Antonín Klatovský vítězí ve Švédsku

svedsko.pngklatovsky_anton.jpgNejlepší český ledař posledních let Antonín Klatovský se postavil na nejvyšší stupínek po volném závodě ve Švédsku. Klatovský byl po základním rozpisu na třetím místě, ale nejlépe zvládl Finále A, ve kterém na Čecha nestačili domácí Stefan Svensson a Polák Grzegorz Knapp, jako celkově čtvrtý byl klasifikován vítěz základního rozpisu Andrej Gavrilikin z Ruska, který byl z finálové jízdy vyloučen. Andrej Diviš zasáhl v Orse do dvou jízd, z nichž vytěžil dva body a v konečném účtování obsadil patnácté místo.

Konečné pořadí:
1. Antonín Klatovský (Česká republika) 13+3 (2,3,2,3,3)
2. Stefan Svensson (Švédsko) 13+2 (2,2,3,3,3)
3. Grzegorz Knapp (Polsko) 12+3+1 (3,2,2,2,3)
4. Andrej Gawrilkin (Rusko) 14+d (3,3,3,3,2)
5. Per-Anders Lindström (Švédsko) 12+2 (3,1,3,2,3)
6. Peter Koij (Švédsko) 10+1 (1,3,2,2,2)
7. Fredrik Olsson (Švédsko) 8+0 (1,1,3,2,1)
8. Per-Olof Serenius (Švédsko) 6 (3,Fd,R,1,2)
9. Christoph Kirchner (Německo) 6 (0,3,1,1,1)
10. Janne Vilponen (Finsko) 6 (1,2,2,1,0)
11. Jouni Seppänen (Finsko) 5 (2,1,1,0,1)
12. Martin Posch (Rakousko) 4 (1,0,0,1,2)
13. Robert Henderson (Švédsko) 3 (3)
14. Oleg Oegeschutten (Nizozemsko) 3 (0,2,d,0,1)
15. Andrej Diviš (Česká republika) 2 (2,0)
16. Jo Sätre (Norsko) 2 (0,1,1,0,0)
17. Miroslaw Daniszewski (Polsko) 1 (0,0,1,0,0)
18. Magnus Lundgren (Švédsko) 0 (d)

Jízda po jízdě:
1. Serenius, Seppänen, Posch, Sätre
2. Knapp, Svensson, Koij, Daniszewski
3. Lindström, Klatovský, Vilponen, Kirchner
4. Gavrilkin, Diviš, Olsson, Oegeschutten
5. Gavrilkin, Svensson, Lindström (d), Serenius (Fd)
6. Kirchner, Oegeschutten, Sätre, Daniszewski
7. Koij, Vilponen, Seppänen, Diviš
8. Klatovský, Knapp, Olsson, Posch
9. Olsson, Vilponen, Daniszewski, Serenius (R)
10. Svensson, Klatovský, Sätre, Lundgren (Fd)
11. Lindström, Knapp, Seppänen, Oegeschutten (Fd)
12. Gavrilkin, Koij, Kirchner, Posch
13. Klatovský, Koij, Serenius, Oegeschutten
14. Gavrilkin, Knapp, Vilponen, Sätre
15. Svensson, Olsson, Kirchner, Seppänen
16. Henderson, Lindström, Posch, Daniszewski
17. Knapp, Serenius, Kirchner, Lundgren
18. Lindström, Koij, Olsson, Sätre
19. Klatovský, Gavrilkin, Seppänen, Daniszewski
20. Svensson, Posch, Oegeschutten, Vilponen
Fin B: Knapp, Lindström, Koij, Olsson
Fin A: Klatovský, Svensson, Knapp, Gavrilkin (d)

Napsat komentář