Greissel D 8

9.Goeldi CH 6

10.Skabraut A 6

11.PETRÁSEK CZ 5

12.PECINA CZ 4

13.Čaščin RUS 3

14.Cavigelli CH 2

15.Gadeyene F 1

16.KLAUZ CZ 0

17.KUNC st. CZ 0

18.BĚHAL CZ DNR

Obrazek

Pátý závod v nizozemském Assenu nezastihl Tondu zrovna v té nejlepší formě,když obsadil až deváté místo.Naplasti snad bylo pěkné umístění jeho bratra Honzy(6.místo).

Výsledky:

1.I.Ivanov RUS 13

2.Soedestroem S 13

3.Skabraut A 12

4.Gegenbauer D 11

5.Archipov RUS 11

6.J.KLATOVSKÝ CZ 10

7.Tuinstra NL 10

8.Stellingverf NL 8

9.A.KLATOVSKÝ CZ 7

10.Čaščin RUS 6

11.Gadeyene F 5

12.Halsall GB 5

13.Leitner A 4

14.Goeldi CH 2

15.Cavigelli CH 1

16.Verhoef NL 0

17.Seppanen FIN DNR

Šestý a sedmý závod se jely v německém erfurthu.

Výsledky soboty:

1.Bazejev RUS 15

2.Drozdov RUS 14

3.Gegenbauer D 12

4.Skabraut A 11

5.A.KLATOVSKÝ CZ 11

6.Tuinstra NL 10

7.Stellingverf NL 9

8.J.KLATOVSKÝ CZ 8

9.Leitner A 7

10.Čaščin RUS 7

11.Roth D 5

12.Halsall GB 4

13.Bruckner A 3

14.Gadeyene F 1

15.Cavigelli CH 1

16.Goeldi CH 1

Výsledky neděle:

1.Bazejev RUS 15

2.Gegenbauer D 12

3.Drozdov RUS 11

4.Skabraut A 11

5.A.KLATOVSKÝ CZ 11

6.Tuinstra NL 11

7.Stellingverf NL 11

8.J.KLATOVSKÝ CZ 9

9.Leitner A 7

10.Čaščin RUS 6

11.Bruckner A 4

12.Roth D 3

13.Goeldi CH 3

14.Cavigelli CH 2

15.Gadeyene F 2

16.Halsall GB 2

. Konečné pořadí Golden Spikes 2006:

1.KLATOVSKÝ ANTONÍN ČR 74

2.Skabraut Markus D 66

3.Gegenbauer Sebastian D 63

4.KLATOVSKÝ JAN CZ 62

5.Tuinstra Johny NL 60

6.Stellingverf René NL 57

7.Čaščin Dmitrij RUS 41

8.Halsall Graham GB 35

9.Leitner Martin A 33

10.Goeldi Heinz CH 26

11.Pletschacher Stefan D 20

12.Cavigelli Thomas CH 15

13.Gadeyene Claude F 15

Ostatní jezdci startující vněkterých závodech,byli nasazeni pouze jako divoké karty nebo nahradníci.Jejich výsledky se tedy nezapočítávají do konečného pořadí serie.(tw)

Napsat komentář