Archív kategorie

Pardubický plochodrážní super víkend zná termín

Ještě nebyly vydány žádné oficiální kalendáře Mistrovství světa, ani Mistrovství Evropy, ovšem pardubický plochodrážní super víkend svůj termín již zná. Pojede se 29. 9 – 1.10.2017 a jeho součástí bude již tradičně Zlatá přilba, Zlatá stuha a závod ranku Mistrovství světa. Proto si už teď na tento víkend nic neplánujte a dorazte do Pardubic.

Frederik Jakobsen veze Zlatou stuhu do Dánska

Do Dánska putuje díky Frederikovi Jakobsenovi letošní 42. Zlatá stuha. Dánský mladík vyhrál dnešní finálovou jízdu nejstaršího světového závodu v juniorské kategorii. Druhý byl ve finále Marcin Nowak z Polska, který vyhrál všechny své jízdy do kterých nastoupil. Tu hlavní však nedotáhl do vítězného konce. Třetí byl Brit Adam Ellis. Ve finálové jízdě se z našich představil pouze Zdeněk Holub, který obsadil páté místo.

Startovní listiny pardubického víkendu

ceska-republika zlata-prilba-pardubiceAKTUALIZOVÁNO (15.9.2016 23:00) Tradiční pardubický, ale i český svátek ploché dráhy se kvapem blíží a na světě jsou již i startovní listiny jednotlivých závodů. Celý program odstartují v pátek jezdci do 21 let, letos to ovšem nebude Zlatá stuha, nýbrž druhý finálový závod Mistrovství světa juniorů, v němž máme želízko v ohni v podobě Edy Krčmáře. V sobotu pak přijde na řadu již 42. Zlatá stuha juniorů a den na to bude odstartována na svítkovském ovále 68. Zlatá přilba. Zatím aktuální startovní listiny najdete v tomto článku.

Max Fricke ovládl Zlatou stuhu

Již 41 ročník Zlaté stuhy se jel dnes na dráze v Pardubicích. Jeho vítězem se stal Max Fricke z Austrálie, který ovládl jak svou čtvrtfinálovou, tak i semifinálovou jízdu. Nakonec se radoval i ve finále. Druhý skončil v Česku dobře známý Němec Michael Härtel. Bronz si odváží z Pardubic loňský vítěz Polák Krystian Pieszczek. Do finále se probojoval i dvojice českých juniorů. Těsně pod bednou skončil čtvrtý Zdeněk Holub a hned za ním pátý Eduard Krčmář.

Živě ze Zlaté stuha na Speedwaylive

Již zachvíli startuje v Pardubicích prvním závodem o Zlatou stuhu plochodrážní svátek. Živý textový přenos můžete sledovat na přátelském webu Speedway live. Pokud tedy nemůžete navštívit přímo místo dění, neváhejte a sledujte on-line přenos právě na Speedway live.

Zítra startuje plochodrážní svátek v Pardubicích

Manažer plochodrážního závodu o Zlatou přilbu dnes založil poslední puzzle do startovní listiny závodu o 67. Zlatou přilbu města Pardubic. Dopolední telefon od Mateje Zagara a mail s podepsaným kontraktem Troy Batchelora byly tím posledním dílkem, který potřeboval k tomu, aby dokončil seznam třiceti šesti závodníků bojujících v neobvyklém závodě o cennou trofej.

40. Zlatou stuhu vyhrál Krystian Pieszczek, Milík druhý

Jubilejní 40. Zlatá stuha v Pardubicích se stal kořistí Poláka Krystiana Pieszczeka, který ve finálové jízdě nechal za svými zády domácího favorita Václava Milíka a pražského Zdenka Holuba. Ve finále jsme měli i Eduarda Krčmáře, který však dojel pátý.

Kvalifikační skupiny Zlaté stuhy jsou rozlosovány

Dnes bylo zveřejněno rozlosování kvalifikačních skupin závodu o Zlatou stuhu, jejiž 40. ročník odstartuje zítra od 17 hodin na pardubickém ovále.

Pardubický víkend postupně odkrývá karty

Sestavu Zlaté stuhy jsme uveřejnili již dříve, ovšem předběžná sestava Zlaté přilby se dostala na světlo světa tuto středu na tiskové konferenci. V sobotu však bude 66. Zlaté přilbě předcházet poslední závod finále Mistrovství světa juniorů do 21 let, ve kterém domácí jezdec Václav Milík bude bojovat o stříbro v celkové klasifikaci. Na divokou kartu pojede v Pardubicích Eduard Krčmář. V tomto článku najdete startovní listiny všech závodů.