Parádní úspěchy českých jezdců na Speedway Ekstraliga Camp v Toruni

Unikátní projekt se pořádal v uplynulém týdnu v polské Toruni. Na dráze se v několika denním maratónu závodů utkávali jezdci na 125 ccm, kde jsme bohužel zastoupení neměli, v kubatuře do 250 ccm, kde naše barvy hájila dvojice Vojtěch Šachl a Adam Bednář a taky v nejvyšší třídě 500 ccm, kde jsme měli rovněž své zastoupení v podobě Matouše Kameníka a Jana Jeníčka. Celá akce se nesla pod názvem Speedway Ekstraliga Camp 2022 a mladí jezdci tam měli možnost sbírat plno zkušeností od špičkových světových jezdců a odborníků na plochou dráhu. Musíme podotknout, že ani jeden z našich se v silné konkurenci neztráceli a podávali skvělé výkony. Obzvlášť je potřeba vyšvihnout výkon Vojty Šachla, který ve 250 ccm obsadil celkové třetí místo, Matouše Kameníka, jenž v 500 ccm obsadil ve finálové jízdě po boji čtvrtou příčku a Adama Bednáře, který ukončil závod v semifinále finálového závodu čtvrtlitrů.

Výsledky:
Kvalifikace 250 ccm:

1. Mikkel Andersen, DK (3,3,3,3) 12
1. Vojtěch Šachl, CZ (3,3,3,3) 12
3. Sebastian Mayland, DK (2,3,3,3) 11
3. Adam Bednář, CZ (2,3,3,3) 11
5. Szymon Ludwiczak, PL (1,3,3,3) 10
6. Anton Jansson, S (3,2,2,2) 9
6. William Cairns, GB (3,2,2,2) 9
8. Damir Filmonov, LT (d,2,3,3) 8
9. Kacper Cymerman, D (1,2,3,2) 8
10. Tim Widera, D (2,2,2,2) 8
11. Albin Sigvardsson, S (2,1,3,1)7
12. Patrick Hyjek, D (T,3,2,1) 6
13. Alexander Bengtsson, S (1,1,2,2) 6
14. Otto Raak, FI (2,1,2,0) 5
15. Zoltán Lovas, H (1,0,2,2) 5
16. Frido Ving Viidas, EST (2,1,d,2) 5
======================
17. Alfons Wiltander, S (1,3,d,-) 4
18. Niklas Esslinger, D (1,1,1,1) 4
18. Dawid Grzeszczyk, PL (3,-,-,-) 3
20. Carlos Saabas, EST (1,1,1,0) 3
21. Lester Matthijsen, D (1,0,1,0) 2
22. Mika Fynn Janssen, DK (d,2,F,-) 2
23. Dante Johansson, S (0,0,1,T) 1

Finále – 250 ccm:

1. čtvrtfinálová skupina:
18. Vojtěch Šachl, CZE (3,3) 6
24. Damir Filomonov, LOT (2,2) 4
8. Frido Ving Viidas, EST (1,1) 2
7. Kacper Cymerman, GER (0,0) 0

2. čtvrtfinálová skupina:
5. Mikkel Andersen, DEN (3,3) 6
6. Anton Jansson, SWE (2,2) 4
12. Zoltan Lovas, HUN (1,1) 2
22. Tim Widera, GER (0,0) 0

3. čtvrtfinálová skupina:
3. Adam Bednář, CZE (3,3) 6
9. Otto Raak, FIN (2,2) 4
25. William Cairns, GBR (1,1) 2
14. Albin Sigvardsson, SWE (0,0) 0

4. čtvrtfinálová skupina:
10. Szymon Ludwiczak, POL (3,3) 6
21. Sebastian Mayland, DEN (2,1) 3
1. Patrick Hyjek, GER (1,2) 3
15. Alexander Bengtsson SWE (0,0) 0

Adam Bednář vypadl v semifinále

Semifinále:
1: Jansson, Šachl, Mayland, Bednář
2: Ludwiczak, Andersen, Raak, Filmonov
Finále:
Andersen, Ludwiczak, Šachl, Jansson

Na třetí stupínek s ve finále 250 ccm vyskočil Vojta Šachl

Semifinále 1 – 500 ccm:
1. Mateusz Affelt, POL (3,3,3,3,3) 15
2. Oskar Hurysz, POL (3,2,3,3,NS) 11
3. Szymon Bańdur, POL (3,3,0,1,3) 10
4. Marlon Hegener, GER (3,1,3,3,d) 10
5. Alex Acuña, ARG (2,2,2,2,2) 10
6. Louis Ruhnke, GER (1,2,1,3,2) 9
7. Theo Bergkvist, SWE (2,3,2,0,1) 8
8. Tino Bouin, FRA (d,1,3,2,2) 8

9. Nicolai Heiselberg, DEN (R,R,2,2,3) 7
10. Alex Martin, USA (1,2,1,d,3) 7
11. Maximilian Troidl, GER (d,1,2,0,2) 5
12. Aadam Seermaa, EST (2,0,1,1,1) 5
13. Karl Johannes Lattik, EST (1,3,F,d,F) 4
14. Richárd Füzesi, HUN (2,1,0,R,1) 4

Semifinále 2 – 500 ccm:
1. Antoni Mencel, POL (3,3,3,3,2) 14
2. Anže Grmek, SLO (2,3,3,3,3) 14
3. Kajetan Kupiec, POL (3,3,2,3,1) 12
4. Espen Sola, NOR (2,2,3,1,3) 11
5. Mathias Trésarrieu, FRA (3,1,3,2,1) 10
6. Matouš Kameník, CZE (2,2,2,2,2) 10
7. Maurice Brown, AUS (3,3,R,0,3) 9
8. Nicklas Aagard, DEN (2,2,1,1,3)

9. Jonny Wynant, GER (1,2,2,2,2) 9
10. Jan Jeníček, CZE (1,1,2,0,2) 6
11. Ann-Kathrin Gerdes, GER (0,1,1,3,0) 5
12. Louis Tebbe, GER (1,0,0,2,1) 4
13. Wilbur Hancock, USA (1,F,-,-,-) 1

Finále – 500 ccm:

1. čtvrtfinálová skupina:
16 Mateusz Affelt, POL (3,2) 5
18. Matouš Kameník, CZE (F,3) 3
17. Maurice Brown, AUS (2,1) 3
7. Marlon Hegener, GER (1,0) 1

2. čtvrtfinálová skupina:
32. Anže Grmek, SLO (3,2) 5
27. Kajetan Kupiec, POL (2,3) 5
5. Tino Bouin, FRA (1,1) 2
12. Alex Acuña, ARG (0,0) 0

3. čtvrtfinálová skupina:
30. Antoni Mencel, POL (3,3) 6
28. Espen Sola, NOR (2,2) 4
14. Theo Bergkvist, SWE (1,1) 2
2. Louis Ruhnke, GER (0,0) 0

4. čtvrtfinálová skupina:
23. Mathias Trésarrieu, FRA (3,2) 5
21. Nicklas Aagaard, DEN (1,3) 4
1. Szymon Bańdur, POL (2,1) 3
9. Oskar Hurysz, POL (-,-) 0

Semifinále:
1: Affelt, Mencel, Aagaard, Kupiec
2: Kameník, Grmek, Tresarrieu, Sola
Finále:
Affelt, Mencel, Grmek, Kameník

Matouš Kameník vybojoval parádní čtvrté místo ve finále pětistovek

foto: Roman Bilinski

Napsat komentář