Vítězem 32.Zlaté Stuhy se stal Němec Hefenbrock
Hefenbrock se stal vítězem už v základní části bez jediné porážky.Semifinále pak prošel bez problémů a ve finále odjel skvěle od startu.Vítězství si tento nadějný němec vyjel zcela zaslouženě.
Po zásluze si druhé místo vybojoval náš Luboš Tomíček.V základní části ho porazil pouze Pavlič a Dilger, ovšem semifinále vyhrál a ve finále nestačil pouze na Hefenbrocka.
Matěj Kůs sice v základní části obsadil až deváté postupové místo, ale v semifinále zajel skvěle a postup do finále ho neminul.Perfektní výkon podal i ve finále a v konečném pořadí mu patřilo třetí místo.
Bramborovou medaili si ze Zlaté Stuhy odváží mladý Pardubák Hynek Štichauer.Po základní části byl čtvrtý, v semifinále postupoval jako třetí, ovšem ve finále na něj zbyla jen bramborová medaile za čtvrté místo.
O smůle mohl hovořit Jurica Pavlič, letošní Mistr Evropy junioru do 19. let.V základní části vyhrál své tři jízdy, poté nedojel jízdu pro defekt, v semifinále pak tak tak dosáhl na postup do finále a ve finále se nezmohl na lepší než páté místo.
Šestý byl v závodě slovenský nadějný junior Martin Vaculík.Závod začal ukázkově vítězstvím, potom přišly tři hubené jízdy ve kterých nasbíral méně bodů než ve své první jízdě.Na postup to sice s odřenýma ušima stačilo, ovšem ve finále to bylo jen poslední šesté místo.
Smolařem se stal Polák Zengota.Po základní části byl na třetím místě, ovšem doplatil na systém závodu. V semifinále nestačil na trojici Tomíček.Vaculík-Pavlič a byl vyřazen.V konečném pořadí na něj zbyla až sedmá pozice.
Filip Šitera jako trojnásobný český šampion v juniorských kategoriich měl plnit roli favorita.Ovšem střídavé výkony v základní části ho sice dovedly až do semifinále, ovšem na postup do finále už Filip nedosáhl.
Další naši se umístili na jedenácté místě Antonín Galliani, dvanáctý Martin Gavenda a třináctý domácí junior Pavel Fuksa.
Výsledky Základní části:
1. |
H Hefenbrock Christian, D |
4 |
4 |
4 |
4 |
16 |
2. | Tomíček Luboš, CZ | 3 | 4 | 4 | 3 | 14 |
3. | Kůs Matěj, CZ | 2 | 3 | 2 | 3 | 10 |
4. | Štichauer Hynek, CZ | 3 | 4 | 3 | 4 | 10 |
5. |
Pavlič Jurica, HR |
4 |
4 |
4 |
E |
12 |
6. | Vaculík Martin, SVK | 4 | 0 | 1 | 2 | 7 |
7. |
Zengota Grzegorz, PL |
3 |
3 |
4 |
4 |
14 |
8. |
Dilger Max, D |
3 |
3 |
3 |
4 |
13 |
9. |
Hansen Kenneth Krusse, DK |
2 |
3 |
3 |
4 |
12 |
10. | Šitera Filip, CZ | 4 | 2 | 3 | 2 | 14 |
11. | Galliani Antonín, CZ | 2 | 1 | 1 | 3 | 7 |
12. | Gavenda Martin, CZ | 1 | 2 | 1 | 1 | 5 |
13. | Fuksa Pavel, CZ | 0 | 2 | 0 | 2 | 4 |
14. |
Druchniak Wojciech, PL |
2 |
2 |
0 |
0 |
4 |
15. |
Facher Pavel, D |
1 |
0 |
1 |
2 |
4 |
16. |
Wolbert Kevin, D |
0 |
1 |
2 |
1 |
4 |
17. |
Franchetti Guglielmo, I |
1 |
1 |
2 |
R |
4 |
18. |
Demmel Christoph, D |
R |
0 |
2 |
R |
2 |
19. |
Gregorič Maks, SLO |
1 |
0 |
0 |
1 |
2 |
20. |
Nowotny Manuel,A |
0 |
1 |
R |
0 |
1 |
Semifinále:
1. | Tomíček Luboš, CZ | 1. | Hefenbrock Christian, D |
2. | Vaculík Martin, SVK | 2. | Kůs Matěj, CZ |
3. | Pavlič Jurica, HR | 3. | Štichauer Hynek, CZ |
4. | Zengota Grzegorz, PL | 4. | Dilger Max, D |
5. | Hansen Kennth Krusse,DK | 5. | Šitera Filip, CZ |
Finále:
1. | Hefenbrock Christian, D |
2. | Tomíček Luboš, CZ |
3. | Kůs Matěj, CZ |
4. | Štichauer Hynek, CZ |
5. | Pavlič Jurica, HR |
6. | Vaculík Martin, SVK |
Text: Tomáš Wanke