Nová éra a nový termín Memoriálu Luboše Tomíčka

Autor článku:

ceska-republika.pngpsk-olymp.jpgNejstarší motocyklový závod v Praze se jezdí každoročně na počest slavného československého plochodrážního reprezentanta Luboše Tomíčka, který podlehl následkům těžkého zranění, jež utrpěl při závodě o Zlatou přilbu ČR v roce 1968. K uctění jeho památky uspořádal Autoklub Markéta již 40 úspěšných ročníků Memoriálu L. Tomíčka, na který se pravidelně sjíždí výběr předních světových jezdců

Tento závod byl v minulosti vždy pevně termínově svázán právě se závodem o Zlatou přilbu. Letos se však pořadatelé po zvážení všech argumentů, často i protichůdných, rozhodli změnit termín závodu. Letošní ročník se tak bude poprvé konat v zářijovém termínu – v sobotu 5. září v 18 hodin. Právě 41. ročník bude zahajovat novou koncepci tohoto slavného závodu, neodmyslitelně spjatého s Prahou 6. Pořadatelé tak chtějí přiblížit tento závod nejen skalním plochodrážním fanouškům, ale i mládeži a rodinám s dětmi a zařadit ho mezi pravidelné velké sportovní akce, které se v Praze konají počátkem školního roku.

Ani při letošním, 41. ročníku nebude chybět výběr předních světových jezdců. V současné době se vyjednává start s řadou předních světových jezdců Anglie, Švédska, Dánska, Polska, USA, Ruska, Slovinska, Maďarska, Německa a Itálie. Dnes je již přislíben start loňského vítěze Grega Hancocka, zájem má i současný úřadující mistr světa Nicky Pedersen.

Doprovodný program – MOTO DEN

Součástí dne závodu bude také bohatý doprovodný program zaměřený na mladé začínající motocyklisty, s názvem Den Moto: jezdíme rádi a je to znát.

Hlavním cílem akce je oslovit žáky základních škol a studenty středních škol, kteří rádi jezdí na kolech, moloobsahových motocyklech nebo skútrech a chtěli by jezdit také bezpečně. Ukázat jim, jak získat dovednosti v řízení jednostopých vozidel a ovlivnit jejich chování v silničním provozu tak, aby se snížil počet dopravních nehod a z nich vznikajících zranění a úmrtí této mladé skupiny řidičů.

Cílovou skupinou, pro kterou je moto den připravován, jsou tedy žáci základních škol s rodiči, studenti pražských středních škol a škol seznámených s kampaní „Zranitelný řidič“

Program bude probíhat formou osobního zapojení návštěvníků do moderovaných soutěží a otázkových kvizů s cenami a tím rozšiřování jejich znalostí v silniční dopravě. Dále budou mít možnost shlédnout ukázky moderního bezpečnostního oblečení a jeho používání, osvojit si dovedností v ovládání kol a motocyklů a zdokonalit se v nich.

Specialitou bude soutěž o to, kdo přinese nejzajímavější cyklistickou nebo motocyklovou helmu (ať již historicky, tvarově nebo barevným řešením). První desítka nejlepších unikátů bude odměněna helmami.

Zanechte komentář: