Archív kategorie

Pardubičtí sebrali Březolupům vítězství, nikoli titul

ceska-republika.pngDnes se na dráze v Březolupech odjelo poslední kolo letošního Přeboru ČR tříčlenných družstev. Domácí už byli od úterý jistými přeborníky, ale vyhrát před domácím publikem je táhlo kupředu. To se jim však bohužel nepodařilo. V poslední jízdě, kde se mělo rozhodnout o vítězi, nejprve nestihl časový limit Tomáš Suchánek a vše vypadalo jasně. Ovšem pád Martina Gavendy znamenal triumf pro Pardubice. Zvítězily se ziskem třiceti bodů před domácími Březolupy a třetím AK Slaný. Součásti závodu byl i šestý ročník Slováckého oválu, který se stal kořistí pardubického Tomáše Suchánka, Druhý dojel další Pardubičák Václav Milík a bronz vybojoval Michael Hádek z Plzně. Další vložený závod byl závod  Tradix Cup, ve kterém se utkali jezdci na strojích do 125 ccm. Jeho vítězem se stal suveréně Zdeněk Vrba, před Michalem Škurlou a Michaelou Krupičkovou. Závod byl poznamenán pádem Jaroslava Hladkého, který byl převezen do nemocnice.

Jistý titul Březolup

ceska-republika.pngV úterý se na pražské Markétě rozhodlo o letoším mistru v tříčlenných družstvech. Stali se jim jezdci Březolup už jedno kolo před posledním závodem, který se jede právě v Březolupech. Vítězem posledního klání se sice stali jezdci Pardubic, ale Březolupy skončily druhé, což jim zajistilo titul. Třetí byli v Praze po rozjezdu jezdci AK Slaný. V celkové klasifikaci vedou Březolupy před Pardubicemi a Libercem. Nejlepším jezdcem závodu se stal březolupský Martin Málek s patnácti body.

Pardubice v silné sestavě porazily všechny soupeře

ceska-republika.pngV dalším kole šampionátu tříčlenných družstev se zrodilo velké překvapení. ZP Pardubice přijela do Prahy ve velmi silné sestavě, která  jim zajistila vítězství. Pardubice zvítězily se sedmibodovým náskokem na druhou Markétu Praha. Bronz si z Prahy odváží GRS Liberec. Bez medaile se musely obejít Březolupy a Slaný. Nejlepším jezdcem závodu se stal s devatenácti body fantasticky jedoucí Pavel Pučko z domácího týmu. Návrat na ovály zaznamenal i Hynek Štichauer, který vybojoval pro Pardubice jedenáct bodů.

Březolupy znovu vévodily šampionátu trojek

ceska-republika.pngliberec.pngV libereckých Pavlovicích se jelo včera další kolo šampionátu tříčlenných družstev. S náskokem deseti bodů zvítězily Březolupy, a upevnily si tak vedení v tabulce. Druhé skončily Pardubice a bronz zůstal tentokrát doma v Liberci. Parádní výkon podala polská posila v barvách vítěze Grzegorz Strozyk, který vyjel šestnáct bodů. Stejným bodovým kontem se mohl pochlubit i pardubický Tomáš Suchánek.

Markéta Praha vítězí ve Svitavách

ceska-republika.pngsvitavy.jpgDalším kolem, už šestým pokračoval ve Svitavách Šampionát družstev. Vítězství na svou stranu strhli jezdci Markéty Praha, kteří se hlavně mohli opřít o Matěje Kůse, jenž se představil v pěti jízdách a vybojoval plný počet patnácti bodů. Druhé skončili o pouhé tři body Pardubice. Bronz si ze Svitav odváží jezdci Březolup.V čele tabulky jsou s náskokem osmi bodů Březolupy před Libercem a Markétou Praha.

Březolupy řádily ve Slaném

ceska-republika.pngslany.gifb__ezolupy_1.jpgVe Slaném se jely v pondělí hned dva podniky Mistrovství ČR tříčlenných družstev, oba ovládly Březolupy. V prvním závodě, který se jel dopoledne, získaly Březolupy  bodů. Za nimi skončily s dvaceti sedmi body Pardubice, kde se objevil znovu Tomáš Suchánek a letos vůbec poprvé Jarda Petrák. Třetí místo patřilo dopoledne Markétě Praha. Nejlepším jezdcem dopoledního podniku se stal se sedmnácti body pardubický Tomáš Suchánek. V odpoledním závodě se pořadí na dvou vedoucích pozicích nezměnilo. Březolupy tentokrát získaly třicet šest bodů. Za nimi skončily znovu Pardubice. Bronz si tentokrát vybojovali jezdci GRS Liberec. Odpoledne se stal nejlepším jezdcem březolupský Martin Gavenda s patnácti body.

