Eduard Krčmář skončil druhý ve Zlatém poháru FIM

Autor článku:

FIM_1.jpgplzenl.jpgkrcmar.jpg Ve finálovém závodě Zlatého poháru mládeže FIM do 250 ccm konaném v Plzni na Borech zvítězil německý jezdec Michael Härtel s plným ziskem 15ti bodů. Druhý skončil slánký závodník Eda Krčmář s dvanácti body a třetí francouz Dimitri Bergé se ziskem jedenácti bodů. Konečné pořadí celé soutěže (skládala se ze dvou závodů) na stupních vítězů bylo totožné,tedy 1.Härtel 2. Krčmář 3. Bergé.

Sen vyhrát potřetí v řadě Zlatý pohár FIM se pro Edu Krčmáře nestal skutečností. Po dvou jasně vyhraných jízdách o tom rozhodla rozjížďka s číslem 11 v níž se Eda střetl s hlavním rivalem o zisk Poháru Michaelem Härtelem. Eda startoval ze třetí a Michael ze čtvrté  pozice. Z vnějšku lépe odstartoval Michael,ale Eda na něj stále útočil a vypadalo,že je jen otázkou času kdy ho předjede. V první zatáčce třetího kola se Eda pokusil o útok vnějškem,ale ve smyku se mu přetočila motorka , Eda upadl a z opakování rozjížďky byl vyloučen. Tím bylo prakticky o vítězi rozhodnuto a Michaela Härtela mohla o první místo připravit jen nějaká nečekaná událost,která však nenastala, i když ve 20. jízdě došlo k velkému souboji mezi Härtelem, Spillerem, Bergém a Schmuttermayerem po kterém upadl Daniel Spiller a byl vyloučen. V opakování upadl i Dimitri Bergé a Michael Härtel měl tak volnou cestu k vítězství. Eduardu Krčmářovi připadlo druhé místo a o třetí místo následoval rozjezd mezi Dubernardem, Bergém a Spillerem. K němu nenastoupil Spiller a Bergé si poradil se svým kolegou Dubernardem.  Michaela Krupičková nezačala šťastně. Na startu své první rozjížďky nebyla spokojená se svým motocyklem a vrátila se do depa pro  nový stroj,ale na start přijela až pár sekund po uplinutí časového limitu dvou minut a z jízdy byla vyloučena. V dalších dvou rozjížďkách si připsala po bodu. Pěknou útočnou jízdu předvedla v 16. rozjížďce, kdy se z posledního místa probojovala až na první, pak sice upadl Schuttermayer, ale i v opakované jízdě se Michaele podařilo zvítězit. Vítězství si připsala i ve své poslední rozjížďce. V závodě vyjela osm bodů a skončila na 7. místě. V celkovém pořadí soutěže jí patří také 7. místo.  Ještě lepšího umístění v celkovém hodnocení Zlatého poháru FIM dosáhl Michal Průcha,patří mu čtvrté místo. Danielu Hádkovi při tréninku přestal jet motor a v závodě se už neobjevil. Celkově skončil na 14. místě. Nešťastně skončil závod pro Stevena Mauera, který ve své první rozjížďce tak nepříjemně upadl, že už se na start svých dalších jízd nepostavil. Naopak šťastný konec měla rozjížďka číslo 5 pro Giorgia Trentina,italského jezdce z Loniga, který  poté co v rozjížďce nestartoval Steven Mauer a upadl Marc Herter,měl ve čtvrtém kole defekt svého motocyklu a za povzbuzování obecenstva si s motocyklem oběhl skoro celý ovál,aby získal dva body. Byly to zajímavé závody, které daly příležitost mladým jezdcům si zazávodit s vrstevníky z jiných zemí. Doufejme, že jim to prospěje a budeme je vídat na dalších závodech.