Novinky ze spojeneckého tábora

dakmoto.jpgliebezeit.JPGSpojenectví na extraligovou sezónu 2012 utvořily tři subjekty, jejichž cesty českou plochou drahou byly dosud spíše samostatné. PK Plzeň, AK Divišov a František Liebezeit se v novém extraligovém ročníku spojí pod hlavičkou DaK Moto Liebezeit Divišov. Základní rysy soupisky a další novinky nám nastínil muž, jehož jméno klub nese, František Liebezeit.

Českou kostru sestavy týmu by měli tvořit jezdci Plzně, kteří byli v roce 2011 rozseti po ostatních tuzemských klubech. Michael Hádek a Jan Holub se vrací ze Mšena, odkud byl do Pardubic zapůjčen i Daniel Hádek. Nejvíce pochybností panovalo o budoucnosti Zdeňka Simoty, který měl volnou ruku v rozhodování mezi pražskou a divišovskou nabídkou. Simota se nakonec rozhodl startovat za tým nováčka extraligy.

Stejnou nabídku, jako měl Zdeněk Simota, dostal i Filip Šitera, ten se jí ale rozhodl nepřijmout a zůstat pod křídly Rudolfa Grepla v týmu trojnásobného mistra ze Mšena. Tím ale Filip Šitera přišel o sponzora, neb skončilo jeho partnerství s firmou DaK Moto Liebezeit. Její majitel se vcelku pochopitelně rozhodl nepodporovat jezdce soupeřova týmu, ze kterého navíc sám v létě po sporech s prezidentem klubu Rudolfem Greplem odešel.

Z materiální podpory ze strany jabloneckého prodejce motocyklů se v příští sezóně budou moci těšit z českých jezdců Zdeněk Simota a Jan Holub. Z těch zahraničních vozí jméno Františka Liebezeita na svém stroji Martin Vaculík, který se narozdíl od Šitery za svým bývalým manažerem ze Mšena do Divišova přesouvá. Vaculík si tak ve třetí sezóně po sobě vyzkouší už třetí klub, a stále tak může v této statistice předstihnout Grzegorze Walaska, který si v uplynulých pěti letech přetahoval přes hlavu vesty čtyř různých klubů.

Vedle Slováka Martina Vaculíka je těsně před podpisem i angažmá dalšího Východoevropana Romana Považného, který je velmi blízko tomu být druhou zahraniční akvizicí na soupisce ambiciózního nováčka z Divišova. Vedle zkušeného Rusa, který disponuje i polským pasem, nadále probíhají jednání s jezdci napříč plochodrážním světem. Podle Radka Fanty, pravé ruky divišovského šéfa Jana Trojánka, jsou mezi nimi i jezdci se zkušenostmi ze Speedway Grand Prix. Redakce zná jména některých z nich, nicméně jednání ještě nejsou v takovém stádiu, aby mohla být jejich jména zveřejněna.

Rovným dílem se o pořádání domácích závodů v základní části extraligové soutěže podělí stadiony na plzeňských Borech a v Divišově. Na západ Čech pocestují jezdci Slaného a Prahy, kratší cesta do Divišova bude čekat letošní finalisty Mšeno a Pardubice. Právě rozdělení domácí dráhy mezi dva stadiony by mohlo dát určitý podnět ke zpochybnění regulérnosti podmínek. I k překvapení Františka Liebezeita však tento fakt na valné hromadě Svazu ploché dráhy nikdo veřejně nenapadl. V případě postupu do finále platí dohoda mezi divišovskými a plzeňskými, že by se případný závěrečný závod odjel ve středu Čech.

Extraliga 2012:
10/05 Mšeno – Divišov
29/05 Praha – Divišov
28/06 Divišov – Slaný (dráha Plzeň)
05/07 Divišov – Pardubice
15/08 Divišov – Praha (dráha Plzeň)
30/08 Divišov – Mšeno
05/09 Pardubice – Divišov
19/09 Slaný – Divišov

 

Napsat komentář