Thomas H. Jonasson s divokou kartou na GP Švédska

Autor článku:

grand-prix.gifjonasson.jpgGrand Prix Švédska bude druhou z jedenácti zastávek kolotoče velkých cen. Jistotu startu 14. května na stadionu Ullevi v Göteborgu měla stálá patnáctka nejlepších plochodrážníků světa, k nim byla dnes oznámena další tři jména, která vybrali domácí pořadatelé. Čtyři barevné vesty s číslem 16 na zádech bude střídat Thomas H. Jonasson. Traťovou rezervou s čísly 17 a 18 budou junioři Simon Gustafsson a Dennis Andersson.

Dvaadvacetiletý Jonasson už šestnáctku vezl loni na stejné dráze, kdy vybojoval osm bodů a jen o chlup ho minul postup do semifinálových jízd. Loňský týmový kolega Matěje Kůse z Lotosu Gdaňsk je také druhým stálým náhradníkem při absenci kohokoli ze stálých jezdců seriálu, tuto pozici mu zajistila šestá pozice při srpnovém Challenge ve Vojensu.

Švédští pořadatelé se, narozdíl od těch z Leszna či Prahy, drží snahy BSI přidělovat divoké karty vycházejícím hvětdám speedwaye. Se sedmnáctkou se přijde divákům ukázat dvacetiletý Simon Gustafsson. Otcem týmového kolegy Lukáše Drymla z Eastbourne je švédská legenda a bývalý účastník Grand Prix Henrik „Henka“ Gustafsson.

Osmnáctku bude mít na zádech Dennis Andersson, loňský individuální mistr Evropy do devatenácti let. V Anglii Andersson hájí barvy Poole Pirates a z pozice rezervy udivuje jak fanoušky, tak experty svými výkony v týmu z Dorsetu. Stejně jako loni jezdí Švéd v Polsku za Spartu Wroclaw, ale i kvůli změně regulí o postavení zahraničních juniorů v nejvyšší soutěži našich severních sousedů to zatím z Anderssenova pohledu není taková sláva jako na Ostrovech.

Zanechte komentář: