Elite League – Zdeněk Simota

Autor článku:

Další náš zástupce v elitní britské lize jezdí za tým Peterborough. V dosavadních dvou odjetých závodech byl na soupisce v bojích proti Ipswichi a Lakeside. V prvním závodě dokázal ve své rozjížďce porazit Polaka Miskowiaka. Nicméně pak již jen sbíral nuly. 3. dubna proti Lakeside se mu již dařilo více. Poprvé se ‚Sam‘ představil ve 3. jízdě. Odstartoval nejlépe, ale postupně se před něj dostal Shields a už ho zpět na první místo nepustil. Simotovi se ovšem podařilo nechat za zády Kylmakorpiho a Bjerreho. Také v dalši jízdě proti Lakeside zajel dobře. Diváky tehdy zaujala skvělá bitva mezi Bjerrem a Wattem, nicméně i Simota bojoval s Lanhamem více než statečně, a přestože prohrál, vysloužil si potlesk publika. 9. jízda soustředila na startu oba naše jezdce: Simotu i Tomíčka. Luboš pred jízdou nahradil Kinga. Jenže jeho nasazení nebylo sťastné, neboť upadl. Simota pak nastoupil ještě do jízdy č. 14, kde ovšem nestačil a nepřipsal ani bod. Parťák v tymu Vissing alespoň zachránil situaci a pro Pantery vydoloval dva body. To bylo důležité pro poslední jízdu večera, kdy se rozhodovalo o všem. Andersen a King přivezli plný počet pěti bodů a zachránili pro tým Peterborough alespoň remízu. Série Z. Simoty: V- vyhrane souboje, X – prohrane

1.soupeř: Ipswich: 1+1, 1-0-0-0, V Miskowiak

2. soupeř: Lakeside: 3+1, 2-0-1-0, 3. jízda – X Shields, V Kylmakorpi, Bjerre, 5. jizda – X Bjerre, Watt, Lanham, 9. jízda – X Davidsson, X Bjerre, V Tomicek, 14. jízda – X Kling, X Vissing, X Kylmakorpi

10 comments

  1. Dnešní generace jezdů není bohužel nic moc. Drymlové – možná tak širší světová špička. Když jezdili oba v polské extralize patřili tam k průměrným až slabším jezdcům. Ve švédské elitní elize také. Tomíček – jezdí v Elite league, kde patří k slabší průměr, jinak polská 2.liga. Simota – elite league – slabší průměr.Do užší světové špičky patří v juniorské kategorii Šitera – uvidíme, jak se umístí v letošním roce, Pavlič, Holder a Sajfudinov jsou brutální střelci…

  2. pokud se budeme momentálně bavit o současném stavu v anglii, tak se koukněte na alešovi závody a pokud jste trochu soudní, tak musíte uznat, že mu to jede. luboš i zdeněk mají výkyvy, ale anglie není naše extraliga a body se sbírají dost těžko v takové konkurenci a na tak rozdílných drahách. hodnotil bych výsledky na konci sezony a ne po pár závodech.

  3. Ano. Máš pravdu. Aleš jezdí dobře. A já mu fandím, stejně tak jako ostatním našim jezdcům!A stoprocentně souhlasím, že něco jiného je Elite league nebo dokonce polská extraliga, než naše extraliga. A jestli jste si všimnuli, tak jsem řekl, že Drymlové PATŘÍ do světové špičky. Já jsem prostě jenom realista a vidím věci takové jaké jsou. Každopádně každý cizinec kdo se byť „jenom“ dostane v seniorním věku do kádru týmu polské extraligy musí být špička !

  4. Docela se debata rozběhla, to je fajn. Taky si bohužel myslím zhruba to samé – tedy že naši jsou průměr či lepší průměr. Ale ještě víc by mě zajímala debata o příčinách, tedy proč výkonnostně uváznou a nerozvíjejí se. Pohleďte na Štancla, Ondrašíka, Rymla, France, Makovského, Topinku (Krále, Smolíka…) ze střední generace nebo na Suchánka, Fencla či Simotu (Jaroše, Málka…) z té mladší. Jak „zaparkovali“ na nějaké úrovni a stagnují.

  5. Můj názor (amateréského fandy speedway) je : 1) ekonomický důvod – pokud chceš být na špičce musíš mít supr zázemí, příkladem jsou Drymlové, 2) mladí jezdci by měli mít od mlada co nejvíc závodů, 3) mladí jezdci by měli mít co nejvíc možností potkat se špičkovými zahr. juniory, „alespoň“ s poláky, 4) naše kluby by se měli dívat, jak to dělají ve dánsku a ve švédsku s výukou mladých jezdců – protože z těchto dvou zemí vychází historicky nejlepší speedway jezdci (a hlavně s nejlepším stylem jízdy a s nejlepšími starty).

Zanechte komentář: