Bezchybný Tomáš Suchánek najlepší v Žarnovici

Autor článku:

sc-zarnovica Doplnené:Ďalšie kolo 1.ligy resp. Preboru jednotlivcov sa odjazdil v slovenskéj Žarnovici. Pôvodný rozpis s 25-timi jazdcami musel byť pozmenený nakoľko štartovú listinu preriedili zranenia resp. ospravedlnenia jazdcov. S tropickým počasím a súpermi si najlepšie poradil Tomáš Suchánek z Pardubíc, ktorý vyhrával svoje rozjazdy s lahkosťou čo mu prinieslo 15 bodov. Zdeněk Holub z Prahy stratil jediný bod práve s pozdejším víťazom a so 14 bodmi sa postavil na druhý najvyšší stupienok. Trojicu najlepších na stupni víťazov doplnil Ján Holub, ktorý zbieral body pre Mšeno.

Po zranení sa na ovály vrátil Martin Málek. V Žarnovici obľubený „Mates“ dal dokopy 10 bodov a umiestnil sa na 5. mieste. O bod viacej vyjazdil jeho klubový kolega z Březolup. Patrik Mikel potvrdil, že jeho sobotné výkony neboli len dielom náhodu a ziskom 11 bodov to  bolo len podčiarknuté. Navrátilec Vlado Višváder musel z pretekov odstúpiť nakoľko ho tentokrát zradila technika.

Domáci juniori aj v nedelu potvrdzovali svoj progres aj keď ani jednému sa nevyhli pády. Hrdina zo soboty Patrik Búri skončil na zemi hneď dvakrát vo svojích zvyšných jazdách sa mu podarilo vyjazdiť 4 body. Rovnako štyri body doviezol pre Žarnovicu mladučký 15-ročný Ján Mihálik. Junior sa nestratil ani vo svojích druhých pretekoch v kariére   pre mnohých boli jeho bojovné výkony prijemným prekvapením. Najlepší z trojice domácich bol Michal Tomka so 6 bodmi a 10. miestom.

Povedali po pretekoch:

Michal Tomka (Speedway Club ZC) : V posledných dňoch som pracoval hlavne na kondičke a myslím že už sú viditeľné prvé pokroky. Po zle vyzerajúcom páde som sa bál pohnúť končatinami ale nakoniec som sa s odratým zadkom vybral do boxov. Potom ako som v sobotu dokázal potrápiť Holuba som si uvedomil, že celá tá drina nie je zbytočná. Musím stále makať a chciet a moje výsledky budú dúfam už len lepšie.

Patrik Mikel (Březolupy) : Obidva dni mi vyšli čomu  sa veľmi teším. Dráhu v Žarnovici poznám veľmi dobre číže aj motorku som mal super nastavenú. Všetky jazdy mi vyšli takže super závody. Dráha bola rýchla a závodivá  takže sa výborne predbiehalo.

Ján Mihálik (Žarnovica) :Na pretek som sa pripravil zodpovedne mal som pripraveny motor Jawu. V sobotu bola dobre pripravená dráha. Prvú jazdu som odštartoval ako prvý, ale z vnutrajšku ma vyhnal von Žiga Kovačič. Potom ma predbehli aj ostatni takže prvú jazdu som skončil ako posledný. Druhú jazdu som bol 3. čiže som získal jeden bod. Celkovo  som z juniorky ziskal 5 a tým 11.miesto . V nedelu bol Prebor jednotlivcov tam som prvú jazdu vyhral mal som dobrý štart a držal som si svoju stopu. Zo zadu sa ma skúšal predbehnuť Pepa Novak, ale po prvom kole to vzdal a potom sa už poradie nemenilo. Druhú jazdu som išiel za Zdeňkom Holubom, ktorý to v zákrute neočakávame ubrzdil a tak som zalomil korman tak, že ma pretočilo a spadol som.  Z jazdy som bol vylučený trochu ma to mrzelo, ale aj to sa stáva. V nedelnych pretekoch som mal 4 body a to bolo 12. miesto. Som rád ze som si zajazdil so skusenejšími jazdcami. S trenérom som sa tak dohodol, že nemám riskovať a keď bude šanca tak ju môžem využiť, v skutku som celkom spokojný na prvé preteky.