377 přečtení

Žarnovica uvidí SGP Challenge

V pátek byl schválen kalendář Mistrovství světa pro rok 2020. Má sice ještě několik nedořešených lokalit, nicméně kostra je kompletní. V kalendáři figurují dvakrát Pardubice, které na konci května přivítají kvalifikaci do MS juniorských družstev a stejná kategorie jezdců se bude v pátek před pardubickým super víkendem rozjíždět o poslední body do Mistrovství světa juniorů, který bude v městě perníku i vyhlášen. Absolutní bomba se však povedla pořadatelům ze slovenské Žarnovice. 11. července se tam pojede poslední fáze kvalifikace o SGP 2021, tedy SGP Challenge, odkud nejlepší trojice jezdců postoupí přímo do seriálu SGP 2021. Již dříve jsme oznámili termín SGP V Praze, který je 13. června.

Kalendář FIM 2020:

Speedway Grand Prix 2020:
16.05 Varšavská SGP 1 (Varšava, Polsko)
30.05 Německá SGP 2 (Teterow, Německo)
13.06 Česká SGP 3 (Praha, Česká republika)
18.07 Britská SGP 4 (Cardiff, Velká Británie)
25.07 Švédská SGP 5 (Hallastavik, Švédsko)
01.08 Wroclawská SGP 6 (Wroclaw, Polsko)
15.08 Skandinávská SGP 7 (Malilla, Švédsko)
29.08 Ruská SGP 8 (Togliatti, Rusko)
12.09 Dánská SGP 9 (Vojens, Dánsko)
03.10 Toruňská SGP 10 (Toruň, Polsko)

Kvalifikace SGP 2021:
23.05 Kvalifikace 1 (Glasgow, Skotsko)
23.05 Kvalifikace 2 (Lamothe – Landerron, Francie)
23.05 Kvalifikace 3 (Terenzano, Itálie)
25.05 Kvalifikace 4 (Abensberg, Německo)
11.07 SGP Challenge (Žarnovica, Slovensko)

Mistrovství světa juniorů do 21 let:
06.06 Kvalifikace 1 (Ludwigslust, Německo)
06.06 Kvalifikace 2 (Riga, Lotyšsko)
06.06 Kvalifikace 3 (bude upřesněno, Velká Británie)
20.06 Finále 1 (bude upřesněno)
05.09 Finále 2 (bude upřesněno)
02.10 Finále 3 (Pardubice, Česko)

Mistrovství světa juniorských družstev:
30.05 Kvalifikace (Pardubice, Česko)

22.08 Finále (Outrup, Dánsko)

Mistrovství světa 250 ccm:
31.07 Semifinále 1 (Cloppenburg, Německo)
31.07 Semifinále 2 (Cloppenburg, Německo)
01.08 Finále (Cloppenburg, Německo)

Zlatý pohár mládeže do 125 ccm:
termín bude upřesněn Finále (Kumla, Švédsko)

FIM Track Racing Youth Gold Trophy :
13.06 Finále (Diedenbergen, Německo)

Zlatý pohár mládeže na dlouhé dráze do 125 ccm:
13.06 FInále (Didenbergen, Německo)

Kvalifikace Mistrovství svět na dlouhé dráze 2021:
23.08 Kvalifikace (Scheessel, Německo)
20.09 Challenge (Roden, Nizozemí)

Mistrovství světa na dlouhé dráze:
21.05 Finále 1 (Herxheim, Německo)
20.06 Finále 2 (La Réole, Francie)
05.07 Finále 3 (Mühldorf, Německo)
08.08 Finále 4 (Forssa, Finsko)
26.09 Finále 5 (Rzeszów, Polsko)

Mistrovství svět na ledě:
11.01 Kvalifikace 1 (Örnsköldsvik, Švédsko)
11.01 Kvalifikace 2 (Kauhajoki, Finsko)
02 – 03.02 Finále 1 (Almaty, Kazachstán)
08 – 09.02 Finále 2 (Togliatti, Rusko)
15 – 16.02 Finále 3 (Šadrinsk, Rusko)
14 – 15.03 Finále 4 (Inzell, Německo)
04 – 05.04 Finále 5 (Heerenveen, Nizozemí)

Icespeedway of Nations (MS družstev):
29.02 – 01.03 Finále (Berlín, Německo)