Ohlédnutí 2012: Zbytek světa

world_1.jpg Na startu letošní plochodrážní sezony v Evropě bych se rád na závěr našeho ohlédnutí za tou loňskou podíval i na země z různých koutů světa, ze kterých není mnoho informací o ploché dráze, ale ve kterých se přesto nějaké závody odjely. Jmenovitě: západní Evropa ( Belgie, Francie ), východní Evropa ( Bělorusko, Estonsko), severní Amerika ( Kanada), Afrika ( Jihoafrická republika).

belgie.png BELGIE

V Belgii se na jediné dráze v Heusden- Zolderu konalo mezinárodní mistrovství i Zlatá přilba.

 

Mezinárodní mistrovství Belgie (29.4. Heusden – Zolder)
1. Tomasz Piszcz, POL – 15+3+3 (3,3,3,3,3)
2. Dirk Fabriek, NED – 12+3+2 (2,3,1,3,3)
3. Anders Vad, DK – 10+2+1 (1,2,3,3,1)
4. Randy Oldenziel, NED – 9+2+Fd (3,1,2,1,2)
5. Nick Lourens, NED – 10+1 (3,3,0,2,2)
6. Mateusz Borowicz, POL – 10+1 (3,2,d,3,2)
7. Patrik Nagy, HUN – 12+0 (2,3,2,2,3)
8. Henry van der Steen, NED – 12+0 (2,2,3,2,3)
9. Tomas Sørensen, DK – 8 (2,1,3,2,0)
10. Wim Kennis, BEL – 6 (1,0,2,1,2)
11. Steve Jones, GB – 4 (0,2,1,1,0)
12. Anne Spaan,NED – 4 (1,0,2,0,1)
13. Lee Geary, GB – 4 (1,1,1,0,1)
14. Pascal Swart, NED – 3 (d,1,1,1,d)
15. Jez Pestell, GB – 1 (d,0,0,0,1)
16. Maurin Vochteloo, NED – 0 (0,0,0,0,0)

Semifinale 1:
1. Piszcz, Oldenziel, Lourens, Van der Steen

Semifinale 2:
1. Fabriek, Vad, Borowicz, Nagy

Finale:
1. Piszcz, Fabriek, Vad, Oldenziel (Fd)

  Skupina B:
1. Willy Kennis, BEL – 11+3 (3,2,3,3)
2. Florent Du Roure, FRA – 7+2 (0,2,3,2)
3. Sjors De Jonge, NED – 5+1 (1,1,0,3)
4. Bert Berckmans, BEL – 7+0 (3,3,1,d)
5. Mike van der Maas, NED – 5 (1,3,1,d)
6. Kelly Velda, NED – 5 (0,1,2,2)
7. Lee Springthorpe,GB – 4 (2,0,2,0)
8. Robert-Jan Bangma, NED – 3 (2,0,0,1)

Finale:
1.Kennis, Du Roure, De Jonge, 4. Berckmans (d)

Národní skupina:

1    Wim Kennis                10
2    Willy Kennis                8
3    Alessandro Borgia       7
4    Kristof Keusters          6
5    Bert Berckmans           5
6    David Steegmans        4
7    Vital Sleypen                3

——————————————————–

Zlatá přilba (2.9. Heusden – Zolder)
1. Peter Juul Larsen, DK – 11+3+3 (2,2,3,3,1)
2. Andrij Kobrin, UKR – 12+2+2 (3,3,2,1,3)
3. Kyle Newman, GB – 8+3+1 (3,3,1,1,0)
4. Randy Oldenziel, NED – 11+2+d (2,2,3,2,2)
5. Dirk Fabriek, NED – 13+1 (3,2,2,3,3)
6. Bartosz Bietracki, POL – 10+1 (d,3,3,3,1)
7. Stanislav Mielniczuk, UKR – 8+0 (3,1,1,1,2)
8. Tomasz Piszcz, POL – 11+F (1,3,2,2,3)
9. Pascal Swart, NED – 7 (d,0,3,2,2)
10. Xavier Muratet, FRA – 7 (1,2,1,0,3)
11. Henry van der Steen, NED – 7 (2,1,0,3,1)
12. Nick Lourens, NED – 6 (2,0,1,1,2)
13. Valentin Grobauer, GER – 5 (1,1,0,2,1)
14. Thomas Sørensen, DK – 2 (0,0,2,0,0)
15. Wim Kennis, BEL – 2 (1,1,0,N,0)
16. Lee Geary, GB – 0 (0,0,0,0,0)

Semifinale 1: Larsen, Oldenziel, Fabriek, Mielniczuk
Semifinale 2: Newman, Kobrin, Bietracki, Piszcz (F)
Finale: Juul Larsen, Kobrin, Newman, Oldenziel (d)
——————————————————————

francie.png  FRANCIE

Ve Francii ve které jsou populárnější závody na travnatých dráhách, se  v roce 2012 vůbec mistrovství jednotlivců na krátké dráze neuskutečnilo. Odjely se jen dva mezinárodní závody i za účasti našich jezdců: Zdeňka Simoty, Tomáše Suchánka, Michaela Hádka a Karla Kadlece.

