Smůla umocnila kvalitu, Grepl znovu mistrem

Autor článku:

mseno.jpgmarketa.jpgPodruhé za sebou dokázali plochodrážníci Greplu Mšeno vybojovat mistrovský titul v Extralize družstev. K finálovému vítězství 54:39 nad Olympem Praha jim pomohli oddaní fanoušci tvořící skvělou kulisu, výtečné výkony Gregorze Walaska, narychlo vypůjčeného Aleše Drymla a Grega Hancocka a v neposlední řadě také smůla pražského klubu, který ztratil vinou pádů dva důležité jezdce Josefa France a Rafala Dobruckého. Prapor hostů tak podle očekávání držel Nicki Pedersen.

Řekli:
jaros.jpgJan Jaroš:
Je to supr, vyhráli jsme, jsem fakt nadšenej, nemam k tomu, co dodat. Výborný, výborný. Podle jakého klíče jste se střídali s Filipem Šiterou? Hele, vůbec nevim. Já jsem závodník, tohle si řeší manažer. Když mi řeknou, abych jel, tak jedu. Snažim se se svym kolegou přivýzt co nejvíc bodů. Co se stalo v té tvojí úplně první jízdě, kdy ses dostal na první místo před Hancocka a Pedersena? Tam mě chytla kolej a jel jsem tam strašnou rychlostí do manťáku po zadnim kole a nešlo s tim vůbec nic dělat a každopádně jsem strašně rád, že jsem to přežil tohle. Nakonec se to stejně opakovalo. Dobrý, ale spokojenost. Chtěli jsme pro titul udělat všechno a to se splnilo, to byl náš cíl. Jsem nadšenej.

pucko.jpgPavol Pučko: Dostal jsem se víc ke slovu, ale chtěl jsem ukázat víc, no. Bylo to hodně rozbitý, tak jsem se s tim pral. V poslední jízdě jsem se s tim srovnal a už to vypadalo, že bych je moch aspoň doklepnout, jel jsem blízko za nima, ale na předjetí to nebylo ani omylem. Dnes jsi měl taky o hodně důležitější úlohu a hodně větší odpovědnost než při minulých extraligách. Beru to závod jako závod, nekoukám na to, jestli to je extraliga. Nula byla zakázaná. Ale nesmim nikoho podceňovat, i Partyzán jel přede mnou, když jsem mu to tam nabídnul. Ale on pak udělal to samé, co se stalo, tam byla nějaká díra? Tam nebyla jedna… Já jsem do toho nájezdu jel s tim, že jsem věděl, že to udělá, že ho to vytáhne, už jsem tam najel, abych se tam prostě takle vlez.

fuksa.jpgPavel Fuksa: Závody byly celkem dobrý, vzhledem k tomu, že tři dny pršelo, tak se to odjelo celkem fajn. Dráha byla těžká, ale pro všechny stejná. Když bych měl hodnotit sebe, měl jsem problémy s motorkou. Zadřel jsem motor, prostě jsem od začátku věděl, že se to zadírá. O to víc museli makat kluci, když junior neplnil tu svoji roli. Pučko byl dneska k porážení, ale neměl jsem pořádně připravenou motorku tak, abych ho moch porážet. O to víc to zvládli kluci a myslim, že Ála Dryml nám hodně pomohl, že bodoval. Závody pro diváka byly celkem fajn, uvidíme, co se bude dít další rok. Jsem rád, že titul zůstal doma ve Mšeně.

sitera.jpgFilip Šitera: Tak dobrý, vyhráli jsme. Asi to nikdo nečekal. Skoro si myslim, že Praha přijela s tim, že už to jako vyhráli. Měli jsme štěstí, to ale k plochý dráze patří. Jsme všichni hrozně spokojený. Na základě čeho jste se střídali s Honzou Jarošem? To já vůbec nevim, podle čeho to bylo, to by ses musel zeptat manažera. Jsem rád, že jsem ty jízdy zajel, myslim si, dobře. Ono je těžký naskočit v půlce do takle rozjetýho závodu, je problém s převodama, a na takle těžký dráze, je to hodně znát. Všechno mi vyšlo, tak jsem byl rád. V té tvojí poslední jízdě jsi byl rychlejší nebo to jenom Greg hlídal? Ten venek dneska nebyl vůbec rychlej a Greg tady dneska ukázal, jak se má jet týmově dvojce. Klobouk dolů před nim, protože mi opravdu hodně pomoch. A nejenom mě, on takle pomáhá na dráze celýmu týmu. Je to pro nás velký plus.  Díky panu Greplovi, kterej umožnil, aby tady startovali jezdci jako on, se celá naše plochá dráha zvedla, protože když na nás chtěl někdo nazbrojit, tak začali jezdit jezdci jako Nicki Pedersen nebo Rafal Dobrucki. Česká extraliga je proto jedna z nejkvalitnějších lig na světě.

