Jason Doyle veze Zlatou přilbu do Austrálie

Jubilejní 70. Zlatá přilba se stal kořistí skvěle jedoucího Australana, loňského Mistra světa Jasona Doyla. Ten ovládl velké finále stylem start – cíl. Velký souboj sváděli na druhém a třetím místě Česko – slovenští Václav Milík a Martin Vaculík. Po celou dobu Vašek vodil za svými zády slovenského borce, ten ho udolal až na cílové pásce.

Účast Vaška Milíka však visela na vlásku. V semifinálové skupině číslo 2 vyhrál první rozjížďku. Ve druhé dojel Vacek až čtvrtý a nutně musel v poslední rozjížďce dojet minimálně třetí. Vše ovšem dokonale zamotal pád v poslední zatáčce této jízdy. Vašek v té době jel na druhém místě za Dánem Thomsenem. Ve výjezdu však najel do nerovnosti na dráze a škaredě se poroučel k zemi. Hned za ním jedoucí Nicki Pedersen se nestačil vyhnout a upadl o Vaškův motocykl. Všem sedmnácti tisícům divákům v ten moment zatrnulo. Po příjezdu sanitek na dráhu byla skvělá zpráva od komentátora závodu, že Vašek komunikuje a říká: „Já jsem v pohodě.“ Po chvíli se z dráhy zvedl i Nicki Pedersen. Oba byli řádně otřeseni. 

Stadiónem poté zaznělo zklamání z toho, že bude Vašek z jízdy vyloučen a tato semifinálová jízda se bude opakovat bez něj. Ovšem rozhodnutí rozhodčího Pavla Váni znělo jasně. Jelikož se to stalo v poslední zatáčce před cílem, udělil jezdcům technické body a Vaška z jízdy vyloučil za zavinění pádu. To však byla skvělá zpráva pro početné publikum. Znamenalo to totiž jednu jedinou věc Vašek postupuje do finále.

Ve finále se postavili na start Anders Thomsen z Dánska, Emil Sajfutdinov z Ruska, Švéd Antonio Lindbäck, Jason Doyle z Austrálie, Martin Vaculík ze Slovenska a Vašek Milík z domácí Zlaté přilby. Od startu šel jasně do čela Australan Doyle a vedení si udržel až do cíle a právem mu na hlavu posadil klenotník Lejhanec 70. Zlatou přilbu. Vašek Milík startoval až od hrazení, což nebylo vůbec jednoduché. Popral se s tím na jedničku a postupně se propracoval až na druhou příčku, o kterou poté bojoval z Martinem Vaculíkem. Ten ho nakonec předjel na cílové čáře. 

Výsledky:
Kvalifikační skupina 1:
1. Gleb Čugonov (R,4,5) 9
2. Nicolas Covatti (4,5,-) 9
3. Tobias Busch (5,1,3) 8
——————————
4. Jan Kvěch (3,2,4) 7
5. Stanislav Mělničuk (1,3,R) 4
6. Zdeněk Holub (2,0,2) 4

Jízdy:
1. Busch, Covatti, Kvěch, Holub, Mělničuk, Čugunov (R)
5. Covatti, Čugunov, Mělničuk, Kvěch, Busch, Holub
9. Čugunov, Kvěch, Busch, Holub, Petrák, Mělničuk (Fd)

Kvalifikační skupina 2:
1. Kai Huckenbeck (3,5,4) 9
2. Rohan Tungate (4,R,5) 9
3. Michele Paco Castagna (5,4,-) 9
——————————
4. Norbert Magoši (0,3,3) 6
5. Zdeněk Simota (1,2,2) 4
6. Michal Škurla (2,1,1) 3

Jízdy:
2. Castagna, Tungate, Huckenbeck, Škurla, Simota, Magoši
6. Huckenbeck, Castagna, Magoši, Simota, Škurla, Tungate (R)
10. Tungate, Huckenbeck, Magoši, Simota, Škurla

Kvalifikační skupina 3:
1. Kevin Wölbert (3,5,5) 10
2. Jack Holder (5,3,-) 8
3. Robert Lambert (4,4,3) 8
——————————
4. Ondřej Smetana (2,2,4) 6
5. Daniel Gappmaier (1,1,2) 3
6. Alessandro Milanese (0,0,0) 0

Jízdy:
3. J. Holder, Lambert, Wölbert, Smetana, Gappmaier, Milanese
11. Wölbert, Smetana, Lambert, Gappmaier, Petrák, Milanese
7. Wölbert, Lambert, J. Holder, Smetana, Gappmaier, Milanese

Kvalifikační skupina 4:
1. Anders Thomsen (5,5,-) 10
2. Adrian Gała (R,4,5) 9
3. Eduard Krčmář (4,2,4) 8
——————————
4. Mark Riss (3,3,3) 6
5. Matic Ivačič (2,1,2) 4
6. Patrik Mikel (1,0,1) 2

