Česká plochodrážní sezóna je u konce a všichni Mistři ČR jsou známí

Komise ploché dráha AČR konstatuje, že Vláda České republiky, která vydala na začátku měsíce října další balík krizových opatření, kterým reagovala na nepříznivý vývoj epidemické situace a rostoucí počet nakažených nemocí covid-19 v podstatě zastavila sportovní činnost v disciplíně plochá dráha pro letošní rok. Komise děkuje touto cestou všem organizátorům a jezdcům, že přes všechny problémy v letošní sezóně bylo uspořádáno 38 mistrovských a přeborových podniků. Na základě výše uvedených skutečností Komise svým rozhodnutím uzavírá sportovní sezónu 2020 s následujícím závěrem.

Mistrem České republiky jednotlivců se stal v jediném závodě v Plzni Eduard Krčmář. Ten také letos získává přebornický titul v českém přeboru.

Z juniorských titulů ať už do 19 či 21 let se raduje Daniel Klíma.

V Extralize družstev se podařilo odjet pouze tři podniky a jako celkový vítěz z nich vychází AK Markéta Praha.

Markéta Praha B se raduje z výhry v 1. lize družstev, kde se podařilo odjet pouze dva závody.

Markéta Praha vybojovala titul i v družstvech juniorských.

Mistrovství České republiky dvojic, které bylo v plánu na dráze ve Slaném se neuskutečnilo a letošního mistra nevyhlásíme.

Juniorský šampionát v kubatůře do 250 ccm odjel úctyhodných osm závodů a z titulu se raduje Jaroslav Vaníček.

Stopětadvacítky jedou své šampionáty na klasických i krátkých drahách. Na těch klasických vybojoval titul Vojtěch Šachl a na drahách krátkých Adam Bednář.

Dlouhařský titul si z Mariánských lázní odvezl Josef Franc.

Ledová plochá dráha letos žádného mistra nemá z důvodu klimatických podmínek ani v jednotlivcích, ani v družstvech.

V kategorii Flattrack se stal mistrem republiky po čtyřech závodech Jirka Kraus.

V České republice bylo uspořádáno 5 závodů mistrovství světa a 3 závody mistrovství Evropy. Naši pořadatelé byly po Polsku druhý nejčastější pořadatel závodů mistrovství světa a Evropy v sezóně 2020.

Pořadatelé sportovní disciplíny plochá dráha navíc uspořádali 4 volné závody, jeden zapsaný v kalendáři FIM, všechny pak byly zapsané v kalendáři FIM Europe.

foto: Petr Makušev

Napsat komentář