Ivan Ivanov vyhrál, Antonín Klatovský až patnáctý

Ufa(RUS)-Vítězem úvodního závodu Mistrovství Světa na ledě se stal ruský reprezentant Ivan Ivanov.Druhý byl Nikolaj Krasnikova třetí místo patřilo Michail Bogdanovovi.Domácím ruským ledařům se dařilo velmi dobře.Vždyť čtvrtý byl další Rus Vitalij Chomičevič, šestý pak Denil Ivanov, sedmý Stanislav Archipov a osmý Dmitrij Bulankin.Mezi ruské reprezentanty se dokázal vklínit pouze Rakušan Franz Zorn, jenž obsadil páté místo.Oproti Rusům se však vůbec nedařilo našemu jedinému zástupci Antonínu Klatovskému.Celkově dojel na patnácté pozici.

Po základní části závodu byla situace nesmírně vyrovnana, když všichni jezdci nastupující do Finále A měli stejný počet třinácti bodů.

Tonda Klatovský měl po základní části jen tři body a to stačilo pouze na Finále D.Utkal se v něm s Němcem Bauerem, holanďanem Tuinstrou a Finem Aakkou.I když bojoval co se dalo, stačilo to jen na třetí místo v tomto finále D.Vyhrál v něm Fin Aakko, před Bauerem a Klatovským.Poslední byl Tuinstra.

Finále C se stalo záležitostí nestárnoucího Švéda Stefana Svenssona.Druhý byl Harald Simon a třetí nejhorší Ruský zástupce v závodě Sergej Baltačev.Čtvrtý dojel Skabraut z Rakouska.

Ve finále B už začínala Ruská nadvláda.Mezi třemi jezdci z Ruska e objevil jen jeden jezdec z jiného státu.Byl jim Franz Zorn, který však všem nakonec vypálil rybník a y vyhrál.Druhý byl Denil Ivanov a třetí pro defekt nedojel Stanislav Archipov a pro pád nedokončil Bulankin.

Finále A už pak bylo jednoznačnou záležitostí ruských ledařů.Všichni čtyři vstupovali do Finále se stajným počtem bodů.Jízda byla nesmírně vyrovnaná, ovšem nakonec se štěstí přiklonilo na Ivan Ivanova a byl to on kdo vykročil nejlépe za ziskem letošního titulu Mistra Světa.Druhý byl obhájce Nikolaj Krasnikova třetí Michail Bogdanov.Poslední bramborová medaile patří Vitaliji Chomičevičovi.

Druhý závod je na programu v Ufě dnes.

Pořadí po základní části:

1. Ivan Ivanov – RUS (2,3,2,3,3) – 13
2. Nikolaj Krasnikov – RUS (3,2,3,2,3) – 13
3. Michail Bogdanov – RUS (3,3,3,2,2) – 13

4. Vitalij Chomičevič – RUS (3,3,3,1,3) – 13
5. Franz Zorn – A (2,1,2,3,2) – 10
6. Danil Ivanov – RUS (3,3,2,3,1) – 12
7. Dmitrij Bulankin – RUS (2,2,3,f,2) – 9
8. Stanislav Archipov – RUS (1,0,2,1,3) – 7
9. Stefan Svensson – S (0,0,0,2,2) – 4
10. Harald Simon – A (0,2,0,3,0) – 5
11. Sergej Baltačev – RUS (2,1,1,2,1) – 7
12. Markus Skabraut – A (1,2,1,1,0) – 5
13. Antti Aakko – FIN (-,-,-,-,1) – 1
14. Günther Bauer – D (1,0,0,1,0) – 2
15. Antonín Klatovský – ČR (0,1,1,0,1) – 3 
16. Johnny Tuinstra – NL (1,1,1,0,e) – 3
17. Max Niedermaier – D (0,0,0,0,-) – 0
18. Per-Olov Serenius – S (ns) – 0

Finále D:

  1. Antti Aakko-Finsko 6
  2. Günther Bauer-Německo 5
  3. Antonín Klatovský-ČR 4
  4. Johny Tuinstra-Nizozemí 3

Finále C:

  1. Stefan Svensson-Švédsko 10
  2. Harald Simon-Rakousko 9
  3. Sergej Baltačev-Rusko 8
  4. Markus Skabraut-Rakousko 7

Finále B:

  1. Franz Zorn-Rakousko 14
  2. Denil Ivanov-Rusko 13
  3. Stanislav Archipov-Rusko 12
  4. Dmitrij Bulankin-Rusko 11

Finále A:

  1. Ivan Ivanov-Rusko 25
  2. Nikolaj Krasnikov-Rusko 20
  3. Michail Bogdanov-Rusko 18
  4. Dmitrij Chomičevič-Rusko 16

Text:Tomáš Wanke

Tento článek má: 783 přečtení

Napsat komentář