Chris Holder získal svůj pátý australský titul

australie.png holder2.jpgdoyle.jpg

batchelor_troy.jpg

Chris Holder zvítězil v letošním australském šampionátu jednotlivců, který se skládal ze tří závodů a úspěšně se tak vrátil na dráhu po svém loňském těžkém zranění. 26 letý mistr světa z roku 2012, ale neměl cestu za svým pátým domácím individuálním titulem jednoduchou, protože v závodech v Kurri Kurri a Undeře se po slabších úvodech jen ztěžka probojovával do finále. Nakonec stříbrný v šampionátu Jason Doyle nebyl daleko od celkového vítězství, ale ve finálové jízdě rozhodujícího závodu v Gillmanu z vedoucí pozice ve druhém kole upadl. Bronzovou medaili získal Josh Grajczonek až po rozjezdu s vítězem mítinku v adelaidském Gillmanu Rohanem Tungatem. Nešťastně skončilo australské mistrovství pro obhájce titulu Troye Batchelora.  Troy byl ve finálové jízdě závodu v Undera Parku vyloučen za způsobení pádů Chrise Holdera a Justina Sedgmena, a sám si navíc poranil vazy v koleni, přestože zřejmě nebude nutná operace čeká ho přibližně šest týdnů léčba. Troy se tak nemohl závěrečného závodu v Gillmanu zúčastnit a celkově obsadil až 10. místo.

 

11.1. – 3. finále, Gillman:
1. Rohan Tungate – 13 (3,2,2,3,3) + 1. místo ve finale A
2. Chris Holder – 11 (3,1,3,2,2) + 2. místo ve finale A
3. Mason Campton – 10 (2,2,3,1,2) + 1. místo ve finale B + 3. místo ve finale A
4. Jason Doyle – 15 (3,3,3,3,3) + vyloučení ve finale A
5. Josh Grajczonek – 10 (3,3,3,0,1) + 2. místo ve finale B
6. Justin Sedgmen – 9 (2,3,2,2,0) + 3. místo ve finale B
7. Max Fricke – 10 (1,3,1,3,2) + vyloučení ve finale B
8. Cameron Woodward – 9 (2,2,2,0,3)
9. Sam Masters – 7 (0,0,1,3,3)
10. Dakota North – 7 (2,1,1,2,1)
11. Jack Holder – 6 (1,2,2,1,R)
12. Tyson Nelson – 5 (1,T,0,2,2)
13. Jake Anderson – 5 (1,1,1,1,1)
14-16. Daine Stevens – 1 (0,1,0,0,0)
14-16. Robert Medson – 1 (0,0,0,0,1)
14-16. Matthew Day – 1 (0,0,0,1,0)
17. Kurt Shields – 0 (0,T,-,-,-)

Jízdy:
1. Tungate, North, Fricke, Stevens
2. Ch.Holder, Campton, Nelson, Shields
3. Doyle, Woodward, J.Holder, Masters
4. Grajczonek, Sedgmen, Anderson, Day
5. Sedgmen, J.Holder, Stevens, Medson (Shields-T)
6. Doyle, Tungate, Ch.Holder, Day
7. Grajczonek, Woodward, North, Medson (Nelson-T)
8. Fricke, Campton, Anderson, Masters
9. Ch.Holder, Woodward, Anderson, Stevens
10. Grajczonek, Tungate, Masters, Medson
11. Campton, J.Holder, North, Day
12. Doyle, Sedgmen, Fricke, Nelson
13. Masters, Nelson, Day, Stevens
14. Tungate, Sedgmen, Campton, Woodward
15. Doyle, North, Anderson, Medson
16. Fricke, Ch.Holder, J.Holder, Grajczonek
17. Doyle, Campton, Grajczonek, Stevens
18. Tungate, Nelson, Anderson, J.Holder (R)
19. Masters, Ch.Holder, North, Sedgmen
20. Woodward, Fricke, Medson, Day

