V Březolupech nejlepší Vaculík v Liberci Lukáš Dryml

Česká vlajkaČlánek obsahuje fotografie!Martin VaculíkLukáš DrymlBřezolupy, Liberec – AKTUALIZOVÁNO – 8x FOTO – Martin Vaculík se stal vítězem semifinále v Březolupech.Vítězství si zajistil svými čtrnácti body.Stejně jako v Kopřivnici se o 2, 3 a 4 místo musela vypsat dodatková jízda.V Březolupech do ní nastoupili Adam Vandírek, který po celou dobu závodu předváděl skvělou jízdu, domácí odchovanec Martin Málek a vítěz prvního závodu této skupiny Matěj Kůs.Martin Málek pak excelentně využil domácí dráhy a vyhrál, čímž si zajistil celkové druhé místo.Druhý v rozjezdu byl Matěj Kůs a z Březolup si odváží bronzový věnec. V libereckém semifinále se stal vítězem Lukáš Dryml se ziskem plného počtu patnácti bodů.I druhou příčku okupoval Dryml, tentokrát Aleš se třinácti body.Na stupních vítězů s nimi stál Luboš Tomíček, který si třetí místo vyjel v rozjezdu s Tomášem Suchánkem a Zdeňkem Simotou.Do finále pak ještě postoupil šestý Jan Jaroš a Pavel Ondrašík.Jako náhradník postoupil Roman Andrusiv.

Březolupy:

Richard Wolff i z nedoléčeným kolenem podával skvělé výkonyNejlépe do závodu vstoupila dvojice Adam Vandírek a Martin Vaculík.Vaculík za celý den podlehl pouze Filipu Šiterovi, který měl špatný den, jelikož ho dvakrát zradil stroj.“V první jízdě mi praskl řetěz a ve druhé se mi sekl plyn.Jízdu jsem vyhrál.Pak sem jel na jistotu, finále jsem měl už zajištěno.“řekl po závodech Filip.

Adam vandírek podlehl pouze Vaculíkovi a Kůsovi.Martin Málek dokonale využíval znalosti dráhy, na které vyrůstal.Sklonit se musel jen před Vandírkem a Vaculíkem.Vandírkovi však porážku ze základní části vrátil v Filip Šitera jel na jistotu a mohl si dovolit takovéto parádičkydodatkové jízdě o umístění.Matěj Kůs jel taky na jistotu, protože měl z Kopřivnice na svém kontě čtrnáct bodů, nemusel nikam pospíchat.Místy to tak ale vůbec nevypadalo.

Tato skupina měla spoustu navrátilců na ovály.Po zranění kolene se vrátil Richard Wolff.“Koleno mě pořád bolí, tak jak nemocné koleno před operací.Při jízdě jsem však žádnou větší bolest necítil, takže by to mohlo být dobré.Do tohoto závodu jsem nastupoval bez treninku.Do finále jsem postoupil a to jsem chtěl.řekl Richard.Dalším kdo se vracel na dráhu po zranění byl Pavol Pučko.Paradoxem je, že se vracel do stejného závodu, ve kterém se zranil.“Minulý týden jsem trenoval jen na malé dráze, protože na velké se nedalo.Byl jsem Richardu Wolffovi stačilo jet na jistotu  jednou i v Pardubicích.Jedu tady poprvé a dráha se mi moc zamlouvá.Je hodně rychlá.Na postup už jsem neměl, ale nějaký ten bod bych rád dovezl“.řekl Pavel.Posledním kdo se vrátil na ovály byl patrik Linhart, který už ukončil karieru.Do Březolup ho však dotáhla vidina dobře rozjetého semifinále v Kopřivnici, kde nasbíral deset bodů a případný postup do finále v jeho Slaném.“Dojedu sezónu a končím opravdu definitivně.“řekl Patrik.repeté z Kopřivnice se však nekonalo.V první jízdě sice vyhrál, ale v dalších dvou nedojel jednou pro defekt a jednou provyloučení za nejtí do pásky.Vítězství v první jízdě však bylo zajímavé.Po pádu z ní byl vyloučen Martin gavenda.Do opakovačky naskočili tedy jen dva jezdci.Linhart a Hádek.Linhart vedl, ovšem v poslední zatáčce udělal chybu a upadl.Za ním v těsné blízkosti jedoucí Hádek o něj zavadil a upadl taky.Oba honem vstali a dotlačili své stroje do cíle poklusem.Zajimavou akvizicí byl i polský amaterský jezdec, mistr polska na ploché dráze amaterů startujicí z českou licencí Mike Widera z polských Switlochowic.Předváděl klidnou a čistou jízdu a vyjel si pěkné tři body.

V čele Adam Vandírek, před Richardem Wolffem, Patrikem Linhartem a Janem Holubem

Pavel Pučko se vrátil na ovály po zranění v Kopřivnici

Do finále tedy postupuje sedmička jezdců a jeden náhradník.


Výsledky:

1. Martin Vaculík – Slaný (3, 2, 3, 3, 3) 14
2. Martin Málek – Slaný (2, 3, 3, 3, 2) 13+3
3. Matěj Kůs – Praha (2, 2, 3, 3, 3) 13+2
4. Adam Vandírek – Praha (3, 3, 2, 2, 3) 13+1
5. Filip Šitera – Plzeň (R, 3, 3, 3, 1) 10
6. Hynek Štichauer – Pardubice (3, 1, 2, 2, 2) 10
7. Richard Wolff – Praha (1, 3, 1, 1, 2) 8
8. Martin Gavenda – Praha (d, 2, 2, 2, 1) 7
9. Jaroslav Petrák – Pardubice (R, 0, 2, 1, 3) 6
10. Pavel Fuksa – Pardubice (2, 1, 0, 1, 2) 6
11. Patrik Linhart – Slaný (3, T, R, 2, 0) 5
12. Michael Hádek – Plzeň (2, 2, 1, 0, 0) 5
13. Jan Holub – Plzeň (1, 1, 0, 1, 1) 4
14. Mike Widera – Swietochlowice (1, 0, 1, 0, 1) 3
15. Pavel Pučko – Praha (0, 1, 1, 0, 0) 2

Ve čtvrté jízdě si musel Michael Hádek, stejně jako Patrik Linhart doběhnout pro své body

Pořadí skupiny A:

1. Matěj Kůs 14 13+2 27
2. Martin Málek 13+3 13+3 26
3. Filip Šitera 13+2 10 23
4. Adam Vandírek 9 13+1 22
5. Hynek Štichauer 12 10 22
6. Martin Vaculík 7 14 21
7. Richard Wolff 13+1 8 21
8. Patrik Linhart 11 5 15
9. Pavel Fuksa 6 6 12
10. Michael Hádek 7 5 12
11. Martin Gavenda 4 7 11
12. Jaroslav Petrák 2 6 8
13. Jan Holub ns 4 4
14. Mike Widera ns 3 3
15. Jan Markvart 3 ns 3
16. Richard Frištenský 3 ns 3
17. Pavel Pučko 0 2 2
18. Michal Matula 2 ns 2

Pardubické duo Hynek Štichauer a Pavel Fuksa

Liberec – V libereckém semifinále se stal vítězem Lukáš Dryml se ziskem plného počtu patnácti bodů.I druhou příčku okupoval Dryml, tentokrát Aleš se třinácti body.Na stupních vítězů s nimi stál Luboš Tomíček, který si třetí místo vyjel v rozjezdu s Tomášem Suchánkem a Zdeňkem Simotou.Do finále pak ještě postoupil šestý Jan Jaroš a Pavel Ondrašík.Jako náhradník postoupil Roman Andrusiv.

1. Lukáš Dryml – ZP Pardubice (3, 3, 3, 3, 3) 15
2. Aleš Dryml – ZP Pardubice (3, 3, 2 ,2 ,3) 13
3. Luboš Tomíček – Markéta Praha (3 ,2 ,2 ,3, 2) 12+3
4. Tomáš Suchánek – ZP Pardubice (3, 3 ,2 ,1 ,3) 12+2
5. Zdeněk Simota – Plzeň (2, 2, 3 ,2 ,3) 12+1
6. Jan Jaroš – Markéta Praha (2, 1 ,3 ,3 ,1) 10
7. Pavel Ondrašík – Markéta Praha (2, 3 ,1 ,2, 1) 9
8. Roman Andrusiv – ZP Pardubice (0 ,2 ,1 ,3, 2 ) 8
9. František Liebezeit – GRS Liberec (1 ,1, 3,1 ,e ) 6
10. Radim Chod – Slaný (1, 1, 2 ,1, 0) 5
11. Vladimír Višváder – GRS Liberec (1, 1 ,1 ,0, 2) 5
12. Petr Babička – Slaný (2, t ,0 ,0 ,2) 4
13. Michal Dudek – Slaný (1 ,2, 0 ,e, 1) 4
14. Patrik Doubek – Markéta Praha (r, r, 0 ,2 ,1) 3
15. Dominik Jech – Markéta Praha (0, 0, 1, 1, 0) 2

Martin Málek ukázal, že Březolupskou dráhu zná velmi dobře.Za ním Matěj Kůs, celkový vítěz této skupiny po dvou závodech

Startovní listina finále:

1 Pavel Ondrašík – Praha
2 Lukáš Dryml – Pardubice
3 Jan Jaroš – Praha
4 Filip Šitera – Plzeň
5 Richard Wolff – Praha
6 Zdeněk Simota – Plzeň
7 Matěj Kůs – Praha
8 Luboš Tomíček – Praha
9 Martin Málek – Slaný
10 Adam Vandírek – Praha
11 Tomáš Suchánek – Pardubice
12 Aleš Dryml – Pardubice
13 Adrian Rymel – Praha
14 Josef Franc – Praha
15 Hynek Štichauer – Pardubice
16 Martin Vaculík – Slaný
17 Patrik Linhart – Slaný
18 Roman Andrusiv – Pardubice

Filip Šitera a pozdější vítěz v Březolupech Martin Vaculík

Napsat komentář