Vítězem 32.Zlaté stuhy se stal Němec Hefenbrock

Vítězem 32.Zlaté Stuhy se stal Němec Hefenbrock

Hefenbrock se stal vítězem už v základní části bez jediné porážky.Semifinále pak prošel bez problémů a ve finále odjel skvěle od startu.Vítězství si tento nadějný němec vyjel zcela zaslouženě.

Po zásluze si druhé místo vybojoval náš Luboš Tomíček.V základní části ho porazil pouze Pavlič a Dilger, ovšem semifinále vyhrál a ve finále nestačil pouze na Hefenbrocka.

Matěj Kůs sice v základní části obsadil až deváté postupové místo, ale v semifinále zajel skvěle a postup do finále ho neminul.Perfektní výkon podal i ve finále a v konečném pořadí mu patřilo třetí místo.

Bramborovou medaili si ze Zlaté Stuhy odváží mladý Pardubák Hynek Štichauer.Po základní části byl čtvrtý, v semifinále postupoval jako třetí, ovšem ve finále na něj zbyla jen bramborová medaile za čtvrté místo.

O smůle mohl hovořit Jurica Pavlič, letošní Mistr Evropy junioru do 19. let.V základní části vyhrál své tři jízdy, poté nedojel jízdu pro defekt, v semifinále pak tak tak dosáhl na postup do finále a ve finále se nezmohl na lepší než páté místo.

Šestý byl v závodě slovenský nadějný junior Martin Vaculík.Závod začal ukázkově vítězstvím, potom přišly tři hubené jízdy ve kterých nasbíral méně bodů než ve své první jízdě.Na postup to sice s odřenýma ušima stačilo, ovšem ve finále to bylo jen poslední šesté místo.

Smolařem se stal Polák Zengota.Po základní části byl na třetím místě, ovšem doplatil na systém závodu. V semifinále nestačil na trojici Tomíček.Vaculík-Pavlič a byl vyřazen.V konečném pořadí na něj zbyla až sedmá pozice.

Filip Šitera jako trojnásobný český šampion v juniorských kategoriich měl plnit roli favorita.Ovšem střídavé výkony v základní části ho sice dovedly až do semifinále, ovšem na postup do finále už Filip nedosáhl.

Další naši se umístili na jedenácté místě Antonín Galliani, dvanáctý Martin Gavenda a třináctý domácí junior Pavel Fuksa.

Výsledky Základní části:

1.

H Hefenbrock Christian, D

4

4

4

4

16

2. Tomíček Luboš, CZ 3 4 4 3 14
3. Kůs Matěj, CZ 2 3 2 3 10
4. Štichauer Hynek, CZ 3 4 3 4 10

5.

Pavlič Jurica, HR

4

4

4

E

12

6. Vaculík Martin, SVK 4 0 1 2 7

7.

Zengota Grzegorz, PL

3

3

4

4

14

8.

Dilger Max, D

3

3

3

4

13

9.

Hansen Kenneth Krusse, DK

2

3

3

4

12

10. Šitera Filip, CZ 4 2 3 2 14
11. Galliani Antonín, CZ 2 1 1 3 7
12. Gavenda Martin, CZ 1 2 1 1 5
13. Fuksa Pavel, CZ 0 2 0 2 4

14.

Druchniak Wojciech, PL

2

2

0

0

4

15.

Facher Pavel, D

1

0

1

2

4

16.

Wolbert Kevin, D

0

1

2

1

4

17.

Franchetti Guglielmo, I

1

1

2

R

4

18.

Demmel Christoph, D

R

0

2

R

2

19.

Gregorič Maks, SLO

1

0

0

1

2

20.

Nowotny Manuel,A

0

1

R

0

1

Semifinále:

1. Tomíček Luboš, CZ 1. Hefenbrock Christian, D
2. Vaculík Martin, SVK 2. Kůs Matěj, CZ
3. Pavlič Jurica, HR 3. Štichauer Hynek, CZ
4. Zengota Grzegorz, PL 4. Dilger Max, D
5. Hansen Kennth Krusse,DK 5. Šitera Filip, CZ

Finále:

1. Hefenbrock Christian, D
2. Tomíček Luboš, CZ
3. Kůs Matěj, CZ
4. Štichauer Hynek, CZ
5. Pavlič Jurica, HR
6. Vaculík Martin, SVK

Text: Tomáš Wanke

Napsat komentář