Pondělní "trojky" na fotografiích

ceska-republika.pngfotak_1_1.jpgPondělí bylo ve Slaném opravdu závodním dnem. Místní stadion byl v permanenci od rána až do večera. Dopoledne se konalo odložené kolo šampionátu tříčlenných družstev, poté následoval souboj stopětadvacítkářů o mistrovské body na velké dráze a po nich přišla na řadu opět tříčlenná družstva. Přinášíme vám fotografie z dopoledního týmového závodu, které pro vás nafotil Vojtěch Zavřel.

Závod tříčlenných družstev ve Slaném uplaval

cesko.pngDnes se od osmnácté hodiny večerní mělo ve Slaném konat další kolo šampionátu tříčlenných družstev. Proti se však postavilo počasí. Na povrchu místního oválu vytvořil déšť vrstvu mazlavé hmoty a v zájmu bezpečnosti jezdců byl závod přeložen. Náhradním termínem je pondělí 6. července dopoledne, přičemž diváci si přijdou na své dvojnásob. Hned odpoledne totiž bude následovat ještě jedno kolo stejného šampionátu. Tyto dva pak bude od sebe oddělovat závod MČR juniorů do 125ccm.

V Liberci kralovali domácí

cesko.pngjan_jaros_1.gifDomácí tým kraloval druhému kolu Šampionátu družstev, který se jel v sobotu v Liberci. Zvítězili s náskokem pěti bodů nad vítězem úvodního klání Březolupy. Třetí místo si z Liberce odváží jezdci AK Slaný. Součásti tohoto podniku byl i Memoriál Josefa Leifra, který se stal kořistí Jana Jaroše.

Tříčlenná družstva pokračují v Liberci

cesko.pngPo úvodním kole šampionátu tříčlenných družstev ve Svitavách pokračuje seriál závodů svým druhým dílem v Liberci. Sestavy pro sobotní odpoledne tak, jak je nahlásili manažeři jednotlivých týmů, vám přinášíme uvnitř příspěvku.

Odstartoval šampionát tříčlenných družstev

cesko.pngPrvní kolo letošního šampionátu tříčlenných družstev odstartovalo dnes na plochodrážním stadionu ve Svitavách. Mezi pěticí družstev dominovali jezdci Březolup, kteří zvítězili s náskokem šesti bodů před druhou Markétou Praha a osmi bodů před třetím Libercem. Smolně skončil závod pro pardubického René Vidnera, který byl po pádu odvezen do nemocnice.

Statistiky MČR tříčlenných družstev 2008

cesko.pngstatistiky.jpgPo včerejším podrobném zkoumání naší nejvyšší plochodrážní soutěže přichází nyní na řadu druhý seriál MČR, a tím jsou tříčlenná družstva.
Statistiky otevřete kliknutím na následující odkaz:
http://www.speedwayfakta.cz/statistiky/cz2008-3dr.html

Markéta Praha vybojovala titul v tříčlenných družstvech

cesko.pngpsk-olymp.jpgLiberec – Ve včerejším posledním osmém kole Mistrovství ČR tříčlenných družstev zvítězil domácí tým GRS Liberec. Na druhém místě skončili jezdci AK Březolupy a Markéta Praha byla třetí. Ani to však Liberci nepomohlo k obhajobě titulu v této kategorii. Markéta Praha je v celkové klasifikaci přeskočila ve velkých bodech o jeden bod. Návrat na ovály v tomto závodě zaznamenal Matěj Kůs a to hned příjemně, když vybojoval dvanáct bodů. Nejlepšími jezdci závodu se stal liberecký Filip Šitera, který na své konto nasbíral patnáct bodů. Stejný počet měl na svém kontě i pardubický Hynek Štichauer. Součásti závodu byl i pátý Memoriál Josefa Leifra. Jeho vítězem se stal Filip Šitera před Martinem Málkem a Janem Holubem.

Liberec ovládl Markétu

cesko.pngpsk-olymp.jpgPraha – Ani domácí prostředí nepomohlo jezdcům Markéty Praha, aby porazili jezdce Liberce. Ten se mohl včera na Markétě opřít o Filipa Šiteru, který nasbíral v šesti jízdách sedmnáct bodů. Liberec tedy vyhrál se ziskem tříatřiceti bodů, s dvojbodovým náskokem na druhou domácí Markétu, kde byl oporou Jan Jaroš s patnácti body. O pořadí na třetím a čtvrtém místě se musel jet rozjezd, v němž se utkali pardubický Hynek Štichauer a březolupský Martin Málek. Úspěšnější byl Štichauer, a Pardubice si tak odvážejí z Prahy bronz. Avšak ani vítězství ve včerejším sedmém kole nepomohlo Liberci do čela celkové tabulky. Momentálně ztrácejí na první Markétu tři body. Březolupy jsou třetí a poslední Pardubice.