Mezinárodní závod, 16.5. Lamothe Landerron

1    Jason Doyle                                        36
2    Max Dilger                                         29
3    Tyron Proctor                                    26
4    Cory Gathercole                                24
5    James Wright                                    23
6    David Bellego                                    23
7    Mariusz Fierlej                                  19
8    Oliver Allen                                       19
9    Jacek Rempala                                 18
10    Mathieu Tresarrieu                       17
11    Kenny Ingalls                                   14
12    Zdeněk Simota                           12
13    Mark Lemon                                    10
14    Tomáš Suchánek                        9
15    Stephane Tresarrieu                         9
16    Maks Gregorič                                   7
17    Matič Voldrih                                     7
18    Justin Sedgmen                                5
——————————————————————

Mezinárodní soutěž družstev, 9.9. Macon

Eastern Europe:51
Milen Manev            14
Chavdar Chernev            11
Andy Braithwaite        7
Piotr Dziatkowiak        1
Germany    : 49
Joerg Tebbe
Valentin Grobauer
Andre Mochner
Friedrich Ruf
Europe    : 26
Karel Kadlec                                        
Vincent Tocheport
Sjoerd Rozenberg
Michael Hádek
France    : 25
Florent du Roure
John Bernard
Xavier Muratet
Alexandre Dubrana

————————————————————–

belorusko.png  BĚLORUSKO

 

V Bělorusku  pouze v červnu na stadionku Zaria v Minsku jezdci ukrajinského družstva MIR Rovne předvedli čtyři ukázkové jízdy.

————————————————————-

                         ESTONSKO

V Estonsku se po 14 letech opět konalo mistrovství jednotlivců. Skládalo se ze čtyř částí, které se odjely na dráhách ve vesničkách Tabasalu a Kohtla- Nomme. V mistrovství zvítězil Ken VIIDAS, který získal svůj 7. estonský titul,předchozí jsou však hodně letité (1991, 1994-98). Zároveň je juniorským mistrem Sovětského svazu z roku 1987. Na druhém místě skončil jeden z obnovitelů ploché dráhy v Estonsku 44 letý Jaak Soolep a třetí Margus Mandre.

 

Estonské mistrovství, 1. závod (12.5.Kohtla-Nomme)
1. Ken Viidas – 18+6 (3,3,3,3,3,3)
2. Rainer Kimmel – 11+4 (2,1,2,2,2,2)
3. Jaak Soolep – 17+2 (3,3,2,3,3,3)
4. Margus Mandre – 13+d (2,3,3,2,3,d)
5. Alvin Vilipere – 13 (3,2,1,3,3,1)
6. Vaino Haab – 10 (2,3,2,1,2,d)
7. Martin Kimmel – 9 (3,1,3,1,1,d)
8. Ruve Raask – 7 (1,2,3,1,d,d)

9. Kairo Falten – 7 (1,2,2,0,2)
10. Silver Jaanus – 7 (1,2,1,2,1)
11. Janek Pulso – 6 (2,0,1,3,0)
12. Urmo Kaosaar – 4 (0,0,0,2,2)
13. Kaupo Tisler – 2 (0,1,1,0,d)
14. Ardo Tigane – 2 (1,0,0,1,d)
15. Silver Soolep – 0 (N,N,N,N,N)
——————————————————-

Estonské mistrovství, 2. závod(30.6.Tabasalu)
1. Ken Viidas – 18+6 (3,3,3,3,3,3)
2. Jaak Soolep – 15+4 (3,3,2,2,3,2)
3. Margus Mandre – 17+2 (3,3,3,3,2,3)
4. Martin Kimmel – 14+R (2,2,3,2,3,2)
5. Väino Haab – 10 (1,3,0,3,3,0)
6. Rainer Kimmel – 10 (3,2,1,3,R,1)
7. Janek Pulso – 9 (2,1,2,2,2,0)
8. Silver Jaanus – 8 (2,0,3,1,1,1)
9. Älvin Vilipere – 7 (R,1,2,2,2)
10. Urmo Käosaar – 6 (0,2,1,1,2)
11. Kairo Falten – 4 (2,2,0,0,N)
12. Silver Soolep – 4 (1,0,1,1,1)
13. Madis Metsmaaker – 4 (R,1,1,1,1)
14. Ivo Puusepp – 3 (1,0,2,0,0)
15. Kaupo Tisler – 1 (R,1,R,0,R)
—————————————————–

