Archív kategorie

První Flat Track vyhráli Pučko, Plecháč a Franců

Součásti veteránského závodu Evropské veteránské série byl i první závod Mistrovství České republiky Flat Track. Kategorii FT Veterán ovládl Jaroslav Franců, FT Classic ovládl Aleš Plecháč a nejprestižnější kategorii FT 1 vyhrál Pavol Pučko.

V Pardubicích startuje letošní sezóna

Již zítra bude v Pardubicích zahájená letošní sezóna. O zábavu se divákům postarají závodníci Evropské veteránské série, které vystartují tradičně ve dvou kategoriích dvouventilech a čtyřventilech. Součástí bude také první závod Mistrovství České republiky Flat track.

V Kopřivnici se poprvé udělí český titul v dvěstěpadesátkách

Již tuto sobotu 29. července se opět můžete na kopřivnický Letní stadión vypravit na plochou dráhu. Letos podruhé zahřmí na našem ovále plochodrážní, ale i flat trackové stroje. Čeká nás pořádná porce ploché dráhy. V jeden den budete moc spatřit hned dva závody.

Mariánské lázně přivítají semifinalisty Mistrovství světa a FIM Flattrack

Kvalifikace do Mistrovství světa na dlouhé dráze se již v sobotu pojede na dráze v Mariánských lázní. V závodě se bude bojovat o postupové příčky do finálové série na dlouhé dráze. Z našich se v závodě představí celá plejáda. Jmenujme hlavně Josefa France a Martina Málka, kteří jsou hlavními našimi adepty na postup. Z bojů o postup vypadl bohužel zraněný Hynek Štichauer. 

V Divišově kralovali Schruf, Kraus a Franců

První závod Mistrovství České republiky Flattrack se jelo o víkendu v Divišově. Vítězem kategorie FT1 se stal Rakušan Hanson Schruf. Nejlepším českým jezdcem byl třetí Aleš Plecháč. V kategorii FT Classics zvítězil Jiří Kraus a v poslední kategorii FT veterans vyhrál Jaroslav Franců.

Nabitý program v Pardubicicíh

Pardubice – V Pardubicích se bude o víkendu bojovat o další body do evropské série veteránů v obou kategoriích a když k tomu doplníme ještě Mistrovství České republiky Flattracků, bude se určitě na co dívat. Čeká nás tedy pořádná porce celkem 37 jízd. Slavnostní nástup je na programu od 13 hodin. Jediným českým jezdcem v rozpise ELVS je Jan Boháč. 

Startovní listiny dlouhodrážního víkendu

O víkendu 9 – 10 května se na dlouhé dráze v Mariánských lázních doslova maraton závodů. V sobotu je na programu evropský série veteránů jak dvou ventilů, tak čtyřventilů. O den později se rozhodne o republikovém mistrovi na dlouhé dráze a pojede společně ještě závod Mistrovství České republiky Flat Track ve třech kategoriích.

První závod v Mušově vyhrál Pučko, Špaček a Kozák

ceska-republika.pngPo odložení úvodního závodu ve Svitavách se podařilo konečně odjet úvodní závod Mistrovství České republiky Flat Tracku. Vítězem kategorie FT 1 se stal hlavní favorit Pavol Pučko, druhý byl Hanson Schruff z Rakouska a bronz si vyjel Radek Podhadský. V kategorri Classics zvítězil Michal Špaček, druhý skončil David Havlíček a z bronzové medaile se radoval Radek Pecina. Poslední kategorii byli veteráni, kde zvítězil Jiří KOzák, před Janem Sochorem a Františkem Chvojkou.