O začátku sezóny s Alešem Drymlem

zlata-prilba-pardubice.gifdryml_ales3.jpgNová sezóna Aleše Drymla vlastně stále pořádně nezačala, vždyť kapitán pardubické Zlaté přilby i českého národního týmu ještě letos nestartoval v jediném závodě. Přesto se však loňský individuální mistr republiky nenudí, nově totiž sedí na židli určené místopředsedovi pardubického klubu. A o tom všem jsme si s Alešem Drymlem povídali na tiskové konfrenci pořádané ke startu extraligového ročníku.MK: Stal ses místopředsedou klubu, co ta funkce obnáší?
AD: Jsem tam nejmladší, takže mladé nápady. Byl bych rád, kdyby se pardubická plochá dráha posunula. Mám nějaké myšlenky. Dřív jsem se nesouhlasil se vším a ono je jednoduché remcat někde vzadu u piva. To je k ničemu, takže jsem se rozhodl, že bych rád své názory sdělil, popřípadě se pokusil jít správným směrem s novými myšlenkami. Takže jsem dal kůži na trh, nějaké pomluvy tam budou, to je samozřejmé, ale když člověk chce něco změnit, musí vystoupit.

MK: A ty jsi byl osloven, nebo to byl tvůj nápad?
AD: Byl to můj nápad. Tak nějak jsem si s touhle myšlenkou chvilku pohrával, ale myslím, že teď byl ten správný čas vystoupit. Že pořád ještě závodím, mám nějaké kontakty, stále vím, co se v tom sportu děje, takže jako jezdec jsem toho stále součástí, ale můžu to přenést dál do toho výboru.

MK: Letos jsi vlastně ještě nezávodil, jak to vypadá aktuálně s tvým závoděním?
AD: Letos jsem ještě neměl žádný závod. Můj rozjezd sezóny je hodně pomalý, není to optimální, ale už jsem to měl podobně před dvěma lety. Kdy jsem taky neměl angažmá v Anglii, pak v květnu jsem podepsal do klubu, kde jsem byl jenom na tři závody. V Peterborough se při tréninku zranil jezdec, který měl být v týmu se mnou, takže se plány musely změnit a můj average se zase nevešel. Přestoupil jsem do Ipswiche a dojel jsem tam perfektní sezónu. Měl jsem už kontakt z Anglie, říkali, že se ozvou, tak uvidíme. V Polsku jsem měl taky podepsaný kontrakt, ale můj tým (pozn.: Pila) zbankrotoval, ještě než se rozběhla sezóna. Zaplaťpánbůh že to takhle dopadlo, protože bych pak měl problémy dál, ale mám tam varšavský kontrakt, takže můžu jít do jiného klubu.

MK: Byl modifikován systém extraligy, jak ty vnímáš ty změny?
AD: Určitě finále, že se pojede doma – venku, to bude pozitivní pro domácí fanoušky, že mají možnost vidět ty závody. Je to i férovější. Myslím si, že doma – venku je velmi dobrý systém. Byl jsem zastáncem toho, aby se systém úplně převoral, aby se dánský formát předělal na ten, co se jezdí v Anglii a ve Švédsku se sedmičlennými týmy. Teď se stává, že v celém závodě jedu xkrát proti jednomu jezdci, to není úplně optimální. V anglickém systému se potkává více jezdců, ale dopadlo to takhle. Určitě jsem toho ale víc zastánce, než aby se to vrátilo zpátky k systému čtyřutkání. To byl krok zpátky, to jsem říkal, že ne. To radši tenhle dánský systém jako takovou zlatou střední cestu.

MK: Jaké jsou šance Pardubic v letošní extralize?
AD: Teď jsme slyšeli sestavy všech týmů a je jich hodně, kdo může na konci sezóny vyhrát titul, ale je to hodně vyrovnané. Klíčoví jezdci nesmí být na marodce, zahraniční posily musí mít volno a být ochotné ten závod za klub odjet, pak v závodě žádné chyby jezdců, žádná smůla s technikou, je tam toho tolik. Tým může být lepší než ten druhý, ale jezdci budou chybovat, technika bude zlobit a ten slabší tým může klidně vyhrát. Titul může získat jakýkoli klub a myslím si, že to je i zajímavé pro diváky, že není před závodem jasné, kdo vyhraje. Detaily hrají roli na konci, všechno se musí sečíst a doufám, že se to sečte nám a na konci bychom mohli být mistry.

MK: Dá se vyhrávat bez cizinců?
AD: Těžko. Jak jsem teď říkal, všechno jde. Teď už tady nahlásili ty sestavy, Praha má Nicki Pedersena a Bjarne Pedersena, dva Grand Prix jezdce. I kluci ze Slanýho mají dva Poláky Ulamka a Kosciechu, taky super jezdce, takže v dnešní době to bude hodně bez cizinců hodně těžké. Ve finále budou chtít týmy nabušit týmy zahraničními posilami a ty také můžou hrát klíčovou roli, jak třeba Greg Hancock ve Mšeně. Je to mistr světa a velké jméno a je jasné, že pokud nebude chybovat, tak udělá x bodů, které tam ten tým už má napočítané. Bez cizinců se těžko dá vyhrávat.

1 thought on “O začátku sezóny s Alešem Drymlem

  1. MYSLIM, ZE AD JE (PRES TO ZE JE TO CELKEM INTROVERT) VE VEDENI ZP ZASLOUZENE.
    JE TO SKVELEJ ZAVODNIK, NENI HLOUPEJ A JAK RIKA SAM… KECAT UMI KAZDEJ…
    NEBUDE TO MIT SE STAREJMA STRUKTURAMA UPLNE JEDNODUCHY, ALE MORAVEC, ERBAN A DRYML(ml.)
    TO BY MOHLA BEJT ZAJIMAVA FORMULE… A SNAD I USPESNA…

Napsat komentář