Estonské mistrovství, 3. závod (31.8. Kohtla- Nomme)
1. Ken Viidas – 15+6 (3,3,3,3,3)
2. Jaak Soolep – 14+4 (3,3,2,3,3)
3. Margus Mandre – 9+2 (3,1,N,3,2)
4. Väino Haab – 10+R (2,1,3,2,2)
5. Rainer Kimmel – 10 (2,3,2,2,1)
6. Martin Kimmel – 9 (3,2,2,1,1)
7. Alvin Vilipere – 7 (2,2,1,2,0)
8. Silver Jaanus – 6 (3,1,1,1,0)
9. Kairo Falten – 4 (2,1,0,1)
10. Silver Soolep – 3 (0,0,1,2)
11. Kaupo Tisler – 1 (1,0,0,0)
——————————————-

Estonské mistrovství, 4.závod (29.9.Tabasalu)
1. Aki-Pekka Mustonen,FIN – 16+6 (3,3,3,2,2,3)
2. Jesse Mustonen,FIN – 18+4 (3,3,3,3,3,3)
3. Jiri Nieminen,FIN – 14+2 (3,3,2,3,3,R)
4. Martin Kimmel – 12+0 (3,2,1,2,2,2)
5. Alvin Vilipere – 10 (1,2,2,2,1,2)
6. Margus Mandre – 9 (1,1,3,3,0,1)
7. Ken Viidas – 9 (2,2,2,3,R,N)
8. Janne Nyman,FIN – 8 (1,3,3,N,1,R)
9. Kairo Falten – 6 (0,0,1,2,3)
10. Vaino Haab – 6 (0,1,1,1,3)
11. Silver Soolep – 6 (2,2,2,R,0)
12. Silver Jaanus – 5 (1,1,0,1,2)
13. Janek Pulso – 3 (0,0,1,0,2)
14. Herman Kenkkilä,FIN – 2 (2,R,N,N,N)
15. Rainer Kimmel – 2 (2,R)
16. Kaup Tisler – 1 (0,R,R,1,R)
17. Jaak Soolep – 0 (N,N,N)
———————————————–

V Ranna Cupu, který měl dva díly zvítězil také Ken Viidas před Jaakem Soolepem. Zajímavostí je,že v prvním závodě startoval juniorský vicemistr světa z roku 1990 Rene Aas.

Ranna Cup, 1.závod (13.6.Tabasalu)
1. Jaak Soolep – 13+6 (2,3,3,3,2)
2. Rene Aas – 13+4 (3,2,2,3,3)
3. Alvin Vilipere – 11+2 (3,3,1,2,2)
4. Ken Viidas – 15+d (3,3,3,3,3)
5. Silver Soolep – 8 (2,1,2,2,1)
6. Kairo Falten – 7 (3,2,2,d,0)
7. Ruve Raask – 6 (3,d,1,1,1)
8. Vaino Haab – 5 (d,2,1,2,0)
9. Ardo Tigane – 4 (1,1,0,2)
10. Ove Viidas – 3 (2,1,N,d)
11. Martin Kimmel – 0 (d,N,N,N)
———————————-
Ranna Cup, 2.závod(26.8.Tabasalu)
1. Ken Viidas – 15+6 (3,3,3,3,3)
2. Jaak Soolep – 11+4 (3,1,3,1,3)
3. Martin Kimmel – 11+2 (2,3,1,3,2)
4. Väino Haab – 10+0 (3,2,3,0,2)
5. Margus Mandre – 12 (3,3,2,3,1)
6. Silver Soolep – 8 (2,1,2,2,1)
7. Silver Jaanus – 5 (1,2,2,0,0)
8. Janek Pulso – 4 (0,0,2,2,0)
9. Ruve Rääsk – 4 (2,2,R,N)
10. Urmo Käosaar – 2 (1,0,1,R)
11. Aivo Rebane – 0 (N,N,N,N)
———————————————

 

kanada.png  KANADA

Na dráze v ontarijském Wellandu titul obhájil Mike Hammond. Z kanadských jezdců byl třetí Aaron Hesmer a šestý i v Evropě známý Kyle Legault. V Kanadě během roku probíhaly menší závody na dvou dráhách: Welland ( 6 závodů) a Paris ( 12 závodů).

