Archív kategorie

Pohár FIM stopětadvacítek vyhrál Tim Wunderer

Toruň (Polsko) – Mladý Němec Tim Wunderer se stal vítězem letošního ročníku poháru FIM v kategorii do 125 ccm. Ve finálové jízdě porazil domácího vítěze základní části Karol Župinskeho. Ten skončil nakonec až třetí, když se před něj dostal v celkovém hodnocení ještě Lukas Wegener. Těsně pod bednou skončil náš junior Filip Šifalda. Skvěle se umístil i druhý Čech ve startovní listině Milan Dobiáš, ten byl hned za Šifaldou pátý. Poslední z trojice Čechů Petr Chlupáč byl osmý.

Kyle Bickley obhájil FIM trofej, Chlupáč pátý

V Plzni se v sobotu jel Zlatý pohár mládeže v kubatuře do 125 ccm. Jeho vítězem se stal stejně jako v loňském roce mladičký Brit Kyle Bickley. Druhý skončil Polák Marcin Turowski a bronzovou medaili vybojoval Wiliam Krut z Nizozemí. Nejlepším českým jezdcem se stal Petr Chlupáč, který se umístil na krásném pátém místě.

V Plzni o Zlatý pohár mládeže do 125 ccm

Dnes se na dráze v Plzni uskuteční významný podnik Zlatý pohár mládeže v kubatuře do 125 ccm. Závodu se zúčastní šestnáct jezdců z pěti zemí včetně početného českého zastoupení. Titul z loňska obhajuje Kyle Bicley z Velké Británie, který nechybí na startu. Závod startuje úderem 16 hodiny. Přijďte povzbudit české mladíky v bojích o mety nejvyšší.

Adam Fencl si vyjel stříbrnou medaili

Na travnaté dráze v německém Bad Hersfeldu se v sobotu uskutečnil FIM Zlatý pohár mládeže do 125 ccm (neoficiální mistrovství světa). Těžkého závodu, který provázel déšť, se zúčastnili i dva čeští reprezentanti a při svém prvním startu na trávě si vedli výborně. Chabařovický Adam Fencl po zisku nejvíce bodů v základní části, dojel ve finále A druhý a získal tak stříbrnou medaili. Pražský Petr Chlupáč skončil čtvrtý ve finále B a celkově mu připadla devátá příčka. Ze zlaté medaile se radoval britský mladík Kyle Bickley, který si tak nahradil pád ve finále červnového Evropského poháru v Plzni. Bronzovou medaili získal další nováček na trávě Polák Marcin Turowski.

Zlatý pohár FIM do 125 ccm v Morizes

FIM_1.jpghajek_filip.jpg   Ve francouzském Morizes se v sobotu uskutečnil Zlatý pohár FIM mládeže na trávě do 125 ccm. Závod, kterého se zúčastnilo 24 jezdců ze šesti zemí, vyhrál Angličan Zach Wajtknecht. Na druhé místě ve finále dojel Lukas Fienhage z Německa a třetí Darrel de Vries z Nizozemí. Závodu se také zúčastnili čtyři čeští reprezentanti. Nejlepšího umístění z nich dosáhl Filip Hájek, který dojel třetí ve finále B, což znamenalo osmé místo celkově. Patrik Mikel těsně nepostoupil do finále A . Ve finále B ho potkal defekt a v celkovém pořadí obsadil desátou příčku. Roman Mády skončil na místě 20. a Kryštof Rybář na 23. .

Závod o zlatý pohár FIM zavítá v sobotu do Plzně

FIM_1.jpgplzenl.jpgV sobotu 4. srpna 2012 zavítají do areálu plochodrážního stadionu v Plzni plochodrážní naděje z Německa, Francie, Itálie, Ruska a České republiky, aby se od 15 hodin utkaly v dalším kole o zlatý pohár mezinárodní motocyklové federace FIM, tedy šampionátu, ve kterém se o třetí vítězství v řadě se letos pokouší slánský Eduard Krčmář.

Krupičková a Škurla vezou domů medaile

francie.pngFIM_1.jpgV sobotu se ve francouzkém St. Macaier jel závod FIM 125ccm Trophy, ve kterém se skvěle dařilo českým barvám. Michaela Krupičková obsadila fantastické druhé místo a Michal Škurla skončil hned za ní třetí. Dobrý výkon podal i šestý Zdeněk Holub a poslední Čech Patrik MIkel skončil devátý. Vítězem závodu se stal Romano Hummel z Holandska.