Semifinále Mistrovství Ruska Juniorů na ledě

Kameni Uralsk, Novosibirsk, Sterlitamak(RUS)-Uplynulý víkend byly v Rusku na programu tři semifinálové kola Mistrovství Ruska juniorů na ledě.Do finále postupovala vždy pětice jezdců, jezdci na šestém místě se budou o postup do hlavního závodu ucházet ve speciálním rozjezdu, kde vítěz jde do závodu, druhý třetí budou náhradníci.

V Kamenim Uralsku se nejvíce dařilo Danilu Ivanovovi, druhý byl Nikolaj Riabikona třetí Michail Zielepukin.Do finále ještě postupovali Karpuchin a Rodin.

Kameni Uralsk:
1. Danil Ivanov – Kameni Uralsk – 30
2. Nikolaj Riabokon – Ufa – 27
3. Michail Zielepukin – Szadrińsk – 23
4. Dmitrij Karpuchin – Saransk – 21
5. Alexandr Rodin – Sadrinsk – 19 
6. Siemion Gološejkin – Samara – 17
7. Ivan Siničkin – Luchovica – 16
8. Ivan Uljanov – Luchovica – 15,5
9. Maxim Karpuchin – Saransk – 12
10. Andrej Safin – Ušaly – 12
11. Michail Dušamov – Luchovica – 12
12. Ilja Filimonov – Iževsk – 9,5
13. Vitalij Aznaurov – Ušały – 8
14. Konstantin Siničkin – Luchovica – 7
15. Jevgienij Dydykin – Saransk – 5
16. Andrej Žujkov – Iževsk – 5
17. Dmitrij Vintajev – Samara – 3
18. Alexandr Bielogonov – Sadrinsk – (ns)

Semífinále v Novosibirsku ovládl Roman Akimienko, před bratry Maximem a Sergejem Koltakovými.Do finále postupuje i třetí z bratrů Koltakových Dmitrij.Mimo něj taky Korčemacha.Šestý Kaminskij se utká o postup s šestými ze zbylých semifinálových závodů.

Novosibirsk:
1. Roman Akimienko – Blahoviečzensko – 23
2. Maksim Koltakov – Sadrinsk – 18
3. Sergej Koltakov – Sadrinsk – 18
4. Maxim Korčemacha – Novosibirsk – 17
5. Dmitrij Koltakov – Sadrinsk – 17
6. Nikolaj Kaminskij – Vladivostok – 14 
7. Sergej Karačencev – Novosibirsk – 11
8. Alexandr Kočetov – Novosibirsk – 11
9. Ivan Pugač – Dolny Tallin – 10
10. Maxim Mielechin – Sadrinsk – 9
11. Kiril Kozlov – Sadrinsk – 4
12. Oleg Krietinin – Dolny Tallin – 3

Poslední semifinále se jelo v Sterlitamaku a tam se nejvíce dařilo Igoru Kononovi, vyhrál před Maximem Lužnikovem a Vladimírem Čapalovem.Do finále společně s touto trojicí postupuje ještě Kovrižkin a Nujkin.Do poslední šance se probojoval šestý Parfinov.

Sterlitamak:
1. Igor Kononov – Sterlitamak – (3,3,3,3,3) – 15
2. Maxim Lužnikov – Saransk (3,2,3,3,3) – 14
3. Vladimír Čapalo – Sterlitamak (3,3,3,2,2) – 13
4. Anton Kovrižkin – Ufa (2,2,2,3,3) – 12
5. Piotr Nujkin – Sterlitamak (3,1,3,2,2) – 11
6. Nikita Parfionov – Sterlitamak (2,1,2,2,3) – 10
7. Ilja Ruzanov – Sterlitamak (2,3,1,1,2) – 9
8. Andrej Gavrilkin – Saransk (1,2,1,3,1) – 8
9. Alexandr Abroškin – Saransk (1,0,2,2,2) – 7
10. Nikita Alexejev – Ufa – (2,3,0,0,1) – 6
11. Nikolaj Buzmakov – Iževsk (1,0,2,e,1) – 4
12. Ruslan Mustafin – Ušały (1,1,1,1,0) – 4
13. Denis Pudov – Ufa (0,1,1,2,-) – 4
14. Rustiem Miniahmietov – Ufa (0,2,0,1,-) – 3
15. Anton Šarov – Iževsk (0,0,0,1,0) – 1
16. Stanislaw Svitek – Iževsk (0,0,0,t,1) – 1

Většina jmen těchto ruských ledařských nadějí nám nic neřekne, ale věřme tomu, že z nich jednou budou jezdci typu Balašov, Polikarpov, Drogalin, Nikulin , Lumpov atd.
Finále je na programu 24.-25.2.2007 v Sardinsku.

Text:Tomáš Wanke

Napsat komentář