 

 Kanadské mistrovství, Division 1 (22.7.Welland)
1. Mike Hammond – 8+4 (0,3,2,3)
2. Casey Donholt, USA – 7+3 (1,0,3,3)
3. Aaron Hesmer – 8+2 (3,2,2,1)
4. Jeremy Parsons, USA – 9+1 (2,1,3,3)
5. Mike Buman, USA – 8+0 (3,3,2,0)

6. Kyle Legault – 7+3 (3,2,0,2)
7. Rob Dixon – 5+2 (2,1,1,1)
8. Terry Rideout – 4+1 (1,1,0,2)
9. Glen Brown – 6+0 (2,3,1,0)

10. Josh Carr, USA – 3+3 (0,0,3,0)
11. Jim Terchila, USA – 1+2 (0,0,1,0)
12. John Bennett – 2+1 (1,0,0,1)
13. David Meldrum, USA – 4+R (0,2,0,2)

Kanadské mistrovství, Division 2 (22.7.Welland)
1. Tommy Hensby – 12+3 (3,3,3,3)
2. Katalin Davis – 9+2 (2,2,2,3)
3. Josh Barrick – 6+1 (1,1,2,2)
4. Dale Thompson – 8+R (3,2,3,N)
5. Allan Chisholm – 6 (1,3,1,1)
6. Gary Moody – 5 (2,R,1,2)
7. Kristy Dulaj – 1 (0,1,N,N)

 

—————————————————————–

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

V JAR se první šampionát jednotlivců uskutečnil už v roce 1928 a patří tak překvapivě mezi vůbec nejstarší na světě. Vloni byl tvořen ze tří závodů, které se odjely na oválu ve Walkerville, kde se ostatně v průběhu roku konaly téměř všechny závody v Jižní Africe. Celkové vítězství obhájil talentovaný Neil Pettit (1993). Druhý skončil Mac Magill (1986) a třetí Gio Nunes (1991). V mistrovství juniorů nakonec zvítězil Jason Cole (1993), který si stoupnul na nejvyšší stupínek i v závodě o Zlatou přilbu.
Jihoafrické mistrovství, 1. závod (25.3.Walkerville)
1. Neil Petitt – 12 (3,3,3,3)
2. Bobby Devine – 6 (0,2,2,2)
3. Damien Devine – 2 (2,R,R,N)
4. Gio Nunes – 1 (1,N,N,N)
5. Mac Magill – 0 (NS)

JAR U21 Mistrovství, 1.závod (25.3.Walkerville)
1. Lyle Kotze – 10 (2,2,3,3)
2. Jason Cole – 9 (3,3,1,2)
3. Justin Steyn – 4 (R,1,2,1)
4. Ashley Brill – 0 (NS)
———————————

Jihoafrické mistrovství, 2.závod (29.7. Walkerville)
1. Neil Pettit – 11 (2,3,3,3)
2. Mac Magill – 10 (3,2,3,2)
3. Gio Nunes – 9 (3,3,2,1)
4. Damien Devine – 5 (1,2,2,0)
5. Bobby Devine – 4 (N,3,1,0)

JAR U21 Mistrovství, 2.závod ( 29.7. Walkerville)
1. Jason Cole – 11 (2,3,3,3)
2. Lyle Kotze – 8 (3,2,3,F)
3. Justin Steyn – 4 (1,3,d,d)
—————————————–
Jihoafrické mistrovství, 3. závod (12.1.2013)
1. Mac Magill    (3,3,3,3)    12
2. Gio Nunes    (2,3,3,1)    9
3. Neil Pettit    (1,2,2,2)    7
4. Damien Devine (3,3,ns,ns)    6
5. Bobby Devine     (0,1,2,3)    6

Konečné pořadí:
1. Neil Pettit 30 (12,11,7)
2. Mac Magill 22 (-,10,12)
3. Gio Nunes 19 (1,9,9)
4. Bobby Devine 16 (6,4,6)
5. Damien Devine 13 (2,5,6)

JAR U21 mistrovství, 3.závod (12.1.2013)
1. Jason Cole    (2,3,3,F)    8
2. Lyle Kotze    (3,2,2,F)    7
3. Ashley Brill    (1,3,Fd,3)    7

Konečné pořadí:
1. Jason Cole 28 (9,11,8)
2. Lyle Kotze 25 (10,8,7)
3. Justin Steyn 8 (4,4,-)
4. Ashley Brill 7 (-,-,7)

———————————————————-

28.10. Zlatá přilba, Walkerville

1. Jason Cole (2,2,3,3) 10+3

2. Mac Magill (3,3,2,2) 10+2

3. Brandon Devine (3,3,1,3) 10+1

4. Robin Brill (2,1,3,3) 9+0

5. Lyle Kotze (0,2,3,3) 8+3

6. Neil Pettit (1,3,2,2) 8+2

7. Hansie Kleynhans (2,1,1,2) 6+1

8. Peter Buck (1,2,1,1) 5+0

9. Calvin Ashmore (1,0,2,2) 5

10. Bobby Devine (3,1,-,-) 4

11. Ashley Brill (Fd,-,-,-) 0

 

2 thoughts on “Ohlédnutí 2012: Zbytek světa

Napsat komentář