V pátek startuje extraliga družstev v Pardubicích

Autor článku:

Po pěti letech se vrátí na naše ovály Extraliga družstev v pro naše diváky nejtradičnější podobě, jako závod čtyř družstev. Pokus realizovat soutěž v podobě jaké se jezdí v zemích kde plochá dráha je výrazně dál než u nás, závody dvou družstev proti sobě se příliš nepovedl. Po té, co v loňském roce zbyly v soutěži pouze tři týmy a soutěž nakonec dokončily dva, dochází ke změnám. Soutěž se pojede podle pravidel shodných s pravidly mistrovství světa družstev, známého pod zkratkou SWC. Proti této soutěži najde pozorný divák pouze dvě změny a to, že v týmu musí být povinně junior a každý tým má možnost nasadit k jezdcům základní sestavy jednoho rezervního jezdce.

IMG_0306Kromě tradičních účastníků z Prahy a Pardubic se do soutěže přihlásil opět tým ze Slaného, který loni soutěž nedokončil a po roční odmlce se vrací tým ze Mšena. Pardubický celek nastupuje ve velmi kvalitní sestavě. Už tak tým plný reprezentantů na čele s obhájcem českého individuálního titulu a nejlepším juniorem Evropy 2014 Václavem Milíkem a dále s Alešem Drymlem a Tomášem Suchánkem pro úvodní závod nejlepší evropský jezdec roku 2013 Martin Vaculík. Smůlu v začátku sezóny má pardubický junior Josef Novák. V přípravě ho opouští jeden motor za druhým a nejinak tomu bylo i při posledním středečním tréninku, Vzhledem k této kalvárii tohoto nešťastníka, objeví se v sestavě na místě povinného juniora, který musí absolvovat tři jízdy Patrik Mikel. Josef Novák se soustředí na důležitý sobotní juniorský závod, ve kterém půjde o místa v juniorské reprezentaci. V sestavě Pardubic není ani další člen týmu, který se do sestavy nevešel – Hynek Štichauer, ale na dráhu vyjede. Pro tento závod v barvách AK Slaný. Pardubický celek preferuje, že je lepe, aby jejich jezdci závodili než, aby některý z nich stál, protože se nevejde do sestavy. Na české poměry širší soupiska konečně byla také jedním z důvodů, proč Pardubice dlouho podporovaly systém závodů dvou družstev. „Na druhou stranu zvýší se zcela určitě tlak na zbývající jezdce a přiznám se, že mi vůbec nevadí, že hynek jede proti nám. V loňském roce byl až čtvrtým jezdcem týmu a já věřím, že nebude u toho chtít zůstat. Na druhou stranu je všeobecně známo, že rivalita zvyšuje výkon a tak i ti ostatní nebudou chtít být poráženi. Máme na úvodní závod i podle výsledků úvodní sezóny ty nejlepší co mohou za nás jet a já věřím, že si napraví reputaci po loňském nepovedeném finále,“ řekl Lubomír Vozár, manažer týmu.

extraliga2009_fin2_pardubice_006Páteční závod přivede v každém z týmů pardubických soupeřů velice kvalitní jezdce a to slibuje opravdu zajímavou podívanou. Za všechny jmenujme v barvách obhájce titulu AK Markéta Matěj Kůs, Josef Franc a Zdeněk Holub. Štichauerovými partnery ve Slaném budou především Eduard Krčmář a polská posila Piotr Swiederski. V týmu Mšena najdeme Jana Holuba, Filipa Šiteru, z AK Markéta startujícího juniora Ondřeje Smetanu a ze Slaného přišli Martin Málek a Polák Sebastian Ulamek.

Závod a vlastně celá soutěž startuje v pátek 17. dubna od 18 hodin v Pardubicích – Svítkově. Vzhledem k tomu, že se letos počítají všechny dosažené výsledky, nikdo se nemůže šetřit na dva nebo tři závody. Proto by mělo být o kvalitní podívanou postaráno od prvních jízd. Je před námi první kolo a boje začínají.

Sestavy:
zppardubice AMK ZP Pardubice:
1 Václav Milík
2 Patrik Mikel
3 Tomáš Suchánek
4 Aleš Dryml
5 Martin Vaculík

mseno PDK Grepl Mšeno:
1 Martin Málek
2 Jan Holub
3 Filip Šitera
4 Ondřej Smetana
5 Sebastian Ulamek

AKM_logo AK Markéta Praha:
1 Zdeněk Holub
2 Filip Hájek
3 Matěj Kůs
4 Patryk Malitowski
5 Josef Franc

akslanyAK Slaný:
1 Piotr Swiderski
2 Hynek Štichauer
3 Eduard Krčmář
4 Michal Dudek
5 Roman Čejka

foto: Wojta Zavřel (www.wojta-foto.cz) a Petr Makušev

Zanechte komentář: