Semifinále Brazowego Kasku vyhráli Kacper Woryna a Adrian Cyfer

Včera se v Polsku odjely semifinálové závody Brazowego Kasku (Bronzové přilby) pro juniory do 19 let. V Rybniku slavili úspěch domácí jezdci. Zvítězil v poslední době výborný Kacper Woryna a třetí skončil teprve šestnáctiletý Kamil Wieczorek. Druhé místo obsadil vítěz posledních dvou ročníků Krystian Pieszczek z Gdańsku. Semifinále v Krosně začalo kvůli dešti opožděně a následně bylo v důsledku soumraku po 12. jízdě rozhodčím ukončeno a výsledky započítány. Po třech sériích připadlo první místo Adrianu Cyferovi z Gorzówa před velkým favoritem celé soutěže Pawlem Przedpelským z Toruně a Arkadiuszem Madejem z Lublinu. Právě v Lublinu se 8. srpna uskuteční finálový závod, do kterého postoupilo osm jezdců z každého semifinále.

16.7. Semifinále Brazowego Kasku, Rybnik:

1. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 13 (3,3,3,1,3)
3. Kamil Wieczorek (ŻKS ROW Rybnik) – 11 (1,2,3,3,2)
4. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 11 (2,3,1,3,2)
5. Marcin Nowak (GKM Grudziądz) – 11 (3,2,1,2,3)
6. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) – 10 (1,3,2,3,1)
7. Dominik Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 9 (0,1,3,2,3)
8. Bartosz Bietracki (Polonia Bydgoszcz) – 8+3 (3,1,2,1,1) + 1. v rozjezdu
—————————————————
9. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz) – 8+2 (2,2,2,2,0) + 2. v rozjezdu – náhradník
—————————————————
10. Maksym Drabik (Włókniarz Częstochowa) – 6 (2,0,2,0,2)
11. Arkadiusz Potoniec (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 5 (0,1,0,2,2)
12. Mike Trzensiok (Betard Sparta Wrocław) – 5 (1,1,1,1,1)
13. Arkadiusz Pawlak (Victoria Piła) – 4 (1,2,0,0,1)
14. Filip Marach (MDM Komputery ŻKS Ostrovia) – 2 (2,F,R,-,-)
15. Oskar Bober (GKM Grudziądz) – 2 (R,R,1,1,0)
16. Szymon Grobelski (Polonia Bydgoszcz) – 0 (0,0,Fd,0,0)
17. Mikołaj Trępała (Polonia Bydgoszcz) – 0 (0)
18. Robert Chmiel (ŻKS ROW Rybnik) – 0 (R)

Jízdy:
1.(67,88) Woryna, Drabik, Wieczorek, Potoniec
2.(68,54) Pieszczek, Zgardziński, Karczmarz, Kossakowski
3.(69,42) Bietracki, Marach, Trzensiok, Grobelski
4.(69,90) Nowak, Niedźwiedź, Pawlak, Bober (R4)
5.(67,89) Woryna, Nowak, Kossakowski, Marach (F1)
6.(67,65) Karczmarz, Niedźwiedź, Bietracki, Drabik
7.(68,84)Pieszczek, Wieczorek, Trzensiok, Bober (R4)
8.(68,80) Zgardziński, Pawlak, Potoniec, Grobelski
9.(67,43) Woryna, Karczmarz, Trzensiok, Pawlak
10.(69,22) Kossakowski Drabik, Bober, Grobelski (Fd)
11.(69,43) Wieczorek, Niedźwiedź, Zgardziński, Marach (R4)
12.(69,16) Pieszczek, Bietracki, Nowak, Potoniec
13.(68,02) Woryna, Niedźwiedź, Pieszczek, Grobelski
14.(68,69) Zgardziński, Nowak, Trzensiok, Drabik
15.(68,99) Wieczorek, Kossakowski, Bietracki, Pawlak
16.(69,24) Karczmarz, Potoniec, Bober, Trępała
17.(68,32) Woryna, Zgardziński, Bietracki, Bober
18.(69,67) Pieszczek, Drabik, Pawlak, Chmiel (R4)
19.(69,25) Nowak, Wieczorek, Karczmarz, Grobelski
20.(70,29) Kossakowski, Potoniec, Trzensiok, Niedźwiedź

Rozjezd o 8. místo
21. Bietracki, Niedźwiedź

——————————————————————————-

16.7. Semifinále Brazowego Kasku, Krosno:

1. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) – 8 (2,3,3)
2. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) – 8 (3,2,3)
3. Arkadiusz Madej (KMŻ Lublin) – 7 (1,3,3)
4. Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno) – 7 (3,2,2)
5. Krystian Rempała (PGE Marma Rzeszów) – 6 (3,3,Fd)
6. Adrian Gała (Carbon Start Gniezno) – 6 (2,3,1)
7. Oskar Ajtner-Gollob (Unibax Toruń) – 6 (2,1,3)
———-
8-9. Hubert Łęgowik (Włókniarz Częstochowa) – 5 (3,Fd,2) – v Lublinu bude rozjezd o místo ve finále
8-9. Łukasz Kaczmarek (Stal Gorzów) – 5 (1,2,2)
———-
10. Mateusz Wieczorek (KSM Krosno) – 3 (1,0,2)
11. Artur Cyło (PGE Marma Rzeszów) – 3 (1,2,F)
12. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa) – 3 (2,1,F)
13. Dawid Wawrzyniak (Carbon Start Gniezno) – 2 (0,1,1)
14. Dawid Krzyżanowski (Unibax Toruń) – 1 (0,Fd,1)
15. Damian Dróżdż (Kolejarz Opole) – 1 (0,R,1)
16. Damian Dąbrowski (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 0 (0,R,F)

Jízdy:
1. (72,0) Łęgowik, Polis, Wieczorek, Dróżdż
2. (71,6) D. Kaczmarek, Cyfer, Ł. Kaczmarek, Krzyżanowski
3. (71,5) Przedpełski, Ajtner-Gollob, Madej, Dąbrowski
4. (71,5) Rempała, Gała, Cyło, Wawrzyniak
5. (70,0) Cyfer, Przedpełski, Wawrzyniak, Wieczorek
6. (72,4) Madej, Cyło, Krzyżanowski (Fd), Łęgowik (Fd)
7. (70,3) Gała, Ł. Kaczmarek, Ajtner-Gollob, Dróżdż (R4)
8. (71,2) Rempała, D. Kaczmarek, Polis, Dąbrowski (R4)
9. (73,6) Ajtner-Gollob, Wieczorek, Krzyżanowski, Rempała (Fd)
10. (71,6) Cyfer, Łęgowik, Gała, Dąbrowski (F4)
11. (71,3) Przedpełski, D. Kaczmarek, Dróżdż, Cyło (F3)
12. (74,4) Madej, Ł. Kaczmarek, Wawrzyniak, Polis (F1)

——————————————————————————

zdroj: sportowefakty.pl

Foto: Grabek

Tento článek má: 729 přečtení