Ozvěny ze světa ploché dráhy

news1.jpegV několika uplynulých dnech se různě po světě odjely různé závody na různé úrovni. My jsme je zahrnuli do jednoho článku. V Lonigu se jelo další kolo italského mistrovství. jeho vítězem se stal až po finálové jízdě Guglielmo Franchetti. V celkové klasifikaci je velmi vyrovnáno. Po 65  bodech mají hned tři jezdci. Franchetti, Carpanesse a Covatti. Závodu v Lonigu se účastnila také česká plochodrážnice Michaela Krupičková, která vybojovala slušných sedm bodů a skončila devátá. V polském Rybniku se jet obnovený Memoriál Jana Cziszewskiego, jehož vítězem se stal vítěz pražské Grand Prix Nicki Pedersen. Druhý byl Sebastian Ulamek a bronz patřil Fredriku Lindgrenovi. V americkém Costa Mesa, tradiční mece ploché dráhy v USA se jel už 44. ročník závodů na ploché dráze a jeho vítězem se stal navrátilec do světa ploché dráhy Billy Hamill. V rumunské Braile se jelo první kolo tamního mistrovství, jehož vítězem se stal Alexandro Toma. V ukrajinském Rovně se jel Pohár Burmistra a jeho vítězem se stal Stanislaw Burza z Polska. Ve finském Pori se jelo také první kolo turné pod názvem Yterispeedway, jehož vítězem se stal Juha Hautamäki. A konečně nakonec se přesuneme do francouzkého Lamothe Landerron, kde se jel mezinárodní závod. Vítězem se stal Jason Doyle z Austrálie. V závodě startoval také Tomáš Suchánek, který obsadil čtrnácté místo a Zdeněk Simota, jenž skončil dvanáctý.

Mistrovství Itálie (Lonigo – Itálie):
1. Guglielmo Franchetti (2,3,0,3,3) 11+3
2. Marco Gregnanin (1,3,3,3,3) 13+2
3. Mattia Carpanese (3,R,3,3,2) 11
4. Nicolas Covatti (2,3,3,3,2) 13+0
5. Michele Castagna (3,3,1,0,3) 10
6. Cristian Carrica (3,d,2,2,3) 10
7. Jonathan Seren (2,2,3,1,2) 10
8. Nicolas Vicentin (3,2,2,2,R) 9
9. Michaela Krupičková (1,2,1,2,1) 7
10. Alessandro Novello (2,1,R,2,1) 6
11. Florent De Roure (1,1,1,d,2) 5
12. Alessandro Corazza (0,2,2,0,0) 4
13. Giorgio Trentin (0,1,1,1,1) 4
14. Mario Marzotto (0,0,2,1,0) 3
15. Pierpaolo Scagnetti (1,0,d,d,1) 2
16. Davide Vinante (0,1,R,R,0) 1

Pořadí po třech závodech:

1. Guglielmo Franchetti – 65
-. Mattia Carpanese – 65
-. Nicolas Covatti – 65
4. Marco Gregnanin – 51
5. Cristian Carrica – 48
6. Michele Castagna – 46
7. Nicolas Vicentin – 39
8. Jonathan Seren – 35
9. Alessandro Novello – 30
10. Mario Marzotto – 25

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Memoriál Jana Cziszewskiego (Rybnik – Polsko)
1. Nicki Pedersen 15+2+3 (3,3,3,3,3)
2. Sebastian Ułamek 11+2+2 (2,0,3,3,3)
3. Fredrik Lindgren 9+3+1 (1,0,3,3,2)
4. Dawid Stachyra 12+3+d(3,1,3,2,3)
5. Patryk Dudek 13+F(3,3,2,3,2)
6. Grzegorz Walasek 10+R(3,2,1,1,3)
7. Tomasz Gapiński 8+1 (2,3,1,1,1)
8. Adrian Miedziński 7+R(R,3,2,2,d)
9. Roman Poważnyj 7 (1,1,2,2,1)
10. Rune Holta 6 (2,2,1,R,1)
11. Peter Ljung 5 (1,2,0,d,2)
12. Grzegorz Zengota 4 (0,0,R,2,2)
13. Tomasz Chrzanowski 4 (2,1,0,0,1)
14. Zbigniew Czerwiński 4 (0,2,1,1)
15. Rafał Szombierski 3 (0,1,2,d,R)
16. Davey Watt 1 (1,0,0)
17. Bartosz Szymura 1 (1,0)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Costa Messa – USA
Základní část:

