Vrátí se Plzeň do extraligy?

Autor článku:

ceska-republika.pngplzenl.jpgAKTUALIZOVÁNO Čtvrteční extraligové semifinále mělo v Praze zajímavou předehru, u jednacích stolů se totiž diskutovalo o budoucí podobě extraligy, nejvyšší domácí soutěže družstev. Výstupem z jednání je velmi reálná možnost návratu družstva Plzně do extraligy. Řeč ovšem šla i o změně extraligového formátu.

Už v průběhu tohoto roku se o návratu Plzně do nejvyšší soutěže spekulovalo, čtvrteční jednání tyto informace potvrdilo. Plzeň je stejně jako Praha, Pardubice a Mšeno pro zachování současného formátu extraligy, kdy se střetávají vždy jen dva týmy. Znovu je tím tedy oslabena pozice Slaného, jehož zástupci zůstávají jedinými, kteří prosazují návrat ke starému systému na 16+4 jízdy.

V souvislosti se současným systémem se také diskutuje o možnosti přechodu z „dánského“ rozpisu na „polský“ či „britský“ systém, které by garantovali jízdy i dalším jezdcům. Zejména se hovoří o druhém juniorovi, který by se měl představit víckrát než jednou. Při změně systému je ovšem potřeba dořešit další náležitosti, jako je třeba pravidlo o zástupu závodníka či možnost zavedení bonusových bodů pro týmy.

4 comments

  1. V čem podle Vás konkrétně spočívá jeho větší atraktivita? V tom že při čtyřech účastnících jedou všechny týmy najednou? To ale s návratem Plzně opět nebude platit a jeden tým bude vždy v tomto systému stát. Na domácím stadionu se nepojede extraiga až pětkrát, nebo i šestkrát v případě že do semifinále půjde i vítěz základní části, ale třeba jen dvakrát, nebo jednou.

   Navíc při zavedení systému 16+4 by velice pravděpodobně došlo ke snížení povoleného počtu cizinců v sestavě na jednoho a já osobně si myslím, že zrovna na ně se mnoho diváků přijde podívat.

   Když vezmu letošní sezonu, tak prakticky všechny závody byly vyrovnané a bojovalo se do posledních jízd. Semifinále je toho důkazem. Proč je tedy tento systém neatraktivní?

   Ačkoli není dokonalý a nějaké změny, které jsou na příští rok na stole, bych uvítal, systém utkání dvou týmů jako takový místo čtyřek se mi líbí.

Zanechte komentář: