Světová esa míří do Prahy

ceska-republika.pngpsk-olymp.jpgAni při letošním 41.ročníku nebude chybět výběr předních světových jezdců. Účast potvrdilo všech 16 startujících včetně  úřadujícího mistra světa Nicki Pedersena, vítězů předešlých  ročníků Američana Grega Hancocka, Poláka Grzegorze Walaska a Slovince Matěje Ferjana. Vedle těchto borců se na startu objeví Tai Woffinden z Velké Británie, novopečený mistr Evropy Renat Gafurov z Ruska, Davey Watt z Austrálie, Christian Hefenbrock z Německa, Mattia Carpanese z Itálie, Martin Vaculík ze Slovenska, Jacek Rempala z Polska, Jozsef Tabaka z Maďarska, Maksim Bogdanovs z Lotyšska. České barvy budou hájit Adrian Rymel, Aleš Dryml a samozřejmě nesmí chybět Luboš Tomíček nejmladší.

1. Renat Gafurov – Rusko

– mistr Evropy 2009

– člen národního týmu Ruska, který se umístil na 4. místě v MS družstev

Klubová angažmá

Gdansk (POL)

Indianerna Kumla (SWE)

2. Greg Hancock – Spojené státy americké

– mistr světa v roce 1997

– jezdec Grand Prix od 1. GP v roce 1995

– v průběžném pořadí GP v současné době 3. s 97 body

– vítěz loňského ročníku MLT

Klubová angažmá

Czestochowa (POL)

Rospiggarna (SWE)

Mšeno (CZE)

3. Jozsef Tabaka – Maďarsko

– mladý nadějný reprezentant, který má velké úspěchy ještě před sebou

– 14. na mistrovství Evropy seniorů

Klubová angažmá:

Miškolc (POL)

4. Davey Watt – Austrálie

– člen národního týmu Austrálie, který se umístil na 2. místě v MS družstev

Klubová angažmá:

Eastbourne (GBR)

Wroclaw (POL)

Gislaved Lejonoen (SWE)

5. Nicki Pedersen – Dánsko

– úřadující mistr světa a mistr světa z let 2003 a 2007

– jezdec Grand Prix od roku 2000

– patří mezi světovou elitu od roku 2001

Klubová angažmá:

Gislaved Lejonoen (SWE)

Holsted (DEN)

Czestochowa (POL)

6. Martin Vaculík – Slovenská republika

– mistr České republiky v roce 2007

– letošní mistr ČR dvojic (spolu s G. Walaskem)

– vítěz letošní Zlaté přilby SNP v Žarnovici

Klubová angažmá:

Gdansk (POL)

Holsted (DEN)

Slaný (CZE)

7. Aleš Dryml – Česká republika

– 3. na mistrovství Evropy jednotlivců 2009 v Togliati

– dlouholetý reprezentant ČR

Klubová angažmá:

Pardubice (CZE)

Rzeszow (POL)

8. Tai Woffinden – Velká Británie

– člen národního týmu Velké Británie, který se umístil na 5. místě v MS družstev

Klubová angažmá

Czestochowa (POL)

Wolverhamtton (GBR)

Vargarna (SWE)

9. Matej Ferjan – Slovinsko / Maďarsko

– vítěz MLT z roku 2004

Klubová angažmá

Grudziadz (POL)

Indianerna Kumla (SWE)

Holstebro (DEN)

10. Mattia Carpanesse – Itálie

– mistr Itálie v roce 2008

Klubová angažmá

(ITA)

11. Adrian Rymel – Česká republika

– jeden z nejúspěšnějších jezdců v týmu Workington (GBR) a Miskolc (POL)

– patří k lídrům extraligového týmu PSK Olymp Praha

Klubová angažmá

Miskolc (POL)

Workington (GBR)

PSK Olymp Praha (CZE)

12. Maxim Bogdanovs – Lotyšsko

Klubová angažmá

Daugavpils (POL)

13. Luboš Tomíček – Česká republika

– člen extraligového týmu PSK Olymp Praha

– 4. místo v loňském MLT

Klubová angažmá

Lublin (POL)

Rospiggarna (SWE)

Slangerup (DEN)

PSK Olymp Praha (CZE)

14. Jacek Rempala – Polsko

– dlouholetá opora extaligového týmu Unia Leszno, s kterým získal i několik medailí

– v současné době lídr druholigového KMŽ Lublin

Klubová angažmá

Lublin (POL)

15. Christian Hefenbrock – Německo

– jeden z nejúspěšnějších jezdců v týmu MSC Diedenbergen (GER)

Klubová angažmá

MSC Diedenbergen (GER)

Daugavpils (POL)

Indianerna Kumla (SWE)

16. Grzegorz Walasek – Polsko

– jezdec Grand Prix

– v průběžném pořadí GP v současné době 14. s 44 body

– vítěz MLT z 2007

Klubová angažmá

Zielona Gora (POL)

Indianerna Kumla (SWE)

Mšeno (CZE)

17. Pavol Pučko – Česká republika

– mladý český reprezentant, který má své největší úspěchy ještě před sebou

Klubová angažmá

AK Markéta při PSK Olymp Praha

18. Jakub Fencl – Česká republika

– mladý český reprezentant, který má své největší úspěchy ještě před sebou

Klubová angažmá

AK Markéta při PSK Olymp Praha

Časový harmonogram 5. 9. 2009

DEN MOTO – jezdíme rádi a je to znát

10:00                           otevření pokladen

10:00                           otevření stadionu pro veřejnost – vstup volný

10:00 – 14:00              bezpečně do školy – žáci 4. tříd pozvaných ZŠ – uvnitř oválu

10:00 – 15:00              rodiny s dětmi – plocha před tribunou

10:00 – 11:00              dovednosti na kole a motocyklu, praktické ukázky

11:00 – 12:00             elektrická vozítka

12:00                           otevření tiskového střediska

12:00 – 13:00              extrémní ovládání motocyklu a kola – kaskadéři

ukázky Policie ČR, air bagy, dovedností dráha

13:00 – 14:00              americká plochá dráha Flat-track

13:00                           testovací jízdy vozem Škoda Yeti

14:00 – 15:00              Český červený kříž, Hasiči Praha

soutěž helma

15:30 – 17:00              technická přestávka

41. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka

17:00                           znovu otevření stadionu

18:00                           představení jezdců

18:30                           první jízda

cca 21:00                    vyhlášení vítězů

cca 21:15                    ohňostroj

2 thoughts on “Světová esa míří do Prahy

Napsat komentář