Archív kategorie

Bezkonkurenční Mads Hansen

Mads Hansen z Dánska se stal bezkonkurenčním vítězem FIM Poháru mládeže do 250 ccm v Pardubicích. Druhá byla Celina Liebmann a bronz bral Charlie Brooks. Nejlepším českým jezdcem byl sedmá Jan Kvěch. Osmé místo obsadil Petr Chlupáč, Daniel Šilhán byl dvanáctý a Milan Dobiáš co by náhradník skončil poslední.

Francouz Stella vyhrál pohár FIM do 250 ccm

Toruň (Polsko) – Den po stopětadvacítkách se v Toruni jel i pohár FIM v kategorii do 250 ccm. Jeho vítězem se stal francouzký mladík Gaetan Stella, který ve finále porazil dva Nizozemce Daeva Meijerinka a Miku Meijera. Z finále byl vyloučen suverén základní části Mads Hansen z Dánska. Jediný Čech v závodě Petr Chlupáč obsadil z dvěma body patnáctou příčku.

Zlatou trofej do 250 ccm získal Zach Wajtknecht

Opraveno – Před závodem GP se včera v Morizes uskutečnil turnaj Zlatý pohár mládeže FIM do 250 ccm na dlouhé dráze. Z vítězství se po finále těšil britský jezdec Zach Wajtknecht, který dojel před Němcem Lukasem Fienhagem a domácím Gaetanem Stellou. Turnaje se zúčastnili také dva čeští zástupci. Josef Novák obsadil jedenácté místo a Filip Hájek byl čtrnáctý.

Zlatá trofej skončilá úspěchem německých mladíků

Minulý týden v polském Opole na stadionu místního Kolejarze proběhl tréninkový kemp pro mladé závodníky na motocyklech o objemu do 250 ccm, který vyvrcholil víkendovými závody o Zlatou trofej (neoficiální Mistrovství světa v této kategorii). V obou zvítězil šestnáctiletý Sandro Wassermann z německého Olchingu. Celkově druhý byl jeho krajan Lukas Fienhage z Herxheimu a bronzovou medaili získal další zástupce německé reprezentace, ale původem Holanďan, Darrell de Vries. Německou dominanci narušili čtvrtým místem patnáctiletý ruský talent Arslan Fajzulin a šestým jeho krajan Gleb Čugunov. Výborně si vedl i finský mladík Henri Ahlbom, kterého jsme mohli letos vidět v Plzni při ME juniorských družstev. Soutěže se zúčastnili i tři naši reprezentanti. Chabařovický Adam Fencl obsadil celkově třinácté místo, když se mu příliš nevedlo ve druhém závodě. Březolupský Patrik Mikel skončil celkově dvacátý, o lepší umístění ho připravily technické problemy v sobotním klání. Filipovi Hájkovi z Prahy patřila 23. příčka.

Michaela Krupičková pátá při Gold Trophy ve Vechtě

Před večerním závodem mistrovství světa se na dráze ve Vechtě konala soutěž Zlatý pohár ( Gold Trophy) FIM pro mladé jezdce. Soutěže se zúčastnila i naše Michaela Krupičková. Probojovala se do finále A, ale v něm měla pád a celkově obsadila páté místo. Z vítězství se ve finále radoval Holanďan Romano Hummel, který se usadil na čele již od startu. Za ním skončili tři francouzští jezdci: Jordan Dubernard, Maeron Hermes a Baptiste Gomblon.

Michaela Krupičková si vyjela bronzovou medaili

fim_europe.gifkrupicokova_michaela.jpgFOTO Včera byla na dráze v německém Teterowě druhým a závěrečným závodem ukončena Youth Gold Trophy (neoficiální Mistrovství světa mladých jezdců na strojích do 250 ccm). V závodě zvítězil čtrnáctiletý němec Daniel Spiller a druhý byl ruský talent Arslan Fajzulin. Stejné bylo i celkové pořadí v součtu obou závodů. Na třetím místě v závodě skončila naše Michaela Krupičková, ale v součtu měla stejně bodů jako další náš jezdec, slánský Michal Průcha a musel tak následovat rozjezd o bronzovou medaili. V něm zvítězila Míša a postavila se tak na třetí stupínek pódia pro vítěze, pro Michala zbylo nevděčné čtvrté místo. Michaela se tak stala první závodnicí, která získala medaili v závodu pořádaném FIM na klasické ploché dráze, přestože už v roce 2011 získala stříbrnou medaili při Youth Gold Trophy do 125 ccm,ale na travnaté dráze v St. Macaire. Patrik Mikel obsadil v konečném pořadí osmé místo.

Michal Průcha třetí v Teterowě

nemecko.pngFIM_1.jpgV německé Teterowě se jelo včera první finále Young Gold Trophy v kubatůře do 250ccm. fantastické třetí místo zajel v závodě slánský Michal Průcha, když si bronz vybojoval v rozjezdu s Němcem Wassermanem. Vítězem závodu se stal Daniel Spiller, druhý skončil Rus Arslan Fajzullin. Michaela Krupičková skončila šestá a Patrik Mikel byl čtrnáctý.

Eduard Krčmář skončil druhý ve Zlatém poháru FIM

FIM_1.jpgplzenl.jpgkrcmar.jpg Ve finálovém závodě Zlatého poháru mládeže FIM do 250 ccm konaném v Plzni na Borech zvítězil německý jezdec Michael Härtel s plným ziskem 15ti bodů. Druhý skončil slánký závodník Eda Krčmář s dvanácti body a třetí francouz Dimitri Bergé se ziskem jedenácti bodů. Konečné pořadí celé soutěže (skládala se ze dvou závodů) na stupních vítězů bylo totožné,tedy 1.Härtel 2. Krčmář 3. Bergé.

Krčmář druhý až po rozjezdu, vyhrál Hartel

chorvatsko.pngFIM_1.jpgV prvním závodě seriálu FIM Youth Trophy kubatůry 250ccm v chorvatském Goričanu se stal vítězem až v dodatkovém rozjezdu s Eduardem Krčmářem Michael Hartel z Německa. Bronzovou medaili vybojoval Steven Mauer z Německa. Další ze čtveřice českých jezdců na startů byl pátý Michal Průcha, sedmý Daniel Hádek a desátá byla Michaela Krupičková.

Eduard Krčmář obhájil světový titul, Smetana třetí

svedsko.pngFIM_1.jpgkrcmar.jpgSlánský plošinář Eduard Krčmář obhájil ve švédském Norrköpingu pozici nejlepšího světového jezdce v juniorské kategorii do 250 ccm. O jeho vítězství musela stejně jako v loňském roce rozhodnout až dodatková jízda. V ní porazil domácího mladíka Victora Palovaara. Úspěch českých jezdců podtrhl třetím místem Ondřej Smetana který rovněž musel absolvovat jízdu navíc a ve které byl lepší Wilsona-Deana z Nového Zélandu.

Eda Krčmář si vyjel pohár FIM až v rozjezdu

FIM_1.jpgkrcmar.jpgSlaný – Až v dodatkové jízdě si slánský juniór Eduard Krčmář vyjel Pohár FIM v kategorii do 250 ccm, což je nová plochodrážní kubatura. V základní části závodu vybojoval Eda na své domácí dráze stejně jako Němec Valentin Grobauer čtrnáct bodů a o vítězi musel rozhodnout rozjezd. Ten proměnil ve svůj prospěch právě Krčmář, a stal se tak vítězem. Grobauer byl druhý. O třetí místo musel být však rovněž vypsán rozjezd, ve kterém změřili své síly Němec Michell Hofmann a Brit Ashley Morris. Lépe dopadl německý jezdec Hofmann, a skončil tak třetí. Druhý český jezdec v této kategorii Michal Průcha byl jako nejmladší jezdec ve startovním poli s pěti body čtrnáctý.