Zítra pokračuje šampionát družstev v Mělicích

ceska-republika.pngledy.gifMělice – Po bezmála čtyřiceti letech mají příznivci pardubické ploché dráhy možnost navštívit závod v jedné z legendárních disciplín českého motocyklového sportu. Vidět jezdce v bezmála stokilometrové rychlosti, na strojích bez brzd, ale z bezmála 170 kovovými hřebíky v kolech je skvělým zážitkem. Naposledy se podobný závod v okolí Pardubic uskutečnil v sedmdesátých letech, kdy se jelo na Matičním jezeře, od té doby se sice pardubičtí pořadatelé podílejí na pořádání těchto závodů, ale je to mimo nejbližší okolí města, připomeňme namátkou Svratouch.
V sobotu se však mezi Pardubicemi a Přeloučí na písníku v Mělicích uskuteční druhý závod letošního Mezinárodního mistrovství České republiky v závodě na ledové ploché dráze družstev. Na startu uvidí diváci jezdce Rakouska, Velké Británie a České republiky.

Boj o titul nejlépe začal v neděli v Hamru na Jezeře pro dvojici Andrej Diviš – Petr Klauz, ta o jediný bod porazila obhájce mistrovského titulu z Osečné Jana Pecinu s Lukášem Volejníkem. Do boje o místa na stupních vítězů však bude chtít promluvit i třetí z úvodního závodu Rakušané otec a syn Ebnerové a především domácí Radek Hutla se svým synem Lukášem. Na rozdíl od prvního závodu však všichni dostávají za soupeře jednoho z našich elitních jezdců Jana Klatovského, ten nemohl v Hamru startovat, protože absolvoval finále letošního mistrovství Evropy v Togliatti, o víkendu si však spolu s dalším finalistou šampionátu starého kontinentu Rakušanem Leitnerem chce pořádně zazávodit.
Ledové plocha je připravena, pondělní měření ukázalo tloušťku ledu 21 cm a stále mrzne. Proto se mohou všechny přípravy na sobotní závod, který se uskuteční od 13 hodin dokončit. Pořadatelé již mají připravený dostatečný počet parkovacích míst, místo konání závodu není daleko ani od železniční zastávky Valy a vstupné je přiměřených 100 korun.

Startovní listina:

1. Radek Hutla – Lukáš Hutla (Hutla Racing Team)
2. Martin Běhal – Robert Růžička
3. Andrej Diviš – Petzr Klauz
4. Jan Klatovský – Martin Leitner (Klabo Team)
5. Jan Pecina – Lukáš Volejník (SK Osečná)
6. Charly Ebner – Charly Ebner ml. (Ebner Team)
7. Mark Uzzel – Jan Klauz

Napsat komentář