Finale B:
21. Campton, Grajczonek, Sedgmen, Fricke (Fd)

Finale A:
22. Tungate, Ch.Holder, Campton, Doyle (Fd)

Rozjezd o bronzovou medaili:
23.
Grajczonek, Tungate

————————————————————

8.1. – 2. finále, Undera:

1. Chris Holder – 9 (Fd,1,2,3,3) + 1. místo ve finale B + 1. místo ve finale A
2. Jason Doyle – 13 (3,3,3,2,2) + 2. místo ve finale A
3. Justin Sedgmen – 11 (3,3,1,3,1) + 3. místo ve finale A
4. Troy Batchelor – 14 (3,2,3,3,3) + vyloučení ve finale A
5. Dakota North – 10 (2,2,3,1,2) + 2. místo ve finale B
6. Josh Grajczonek – 9 (3,2,3,0,1) + 3. místo ve finale B
7. Rohan Tungate – 9 (1,3,2,3,0) + 4. místo ve finale B
8. Cameron Woodward – 8 (1,3,T,2,2)
9. Mason Campton – 8 (2,1,1,1,3)
10. Sam Masters – 8 (2,2,1,2,1)
11. Max Fricke – 7 (2,0,0,2,3)
12. Jake Anderson – 5 (1,0,2,0,2)
13. Tyson Nelson – 3 (R,1,2,F,0)
14. Daine Stevens – 2 (1,1,0,0,0)
15. Kurt Shields – 2 (0,0,T,1,1)
16. Jack Holder – 1 (0,0,F,1,F)
17. Matthew Day – 1 (1)

Jízdy:
1. Batchelor, Fricke, Anderson, J.Holder
2. Doyle, Campton, Tungate, Ch.Holder (Fd)
3. Sedgmen, North, Woodward, Nelson (R)
4. Grajczonek, Masters, Stevens, Shields
5. Woodward, Grajczonek, Campton, Fricke
6. Sedgmen, Batchelor, Ch.Holder, Shields
7. Tungate, North, Stevens, Anderson
8. Doyle, Masters, Nelson, J.Holder
9. North,Ch. Holder, Masters, Fricke
10. Batchelor, Nelson, Campton, Stevens
11. Doyle, Anderson, Day (Woodward -T), Shields (T)
12. Grajczonek, Tungate, Sedgmen, J.Holder (F4)
13. Tungate, Fricke, Shields, Nelson (F)
14. Batchelor, Doyle, North, Grajczonek
15. Sedgmen, Masters, Campton, Anderson
16. Ch.Holder, Woodward, J.Holder, Stevens
17. Fricke, Doyle, Sedgmen, Stevens
18. Batchelor, Woodward, Masters, Tungate
19. Ch.Holder, Anderson, Grajczonek, Nelson
20. Campton, North, Shields, J.Holder (F)

Finale B:
21. Ch.Holder, North, Grajczonek, Tungate

Finale A:
22. Ch.Holder, Doyle, Sedgmen, Batchelor (Fd)

————————————————————

Celkové pořadí mistrovství Austrálie:

1. Chris Holder (18,20,18)  56

2. Jason Doyle (20,18,16)  54

3. Josh Grajczonek (15,14,15)  44+3

4. Rohan Tungate (11,13,20)  44+2

5. Justin Sedgmen (10,17,14)  a Cameron Woodward (17,12,12)  41

7. Mason Campton (9,11,17)  37

8. Max Fricke (12,9,13) a Sam Masters (13,10,11)  34

10. Troy Batchelor (16,16,-)  32

11. Dakota North (6,15,10)  31

12. Jack Holder (14,2,9) 25

13. Jake Anderson (7,7,6) 20

14. Tyson Nelson (4,6,7)  17

15. Daine Stevens (2,4,3)  9

16. Kurt Shields (3,3,0)  6

17. Matthew Day (-,0,3)  a Robert Medson (-,-,3)  3

Tento článek má: 677 přečtení

Napsat komentář