Březolupy nejlepší ve Svitavách

cesko.pngsvitavy.jpgSvitavy – Včera se na dráze ve Svitavách jelo další, už šesté kolo Mistrovství ČR tříčlenných družstev. Vítězem se stal jihomoravský tým z Březolup, za které se ve skvělé formě představila dvojice Adam Pawliczek a Martin Málek, když oba vybojovali po čtrnácti bodech. Březolupy vybojovaly třicet čtyři body. Lídr šampionátu – Markéta Praha – byla s dvaceti sedmi body druhá. Nejlepším jezdcem Markéty se stal Jan Jaroš, který vybojoval třináct bodů. GRS Liberec skončil třetí, jejich největší oporou se stal Slovák Martin Vaculík, který se svými devatenácti body byl i nejlepším jezdcem závodu. V celkové klasifikaci vede stále Markéta Praha se čtyřbodovým náskokem nad Libercem. Březolupy jsou třetí a Pardubice poslední.

Liberci zbyly oči pro pláč

cesko.pngLiberec – Až třetí místo obsadil Liberec na své domácí dráze při čtvrtém kole Mistrovství ČR tříčlenných družstev. Vítězem závodů se stala pražská Markéta, přestože byla oslabena o Matěje Kůse, jenž plnil reprezentační povinnosti v Kršku. Na druhé místo se nakonec prokousaly Pardubice, které těžily hlavně z výsledků skvěle jedoucího Hynka Štichauera, který vybojoval sedmnáct bodů, a stal se tak i nejlepším jezdcem závodu. Poslední skončily Březolupy, které jely pouze ve dvou, jelikož Michael Hádek byl stejně jako Matěj Kůs v Kršku. Ani šestnáctibodový výkon Martina Málka nepomohl k lepšímu umístění. Na čele celkové klasifikace se uhnízdila Markéta Praha s dvoubodovým náskokem před druhým Libercem. Třetí jsou Březolupy se čtyřbodovou ztrátou na Liberec a poslední Pardubice mají na svém kontě šest bodů.

V Březolupech nejlepší Markéta

cesko.png Březolupy- V sobotu 14.6. se v jihomoravských Březolupech odjel v pořadí již 3. podnik MČR tříčlenných družstev. V něm se jako dosud neporažené družstvo představil Liberec. Silnou sestavou disponovala pražská Markéta v čele s M. Kůsem, kterého doplnili J. Jaroš, domácí odchovanec M. Gavenda a náhradník A. Vandírek. Domácí Březolupy nastoupili do bojů o přední příčky v sestavě M. Málek, A. Galliani, M. Hádek a jako náhradník polský jezdec z Wroclawi G. Strozyk Naopak Pardubice, které trápí personální krize nastoupili pouze s dvojcí jezdců J. Petrák a L. Velinský.

V druhém kole znovu Liberec

cesko.pngsvitavy.jpgSvitavy – Ani ve druhém kole se nepodařil žádnému celku porazit Liberec v závodě mistrovství republiky tříčlenných družstev. Liberec se stal vítězem s náskokem pěti bodů. Nejlepším jezdcem vítězů byl Pavel Ondrašík se 14 body. Druhé místo patří stejně jako v prvním kole Markétě Praha, kde byl nejlepším jezdcem Matěj Kůs a stal se i nejlepším jezdcem celého závodu. Třetí místo patřilo ve Svitavách březolupském celku, kde nejvíce bodů nasbíral Martin Málek. Na svém kontě jich měl nakonec 17. Poslední místo připadlo ZP Pardubice, které dráhu ve Svitavách používá jako svou domácí. Nejlepším jezdcem v jejich barvách byl Hynek Štichauer s 16 body.

Liberec vyhrál první kolo

cesko.pngautoklub2.jpegPraha – V prvním kole letošního Mistrovství ČR tříčlenných družstev vyhráli obhájci titulu z Liberce. Vybojovali 33 bodů a jejich nejlepším jezdcem byl Martin Vaculík s 15 body. Na druhém místě se umístili domácí jezdci s 28 body. V jejich čele byl s 12 body Matěj Kůs. Třetí místo ve včerejších závodech patřilo AK Březolupy s 24 body a Martinem Málkem s kontem 15 bodů. Poslední místo zbylo na ZP Pardubice, které měly celkem 23 bodů a v jejich barvách byl nejlepší Hynek Štichauer s 19 body.

Liberec vyhrál poslední závod Přeboru družstev na domácí dráze

GRS spol. s r.o.Liberec – V posledním závodě Přeboru tříčlenných družstev vyhráli na domácí dráze v Liberci domácí jezdci. Na druhém místě se umístil tým Březolup a třetí byli pardubičtí jezdci. AK Slaný byl poslední. Celkovým vítězem se stali tedy jezdci Liberce před Březolupy a Slaným. Poslední skončily Pardubice.