298 přečtení

Sestavu finálové série Ice Gladiators určily sobotní kvalifikace

V sobotu se na ledových drahách ve finském Kauhajoki a švédském Ornskoldsviku uskutečnily dvě kvalifikace o postup do seriálu závodů Ice Speedway Gladiators 2019. Tam už byl dosazen loňský Mistr světa Dmitrij Koltakov. Zbylých dvanáct určily tyto kvalifikace a dvě poslední místa doplnily dvě stálé divoké karty určené FIM. Česká reprezentace vzhledem ke zranění dvou našich nejlepších jezdců nebude mít ve finálové sérii tentokrát zastoupení, jelikož se ani jednomu z naší pětice postup nepovedl. 

Výsledky:
Orskoldvik (Švédsko):

1. Dinar Valejev, Rusko (3,3,3,3,3) 15
2. Nikita Toloknov, Rusko(3,3,2,3,3) 14
3. Martin Haarahiltunen, Švédsko (3,3,1,3,3) 13
4. Niclas Svensson, Švédsko (2,3,3,2,2) 12
5. Andrej Šišegov, Kazachstán (2,2,2,2,3) 11
6. Hans Weber, Německo (1,2,3,2,2) 10

7. Franz Zorn, Rakousko (3,2,2,1,1) 9
8. Tomi Tani, Finsko (1,0,1,3,2) 7
9. Jonas Andersson, Švédsko (2,1,3,T,1) 7
10. Timo Kankkunen, Finsko (0,2,2,2,0) 6
11. Luca Bauer, Itálie (2,1,1,0,0) 4
12. Jussi Nyronen, Finsko (0,1,d,1,2) 4
13. Bart Schaap, Nizozemí (1,1,1,d,1) 4
14. Jiří Wildt, Česká republika (0,0,0,1,1) 2
15. Robert Růžička, Česká republika (1,0,0,0,0) 1

16. Albin Lindblom, Švédsko (1) 1
17. David Lízak, Česká republika (0,0,0,0,0) 0

———-

Kauhajoki (Finsko):
1. Dmitrij Chomicevič, Rusko (3,3,3,3,3) 15
2. Daniil Ivanov, Rusko (3,3,3,2,1) 13
3. Stefan Svensson, Švédsko (2,2,3,2,2) 11+3
4. Max Niedermeier, Německo (2,3,2,3,1) 11+2
5. Ove Ledstrom, Švédsko (3,3,d,2,2) 10+3
6. Charly Ebner, Rakousko (0,2,2,3,3) 10+2

7. Stefan Pletschacher, Německo (1,1,3,2,3) 10+1
8. Jimmy Tuinstra, Nizozemí (1,1,0,3,3) 8
9. Tobias Busch, Německo (3,2,1,0,0) 6
10. Matti Isoaho, Finsko (2,1,2,1,-) 6
11. Vladimir Čeblokov, Kazachstán (2,d,1,1,2) 6
12. Jasper Iwema, Nizozemí (1,2,2,d,1) 6
13. Josef Kreuzberger, Rakousko (0,1,0,1,2) 4
14. Christer Biskop, Finsko (1,0,1,0,0) 2
15. Jan Pecina, Česká republika (0,0,0,1,0) 1
16. Martin Běhal, Česká republika (0,0,1,0,0) 1

17. Tomi Kirilov, Finsko (1) 1
18. Jani Koivula, Finsko NS


Do finále byl přímo dosazen loňský Mistr světa Dmitrij Koltakov, z každé kvalifikace postoupilo šest nejlepších a dvě mista udělila jako stálé divoke karty FIM a vybrala vždy sedmého z kvalifikace. Poslední místo ve dvoj závodě vždy doplní divoká karta pořadatele.

Sestava Ice Speedway Gladiators 2019:
106. Dmitrij Koltakov, Rusko
114. Dinar Valejev, Rusko
919. Dmitrij Chomicevič, Rusko
383. Nikita Toloknov, Rusko
333. Daniil Ivanov, Rusko
199. Martin Haarahiltunen, Švédsko
58. Stefan Svensson, Švédsko
192. Niclas Svensson, Švédsko
97. Ove Ledstrom, Švédsko
33. Johann Weber, Německo
88. Max Nidermaier, Německo
99. Stefan Pletschacher, Německo
665. Charly Ebner, Rakousko
100. Franz Zorn, Rakousko
181. Andrej Šišegov, Kazachstán

Foto: Jesper Veldhuizen

Napsat komentář