dryml-ales.jpgAleš Dryml: Dneska jsem to viděl velice dobře. Jsem rád, že jsem dneska takle velmi dobře přispěl k vítězství a k zisku titulu, takže jsem spokojenej. Pro spoustu lidí bylo tvoje nasazení, nebojím se říct, šokem, co bys k tomu řekl? Podle mýho názoru, bylo všechno v rámci pravidel, ta liga se v tomhle systému jede první rok, pravidla nejsou stoprocentní, ale myslim si, že to byl velmi chytrej a moudrej manažerskej tah. Bylo tam trochu náhody, že se Vlado zranil, ostatní týmy by se měly učit. Tohle se děje v celym světě, V Anglii, ve Švédsku, v Polsku. Člověk musí umět pracovat s pravidlama a umět získat výhodu pro tým, a to mšenskej manažer velice dobře zvládnul. Bylo to tak, že ses sám nabídnul? Tak v rámci pravidel to bylo tak, že jsem moch za mšenskýho závodníka závodit, muselo tam bejt trocha „štěstí“, musel se zranit a pak jsem do toho moch skočit. S manažerem jsme se domluvili a už to bylo.

kus.jpgMatěj Kůs: Prohráli jsme se ctí, i když nás domácí rozdrtili. Nevyhráli dneska u mě po morální stránce, po tom co předvedli s Alešem, tím ukázali, že se nás bojej, ale gratuluju jim, protože, s Alešem i bez něj, byli dneska lepší a vyhrát si zasloužili. A tvůj výkon? Můj výkon byl v prvních dvou jízdách dobrý, pak už jsem jenom sbíral body a s tim nemůžu bejt spokojenej. Po těch prvních dvou jízdách, jsi mi přišel jako vyměněný, co se stalo? Dráha byla hodně těžká, nepamatuju, kdy byla naposled takle těžká, a po tý chorobě, co jsem měl, jsem prostě hrozně unavenej.

walasek.jpgGregorz Walasek: Jo, jsem velmi spokojený. Moc se nečekalo, že ty budeš nejlepší jezdec týmu. O to nejde, celý tým jel dobře.

Grepl Mšeno: 54
1. Jan Jaroš (1*,1,2) 4+1
2. Greg Hancock (3,2,2*,3,2*,2*) 14+3
3. Aleš Dryml (2,2*,2,3,2*,3) 14+2
4. Grzegorz Walasek (3,3,1*,2,3,3) 15+1
5. Pavel Fuksa (R,0,0,R,0) 0
6. Stanislav Pouznar (1) 1
7. Filip Šitera (1*,3,2*) 6+2

PSK Olymp Praha: 39
8. Nicki Pedersen (3,2,3,3,6,2) 19
9. Josef Franc (Fd) 0
10. Zdeněk Simota (0,0,0,2,1,0) 3
11. Rafal Dobrucki (1,1,Fd) 2
12. Pavol Pučko (2*,1,1*,1) 5+2
13. Matěj Kůs (3,3,R,0,1,1,1) 9
14. Richard Wolff (1*,0,0) 1+1

Jízda po jízdě:
1. Pedersen, Dryml, Jaroš, Simota 3:3
2. Kůs, Pučko, Pouznar, Fuksa (R) 1:5 (4:8)
3. Hancock, Pedersen, Jaroš, Franc (Fd) 4:2 (8:10)
4. Walasek, Dryml, Dobrucki, Simota 5:1 (13:11)
5. Kůs, Hancock, Pučko, Fuksa 2:4 (15:15)
6. Pedersen, Dryml, Šitera, Simota 3:3 (18:18)
7. Walasek, Hancock, Dobrucki, Kůs (R) 5:1 (23:19)
8. Dryml, Simota, Pučko, Fuksa 3:3 (26:22)
9. Pedersen, Jaroš, Walasek, Dobrucki (Fd) 3:3 (29:25)
10. Hancock, Dryml, Simota, Kůs 5:1 (34:26)
11. Pedersen(6!), Walasek, Kůs, Fuksa (R) 2:7 (36:33)
12. Walasek, Pedersen, Wolff, Fuksa 3:3 (39:36)
13. Šitera, Hancock, Pučko, Wolff 5:1 (44:37)
14. Dryml, Sitera, Kůs, Simota 5:1 (49:38)
15. Walasek, Hancock, Kůs, Wolff 5:1 (54:39)

Zanechte komentář: