Matěj Kůs: "Nepojedu Zlatou přilbu"

marketa.jpg

kus.jpgMatěj Kůs byl při juniorské lize v Pardubicích přítomen jen v civilu a našlo se spousta lidí, kteří s ním chtěli prohodit pár slov, jedním z nich byl i server speedwayfakta, kterému jediný český zástupce ve finále Mistrovství světa juniorů odpověděl na několik otázek, třeba na tu, kdo je dnes nejlepší český jezdec.

SF: Kdo je podle tebe nejlepší současný český jezdec?
Dělám všechno proto, abych to byl já, ale největší zásluhy zatím má Lukáš Dryml.

SF: A podle výkonnosti ne zásluh?
Na to se těžko odpovídá, já bych chtěl být nejlepší český jezdec, ale zatím beru jako nejlepšího českého jezdce Lukáše Drymla.

SF: Jak jsi spokojený s tím, co jsi převedl ty osobně a s tím, co předvedl tým během semifinále SWC v Gorzowě?
Já jsem měl slabou výkonnost, dělal jsem chyby a tým předvedl špatnou spolupráci.

SF: Co si pod tím představit?
Špatná vzájemná výpomoc a špatná komunikace.

SF: Komunikace mezi jezdci nebo mezi jezdci a manažerem?
Špatná komunikace. To je celá odpověď.

SF: Na začátku října se jedou čtyři závody ve čtyřech dnech Zlatá stuha, Mistrovství světa juniorů, Zlatá přilba a finále Mistrovství republiky jednotlivců. Pojedeš všechny?
Nepojedu Stuhu ani přilbu, protože pojedu finále Mistrovství světa juniorů a v pondělí mistrák na Markétě. Mám svoje priority, chtěl bych zajet dobrý závod před domácím publikem ve finále MSJ a hodně mi záleží na tom, abych v pondělí udělal mistra republiky u nás na domácí dráze na Markétě. Pardubický víkend kolem Zlaté přilby je tak namáhavý, že bych to nezvládl ani já ani motorka. Znám svoje možnosti a ty rozhodně nejsou takové, abych odjel čtyři závody ve čtyřech dnech. Stuhu jsem vyhrál loni a budu mít ještě spoustu příležitostí vyhrát Přilbu.

SF: Jezdíš v Polsku 1. ligu za Gdaňsk, jedete na postup?
Zatím jsme v playoff první a rozhodně chceme postoupit.

SF: Ty jsi na šestém místě v hodnocení juniorů, jsi s tím spokojen?
Vůbec, moje letošní sezona v Polsku je hodně slabá, myslel jsem, že bude lepší. Letos to v Polsku ani Švédsku není takové, jaké jsem očekával.

SF: Ve Švédsku máš kontrakt s Valsarnou, ale zatím jsi nastoupil jen třikrát, proč?
Slabá výkonnost.

SF: Už dlouhodobě jezdíš německou ligu, když bys jí měl porovnat s českou, kde je větší kvalita?
Rozhodně v té německé si myslím, že je větší kvalita. Je tam větší počet zahraničních jezdců a má to tam vyšší úroveň.

SF: Jak vnímáš ze svého pohledu situaci kolem Adriana Rymela v Olympu?
To je vyloženě Áďova věc, dělá věci, které chce, kdyby to nechtěl, tak to nedělá. Má svoje priority, to je anglická a polská liga a mistrovství republiky. Pokud nemá zájem jezdit v české extralize, tak ho nikdo nemůže nutit, je to jeho rozhodnutí a já ho respektuju. Není to můj problém a já se o to nezajímám.

1 thought on “Matěj Kůs: "Nepojedu Zlatou přilbu"

  1. Před 3.lety kvarteto Tomíček,Šitera,Štichauer,Kůs přivezli slavný bronz z Abensbergu. Funkcionáři se byli do prsou, fanoušci těšili. Zdá se, že i ten nejmladší ze zmíněné čtveřice zahodil slibně nastartovanou karieru juniora.
    Budu se zájmem sledovat Milíka, Holuba atd. Zda až se osamostatní od otců a dědů půjde jejich kariera stejným směrem, jako jejich starších kamarádů.

Napsat komentář