Emil Sajfutdinov se do Bydgoszczi vrátil vítězstvím

Autor článku:

grand-prix.gifsajfutdinov.jpgAKTUALIZOVÁNO – FOTO Emil Sajfutdinov v zimě po sedmi sezónách opustil Polonii Bydgoszcz a vydal se hledat štěstí do Czestochowy. Hned první možnost návratu do Bydgoszczi mu ale sedla náramně, dlouholetý korunní princ tam totiž vyhrál Grand Prix Evropy. Jednalo se o první vítězství stále teprve třiadvacetiletého závodníka od září roku 2009. Rus, který v Bysgoszczi stále přebývá, přitom v základním rozpisu nijak neosnil a připsal jen devět bodů, ale, když to bylo nejvíce potřeba, tak zabral a ovládl semifinále i finále.

Do paměti si závod zapíše i Matej Žagar, pardubický jezdec potvrdil formu posledních dní a skončil druhý, čímž vyrovnal svoje maximum z Prahy 2005. Třetí příčku bral v sobotním večeru fenomén dráhy v Bydgoszczi Tomasz Gollob, který podobně jako Sajfutdinov ve městě stále žije, i když z místní Polonie odešel už před deseti lety. Mistr světa z roku 2010 ze svých první šesti jízd pět vyhrál, ale finále se nevydařilo ani jemu, ani jeho spojce, a tak se kapitán polské národní družiny musel spokojit se třetím místem. Gollob ale příliš smutnit nemusí, s náskokem šesti bodů vede průběžné pořadí mistrovství světa. Čtvrtý byl ve finále po celý průběh závod znamenitě jedoucí Tai Woffinden, Brit podobně jako na Novém Zélandu postoupil mezi osm nejlepších a je zatím největším překvapením seriálu.

Diváci přímo na stadionu nebo u obrazovek byli svědky fantastického závodu plného spousty předjíždění a krásných soubojů. Hovoří se i o nejlepším závodě Grand Prix za posledních několik let, ponechme takový soud stranou, je však pravdou, že se jednalo o ideální reklamu na plochodrážní sport. Po pátečním tréninku však takovému představení mnoho nenasvědčovalo, v depu bylo k vidění hodně protáhlých obličejů a slovo „beton“ bylo slyšet hned z několika úst. Na sobotu se však povedlo připravit takovou dráhu, která nabídla jedinečný spektákl.