Archív kategorie

Pardubický super víkend 2019 začátkem října

Přesněji 4 – 6. října se na pardubickém ovále uskuteční tradiční plochodrážní víkend. Vše začne už v pátek, v sobotu pak bude na programu jubilejní 45. roční Zlaté stuhy a 6. ročník Jawa Cupu 250 ccm. V neděli pak svede světová špička boj o už 71. Zlatou přilbu.

Zlatou stuhu ovládl Dán Patrik Hansen

Dán Patrik Hansen se stal vítězem 44. ročníku závodu Zlatou stuhu dnes odpoledne v Pardubicích. Ve finálové jízdě, která byla poznamenána pádem Jaimona Lidseye. Opakovaní však vzal pevně do svých rukou Dán Patrik Hansen. Druhý skončil skvěle jedoucí Luke Becker z USA a bronz si připsal na své konto Polák Przemyslaw Liszka. Jediný Čech ve finále Jan Kvěch bojoval jako lev a stačilo to na skvělé páté místo.

Plochodrážní svátek se blíží

AKTUALIZOVÁNY STARTOVNÍ LISTINY (27.9.2018 0:09)
Svátek ploché dráhy a vrchol české plochodrážní sezóny se kvapem blíží. Již tento pátek se na ovále v Pardubicích rozběhne maratón závodů, který vyvrcholí 70. Zlatou přilbou města Pardubice. To však ještě svátek ploché dráhy zdaleka nekončí. Vše bude pokračovat hned v pondělí na pražské Markétě již 50. ročníkem Memoriálu Luboše Tomíčka.

70. Zlatá přilba bude nabita známými jmény

V úterý 11.9.2018 proběhla v Praze tisková konference k blížící se  výroční 70. Zlaté přilbě. Nejvíce bude čtenáře jistě zajímat, jak letošní trofej vypadá a taky to, kdo o tuto jedinečnou cenu bude letos bojovat. Dámy a pánové…určitě se máme na co těšit. Tu loňskou bude obhajovat domácí Václav Milík.

Eda Krčmář ovládl 43. Zlatou stuhu

Česká juniorská jednička Euard Krčmář ovládl včerejší závod o 43. Zlatou stuhu města Pardubice. Ve finále odstartoval až jako třetí, ale postupně se probojoval přes Zdenka Holuba a cílové čáře jen velmi těsně předstihl celou dobu vedoucího Němce Michaela Härtla. Dojezd byl tak těsný, že se nějakou dobu přesně nevědělo, kdo je vítěz. Nakonec však bylo vítězství uznáno Edovi Krčmářovi. Druhý tedy skončil Härtel a pro českou radost vybojoval třetí pozici Zdeněk Holub.

Startovní listiny získávají svou podobu

Podoba startovní listiny 69. Zlaté přilby se pomalu, ale jistě rýsuje do své finální podoby. Po včerejší tiskové konferenci spatřila světlo světa její předběžná podoba. Součásti článku je i startovní listina 43. Zlaté stuhy.

Pardubický plochodrážní super víkend zná termín

Ještě nebyly vydány žádné oficiální kalendáře Mistrovství světa, ani Mistrovství Evropy, ovšem pardubický plochodrážní super víkend svůj termín již zná. Pojede se 29. 9 – 1.10.2017 a jeho součástí bude již tradičně Zlatá přilba, Zlatá stuha a závod ranku Mistrovství světa. Proto si už teď na tento víkend nic neplánujte a dorazte do Pardubic.

Frederik Jakobsen veze Zlatou stuhu do Dánska

Do Dánska putuje díky Frederikovi Jakobsenovi letošní 42. Zlatá stuha. Dánský mladík vyhrál dnešní finálovou jízdu nejstaršího světového závodu v juniorské kategorii. Druhý byl ve finále Marcin Nowak z Polska, který vyhrál všechny své jízdy do kterých nastoupil. Tu hlavní však nedotáhl do vítězného konce. Třetí byl Brit Adam Ellis. Ve finálové jízdě se z našich představil pouze Zdeněk Holub, který obsadil páté místo.

Startovní listiny pardubického víkendu

ceska-republika zlata-prilba-pardubiceAKTUALIZOVÁNO (15.9.2016 23:00) Tradiční pardubický, ale i český svátek ploché dráhy se kvapem blíží a na světě jsou již i startovní listiny jednotlivých závodů. Celý program odstartují v pátek jezdci do 21 let, letos to ovšem nebude Zlatá stuha, nýbrž druhý finálový závod Mistrovství světa juniorů, v němž máme želízko v ohni v podobě Edy Krčmáře. V sobotu pak přijde na řadu již 42. Zlatá stuha juniorů a den na to bude odstartována na svítkovském ovále 68. Zlatá přilba. Zatím aktuální startovní listiny najdete v tomto článku.

Max Fricke ovládl Zlatou stuhu

Již 41 ročník Zlaté stuhy se jel dnes na dráze v Pardubicích. Jeho vítězem se stal Max Fricke z Austrálie, který ovládl jak svou čtvrtfinálovou, tak i semifinálovou jízdu. Nakonec se radoval i ve finále. Druhý skončil v Česku dobře známý Němec Michael Härtel. Bronz si odváží z Pardubic loňský vítěz Polák Krystian Pieszczek. Do finále se probojoval i dvojice českých juniorů. Těsně pod bednou skončil čtvrtý Zdeněk Holub a hned za ním pátý Eduard Krčmář.

Živě ze Zlaté stuha na Speedwaylive

Již zachvíli startuje v Pardubicích prvním závodem o Zlatou stuhu plochodrážní svátek. Živý textový přenos můžete sledovat na přátelském webu Speedway live. Pokud tedy nemůžete navštívit přímo místo dění, neváhejte a sledujte on-line přenos právě na Speedway live.

Zítra startuje plochodrážní svátek v Pardubicích

Manažer plochodrážního závodu o Zlatou přilbu dnes založil poslední puzzle do startovní listiny závodu o 67. Zlatou přilbu města Pardubic. Dopolední telefon od Mateje Zagara a mail s podepsaným kontraktem Troy Batchelora byly tím posledním dílkem, který potřeboval k tomu, aby dokončil seznam třiceti šesti závodníků bojujících v neobvyklém závodě o cennou trofej.

40. Zlatou stuhu vyhrál Krystian Pieszczek, Milík druhý

Jubilejní 40. Zlatá stuha v Pardubicích se stal kořistí Poláka Krystiana Pieszczeka, který ve finálové jízdě nechal za svými zády domácího favorita Václava Milíka a pražského Zdenka Holuba. Ve finále jsme měli i Eduarda Krčmáře, který však dojel pátý.

Kvalifikační skupiny Zlaté stuhy jsou rozlosovány

Dnes bylo zveřejněno rozlosování kvalifikačních skupin závodu o Zlatou stuhu, jejiž 40. ročník odstartuje zítra od 17 hodin na pardubickém ovále.

Pardubický víkend postupně odkrývá karty

Sestavu Zlaté stuhy jsme uveřejnili již dříve, ovšem předběžná sestava Zlaté přilby se dostala na světlo světa tuto středu na tiskové konferenci. V sobotu však bude 66. Zlaté přilbě předcházet poslední závod finále Mistrovství světa juniorů do 21 let, ve kterém domácí jezdec Václav Milík bude bojovat o stříbro v celkové klasifikaci. Na divokou kartu pojede v Pardubicích Eduard Krčmář. V tomto článku najdete startovní listiny všech závodů.