Jízdy:
4. Thomsen, Krčmář, Riss, Ivačič, Mikel, Gała (R)
8. Thomsen, Gała, Riss, Krčmář, Ivačič, Mikel
12. Gała, Krčmář, Riss, Ivačič, Mikel

Čtvrtfinálová skupina 1:
1. Antonio Lindbäck (1,5,4) 9
2. Matej Žagar (5,4,-) 9
3. Jason Doyle (2,3,5) 8
——————————
4. Gleb Čugunov (4,R,2) 6
5. Robert Lambert (3,1,3) 6
6. Rohan Tungate (R,2,R) 2

Jízdy:
13. Žagar, Čugunov, Lambert, Doyle, Lindbäck, Tungate (R)
17. Lindbäck, Žagar, Doyle, Tungate, Lambert, Čugunov (R)
21. Doyle, Lindbäck, Lambert, Čugunov, Petrák, Tungate (R)

Čtvrtfinálová skupina 2:
1. Václav Milík (5,3,4) 9
2. Nicolas Covatti (4,0,5) 9
3. Anders Thomsen (2,5,2) 7
——————————
4. Fredrik Lindgren (3,4,3) 7
5. Jurica Pavlič (1,2,1) 3
6. Michele Paco Castagna (0,1,R) 1

Jízdy:
14. Milík, Covatti, Lindgren, Thomsen, Pavlič, Castagna
18. Thomsen, Lindgren, Milík, Pavlič, Castagna, Covatti
22. Covatti, Milík, Lindgren, Thomsen, Pavlič, Castagna (D)

Čtvrtfiálová skupina 3:
1. Emil Sajfutdinov (5,4,-) 9
2. Hans Andersen (3,5,-) 8
3. Chris Holder (4,3,4) 8
——————————
4. Kevin Wölbert (2,2,5) 7
5. Tobias Busch (1,1,3) 4
6. Adrian Gala (F,-,-) 0

Jízdy:
15. Sajfutdinov, Ch. Holder, Andersen, Wölbert, Busch, Petrák
19. Andersen, Sajfutdinov, Ch. Holder, Wölbert, Busch, Petrák
23. Wölbert, Ch. Holder, Busch, Petrák

Čtvrtfinálová skupina 4:
1. Jack Holder (5,2,5) 10
2. Nicki Pedersen (3,5,2) 8
3. Martin Vaculík (4,4,R) 8
——————————
4. Kai Huckenbeck (1,3,4) 7
5. Kenneth Bjerre (0,1,3) 4
6. Eduard Krčmář (2,0,1) 3

Jízdy:
16. J. Holder, Vaculík, Pedersen, Krčmář, Huckenbeck, Bjerre
20. Pedersen, Vaculík, Huckenbeck, J. Holder, Bjerre, Krčmář
24. J. Holder, Huckenbeck, Bjerre, Pedersen, Krčmář, Vaculík (R)

Semifinálová skupina 1:
1. Jason Doyle (5,5,R) 10
2. Martin Vaculík (0,4,5) 9
3. Antonio Lindbäck (3,2,4) 7
——————————
4. Nicolas Covatti (4,1,3) 7
5. Jack Holder (2,3,1) 5
6. Hans Andersen (1,0,2) 3

Jízdy:
25. Doyle, Covatti, Lindbäck, J. Holder, Andersen, Vaculík
27. Doyle, Vaculík, J. Holder, Lindbäck, Covatti, Andersen
29. Vaculík, Lindbäck, Covatti, Andersen, J. Holder, Doyle (R)

Semifinálová skupina 2:
1. Anders Thomsen (0,4,5) 9
2. Emil Sajfutdinov (4,5,-) 9
3. Václav Milík (5,2,Fd) 7
——————————
4. Nicki Pedersen (3,3,3) 6
5. Matej Žagar (1,R,4) 5
6. Chris Holder (2,1,2) 4

Jízdy:
26. Milík, Sajfutdinov, Pedersen, Ch. Holder, Žagar, Thomsen
28. Sajfutdinov, Thomsen, Pedersen, Milík, Ch. Holder, Žagar (R)
30. Thomsen, Žagar, Pedersen, Ch. Holder, Milík (Fd)

Mały finał:
31. Andersen, Zagar, J. Holder, Covatti (D)

Velké finále:
1. Jason Doyle, Austrálie
2. Martin Vaculík, Slovensko
3. Václav Milík, Česká republika

4. Anders Thomsen, Dánsko
5. Emil Sajfutdinov, Rusko
6. Antonio Lindbäck, Švédsko
Malé finále:
7. Hans Andersen, Dánsko
8. Matej Žagar, Slovinsko
9. Jack Holder, Austrálie
10. Nicolas Covatti, Itálie
11. Chris Holder, Austrálie NS
12. Nicki Pedersen, Dánsko NS

foto: Petr Makušev

Tento článek má: 1 313 přečtení

Napsat komentář