Dino Kovačič ukončil kariéru

chorvatsko.pngkovacic.jpgPodle informací maďarských plochodrážních médií se druhý nejlepší chorvatský závodník současnosti Dino Kovačič rozhodl ukončit závodní kariéru. Na vině jsou prý přetrvávající zdravotní potíže způsobené zraněním ruky ze závodu v České republice. 

Devatenáctiletý závodník uvedl jako důvod k ukončení kariéry zranění z českých oválů. Jenže Chorvat v roce 2012 přijel do České republiky jen jednou a to k závodu Jadranské ligy čtyř zemí do Liberce. Chorvatský tým dostal pod Ještědem strašný výprask, ale Chorvat se na zemi neocitl.

Poslední pád v České republice, který Kovačičovi registrujeme, bude nejspíše tím osudným, jenž způsobil konec nadějně se rozvíjející kariéry. Jenže v rozporu se zprávami přicházejícími z Maďarska se přihodil už v roce 2011. Chorvat byl v té době stálým jezdcem finálového seriálu Mistrovství světa juniorů. A po skončení pardubického finálového závodu nastoupil ještě do úvodních jízd vylučovacích skupin 63. Zlaté přilby.

Držitel bronzové medaile z Mistrovství Evropy dvojic 2010 byl nasazen hned do té první, ve které se sešel třeba s Martinem Málkem, Matijou Duhem nebo Lasse Bjerrem. A byl to právě Dán, kdo brzy ukončil Kovačičovo působení v boji o slavnou trofej. Bjerre ztratil kontrolu nad svým JRM, narazil do něj za ním jedoucí Chorvat a oba se ocitli na zemi. Bjerre byl vyloučen, ale dokázal postoupit ze skupiny a jeho cesta se zastavila až o den později ve velkém finále. Kovačič tolik štěstí neměl, se zlomenou rukou putoval přímo z dráhy do pardubické nemocnice.

Je tedy pravděpodobné, že právě na východě Čech lze hledat příčiny konce Chorvatovy kariéry. Ten už nebyl schopen narovnat zápěstí, přestože podstupoval dlouhodobé léčení poškozeného kloubu. I s tímto handicapem dokázal Dino Kovačič odjet v uplynulé sezóně přes dvacet závodů, ale na jeho výsledcích bylo znát, že s ním není vše v pořádku.

Dino Kovačić

Foto: Wojta-Foto

Napsat komentář