1. Charlie Venegas (4,4,4) 12
2. Billy Hamill (3,4,4) 11
3. Jimmy Fishback (4,3,4) 11
4. Tyson Burmeister (4,2,4) 10
5. Michael Raines (4,4,2) 10
6. Shawn McConell (4,3,3) 10
7. Gino Manzares (2,4,3) 9
8. Aaron Fox (3,4,2) 9
9. Buck Blair (2,3,4) 9
10. Tyson Talkington (3,3,3) 9
11. Bobby Schwartz (3,2,3) 8
12. Mike Faria (1,2,3) 6
13. Steve Russell (3,1,2) 6
14. Robbie Sauer (2,2,2) 6
15. Brad Sauer (1,3,2) 6
16. Rocco Scopellite (2,2,1) 5
17. Eddie Castro (2,1,1) 4
18. Charles Ermolenko (1,1,1) 3
19. Justin Boyle (1,d,1) 2
20. Ryan Tovatt (1,1,0) 2
21. Troy McConell (0,1,1,) 2

Semifinále:
1. Fishback, Hamill, Burmeister, Manzares, Talkington (d)
2. Venegas, S.McConnell, Raines, Blair, Fox

Poslední šance:
1. Raines, Blair, Manzares, Burmeister

Finále:
1. Hamill, Venegas, Fishback, McConell, Raines (d)

– – – – – – – – – –

1. rumunské mistrovství (Braila – Rumunsko)

1. Alexandru Toma  15
2. Čavdar Čarnev 14
3. Marian Cojocaru  12
4. Milen Manev  12
5. Fanica Popa   11
6. Ionut Luntraru 9
7. Daniel Marin 8
8. Constantin Iancu Eugen  6
9. Forel Ungureanu 6
10. Daniel Dangl 5
11. Hristo Hristov 4
12. Sorin Popa 4
13. Stefan Popa 3
14. Nicolae Dragoman 2
15. Ionel Valeanu 1
16. Gabriel Comanescu 1
17. Florin Miahi Mehedintu  NS

Mistrovství do 21. let:
1. Gabriel Comanescu  6
2. Ionel Valeanu  5
3. Florin Miahi Mehedintu  3
4. Adrian Negoita  2
5. Adrian Balan NS

– – – ——————————————–

Pohár Burtmistra (Rovno – Ukrajina)

1. S. Burza (2,3,3,2,1) 11+3+3
2. K. Cukanov (2,3,3,3,2) 13+3+2
3. A. Borodaj (3,2,3,2,3) 13+2+1
4. T. Rempała (2,2,1,3,2) 10+2+NS
5. V. Girucki (1,3,3,3,3) 13+1
6. S. Mielničuk (3,1,2,1,3) 10+0
7. V. Omeljan (3,3,1,1,1) 9+1
8. V. Tiejgał (R,2,2,2,3) 9+0
9. V. Łysak (1,2,2,0,2) 7
10. J. Poljuchovič (2,1,1,1,2) 7
11. I. Plešakov (F,1,0,3,1) 5
12. M. Manev (1,0,2,0,1) 4
13. A. Kobrin (3,F/-,-,NS,NS) 3
14. P. Kondratiuk (F,0,1,2,0) 3
15. J. Krawczuk (1,1,0,0,0) 2
16. V. Kolodij jr (0,0,0,1,R) 1
17. P. Legiecki (0,0) 0
18. O. Kot NS

——————————————————-

Yeterispeedway (Pori – Finsko):

1. Juha Hautamäki 13+4
2. Marko Suojanen 14+3
3. Teemu Lahti 12+2
4. Pasi Pulliainen 12+1
5. Markku Autio 13+0
6. Joni Keskinen 9
7. Mika Loppi 9
8. Janne Nyman 7
9. Jani Pirttinen 6
10. Vili Mattila 6
11. Jouni Viljanen 5
12. Jarkko Kunnaskari 4
13. Aarni Heikkilä 3
14. Peter Wall 3
15. Jiri Nieminen 2
16. Jukka Nieminen 1
17. Marcus Mandre 1

—————————————

Lamothe Landerron – Francie

1. Jason Doyle, Austrálie
2. Max Dilger, Německo
3. Tyron Proctor, Austrálie
4. Cory Gathercole, Austrálie
5. David Bellego, Francie
6. James Wright, Velká Británie
7. Mariusz Fierlej, Polsko
8. Oliver Allen, Velká Británie
9. Jacek Rempała, Polsko
10. Mathieu Tresarrieu, Francie
11. Kenny Ingalls, USA
12. Zdeněk Simota, ČR
13. Mark Lemon, Austrálie
14. Tomáš Suchánek, ČR
15. Stephane Tresarrieu, Francie
16. Maks Gregorič, Slovinsko
17. Matic Voldrih, Slovinsko
18. Justin Sedgmen, Austrálie

Napsat komentář