Ve Slaném nejlepší domácí tým

Ve Slaném se včera odjelo čtvrté kolo Extraligy.Před televizními kamerami se odehrávali napínavé boje až do posledního rozjezdu.Vítězem se nakonec stali domácí Slánští plošináři.

ObrazekV první jízdě bylo pořadí Ulamek-Brhel-Simota-L.Dryml

Ve druhé jízdě se v barvách Plzně představil osmačtyřicetiletý Adrzej Huszcza a ve svém věku dokázal,že nepatří do starého železa.Vyhrál s obrovským náskokem nechal za sebou o generace mladší soupeře.Huszcza-Štancl-Suchánek-Franc.

ObrazekTřetí jízda:Tomíček-Šitera-Štichauer-Málek

Čtvrtá jízda:A.Dryml-Rymel-Dudek-Drabik

Po první serii jsou včele Pražáci a Plzeňáci se sedmi body a zanimi Slaný a Pardubice s pěti body.

V pátém rozjezdu najel Tomíček do pásky a musel tedy startovat z druhé čáry, která je od pásky vzdálená 15 metrů.Odstartoval však velmi dobře o po krásném souboji napřed se Suchánkem o třetí a následně z Dudkem o druhé získal pro svůj prospěch a dojel druhý.Pořadí tedy bylo:Ulamek-Tomíček-Dudek-Suchánek

V šesté jízdě ještě před startem spadl Rymelovi zadní řetěz,pokoušel se ho nahodit,ale nakonec mu mechanik dovezl druhý stroj a na něm jel velmi skvěle.Hned od startu se ujal vedení a vyhrál s obrovským náskokem.Rymel-Štancl-Šitera-Jirout.

ObrazekPřed startem sedmé jízdy nastala trochu rošada s povlaky.Fenc neměl na své přilbě žádný a musel pro něj do depa.Aleši Drymlovi zase povlak sklouzl s přilby.Chtěl ho zahodit,ale jeho mechanik mu ho nakonec nasadil.Po startu se ujal vedení Huszcza. Brhel byl druhý a celou jízdu na něj dotíral Aleš Dryml.Nakonec se mu to podařilo a dojel druhý za Huszczou.

Huszcza-A.Dryml-Brhel-Fencl.

Od startu osmé jízdy šel dočela Franc,ale musel odrážet útoky Drabika. kterým nakonec podlehl.Měl co dělat,aby ho nepředjel i Simota.Drabik-Franc-Simota-Štichauer

Po druhé rundě:Olymp-Plzeň a Slaný-Pardubice

Obrazek9.Jízda:Ulamek-L.Dryml-Huszcza-Rymel

10.Jízda:Velmi krásná rozjížďka.Souboj o první místo mezi Simotou a Alešem Drymlem,který vyvrcholil pádem Aleše Drymla.Jízda nebyla zastevena,protože Aleš naskočil na motocykl a pokračoval dále.Simota-Tomíček-Štancl-A.Dryml

11.Jízda:Franc odjel nejlépe ovšem utočí na něj jak L .Dryml,tak Dudek.Franc nakonec první místo držel skvěle a souboj se odehrával jen o druhé atřetí místo.Na cílové čáře Dudka Lukáš Dryml předjel.Franc-L.Dryml-Dudek-Fencl

12.Jízda:Po letmém startu se opakovalo.Při opakování však Brhel najel do pásky a stěhoval se

o 15.metrů dozadu.Suchánek-Drabik-Šitera-Brhel

Potřetí serii:Olymp-Plzeň a Slaný-Pardubice

13.Jízda:Brhel přijel na start dvě vteřiny před vypršením dvouminutového časového limitu.Skvěle odjel Jirout,Druhý Brhel neustale dotíral.Ze třetího místa na něj však útočil Dudek.Jirout-Brhel-Dudek-Štancl.

Obrazek14.Jízda:Ulamek se ujal vedení.Tvrdé boje mezi Francem a A .Drymlem.Vítězně ze souboje vyšel Aleš a hned Francovi poodjel a vydal se za vedoucím Ulamkem.Předjet se mu ho však nepodařilo.Ulamek-A.Dryml-Franc-Šitera

15.Jízda:Skvěle Simota,druhý Rymel.Probíhal jen souboj o třetí a čtvrté místo meziMálkem a Suchánkem.Pochvíli se to však uklidnilo a jezdci dojeli v pořadí Simota-Rymel-Málek-Suchánek.

16.Jízda:Dobrý start Drabika.Neuvěřitelně napínavý souboj o druhé místo.Pořadí se neustále míchalo ovšem to druhé místo si skvěle hájil Huszcza a nakonec ho i udržel.Za jeho zády dojeli Tomíček a L.Dryml.Drabik-Huszcza-Tomíček-L.Dryml.

Po16.Jízdách:Olymp a Slaný-Plzeň-Pardubice.

17.Jízda:Po startu se ujal vedení Fencl a dotíral Jirout.Neustále na Fencla útočil ovšem ten jel na domácí dráze skvěle.Fencl-Jirout-Brhel-Šitera.

Obrazek18.Jízda:Od startu odjel dobře Aleš Dryml a nakonec zvítězil.Zamíchal tak kartami, protože pro technickou závadu na motocyklu nedojel Štancl.A.Dryml-Franc-Dudek-Štancl R

19.Jízda:Nejlépe odjel Rymel,ale ve výjezdu s první zatáčky ho venkem předjel Simota a hned mu poodjel.Rymel měl co dělat aby druhé místo udržel.Zezadu na něj totiž útočil Drabik.Ten však po chybě musel ještě odrážet útok Suchánka.Simota-Rymel-Drabik-Suchánek.

20.Jízda:Od start šel do čela včera suveréní Ulamek,druhý byl Huszcza,ale na toho zezadu dotíral Aleš Dryml.Nakonec ho předjel.Ovšem na pořadí Pardubic to nemělo žádný vliv.

Obrazek

AK Slaný 33

Drabik(E3231)9

Málek(0- -1-) 1

Štancl(2210R) 5

Ulamek(33333) 15

Fencl(R03)3

AK Plzeň 31

Huszcza(33121) 10

Simota(11333) 11

Šitera(21101) 5

Dudek(11111) 5

Markvart DNR

Olymp Praha 30

Tomíček(32210) 8

Rymel(23022) 9

Franc(02312)8

Brhel(21R20) 8

Kollert DNR

ZP Pardubice 26

L.Dryml(0-220-) 4

Suchánek(10300) 4

A.Dryml(32F232)12

Štichauer(10- – -)1

Jirout(032) 5

   

Tabulka po 4.kole

1.AK Slaný 12 108

2.AK Plzeň 11 130

3.Olymp Praha 10 124

4.ZP Pardubice 7 117

ObrazekPo závodech Extraligy se jel ještě ve Slaném mini závod o pohár Pivovaru Krušovice. Výsledky:

SF1:Ulamek-Štichauer-Štancl-Fencl

SF2:Drabik-Kollert-Huszcza-Málek

Finále:Ulamek-Štichauer-Kollert-Drabik E

ObrazekText:Tomáš Wanke

Foto.Pavol Pučko

Napsat komentář