Barker a Zetterström i nadále v Pardubicích

Autor článku:

pardubice.gifbarker.jpgzetterstrom2.jpgPrvní dvě jména cizinců ohlášených Zlatou přilbou Pardubice na rok 2012 se nesou přesně v duchu očekávání. Finalista extraligy 2011 je na podmínkách kontraktu dohodnutý s oběma jezdci, které nasadil do mšenského vyvrcholení domácí nejvyšší soutěže družstev. Když půjde takříkajíc do tuhého, budou k dispozici jak Ben Barker, tak Magnus Zetterström, prioritou ovšem, podobně jako každý rok, zůstávají odchovanci domácího klubu.

Švédský veterán tak bude na soupisce Východočechů již třetí sezónu po sobě. V roce 2010, kdy byl stálým jezdcem Grand Prix, naskočil Seveřan do jediného závodu, byl součástí neúspěšného týmu v semifinálovém bahně domácího střetnutí s Prahou. Přesně o rok později si ale Zorro vysloužil mezi pardubickými příznivci bezmála hrdinský status hrdiny, když na Markétě třemi výhrami v řadě vyjel Zlaté přilbě extraligové finále. Dal tak zapomenout i na chybu svého mechanika a prošvihnutý dvouminutový limit ve veledůležitém domácím závodě se Mšenem o pár týdnů dříve. Čtyřicetiletý Zetterström dovedl v Polsku jako kapitán Lotos Gdaňsk do ekstraligy, sám si v ní ale nezajezdí, neb se rozhodl zůstat ve druhé nejvyšší soutěži a posílit ambiciozní Start Gniezno, největšího favorita polské první ligy. Ve své domovině opustil zkušený jezdec Indianernu Kumla, odkud se stěhuje do hlavního města do celku Hammarby.

O více než sedmnáct let mladší Benjamin John Barker je typickou ukázkou kontaktů předsedy pardubického klubu Evžena Erbana na Britských ostrovech. Mladý Angličan jezdící na stroji JRM, který si vyzkoušel svítkovský ovál při Zlaté stuze juniorů či při Mistrovství světa juniorských družstev, aby se o pár let později vrátil na závody extraligy v pozici člena britského národního týmu a nejlépe bodujícího jezdce Premier League. Brzy čtyřiadvacetiletý závodník nyní ale více než ježdění v české extralize řeší své zdravotní potíže. Těsně před loňskou Zlatou přilbou města Pardubic si dobrý kamarád Chrise Harrise zlomil nohu při závodě Premier League za Plymouth a musel na operaci, kde dostal do končetiny zpevňující kov. A právě zde se nachází počátek Barkerových patálií, od onoho kovu se do nohy dostala infekce a přinutila Brita podstoupit ještě dva další operační zákroky a zůstat v nemocnici přes vánoční svátky. Není tak vůbec jisté, jestli rodák z Cornwallu stihne začátek sezony, ve které bude znovu střídat Birmingham Brummies v Elite League a Plymouth Devils o patro níže.

Zanechte komentář: