V Žarnovici vyhrál Pavlic, Simota nepostoupil

Autor článku:

sec_1.jpgsc_zarnovica.gifpavli__.jpg Včera byla slovenská Žarnovica svědkem rozhodující kvalifikace o postup do finále letošního ME jednotlivců. Diváci sledovali opravdu vyrovnané závody, kdy rozdíl mezi druhým a jedenáctým v pořadí byl pouze dva body. Nejvíce bodů získal Jurica Pavlic. O další místa se jel rozjezd, ve kterém zvítězili ruští jezdci Roman Považný před Grigorijem Lagutou. Domácí Martin Vaculík se musel celkově spokojit se čtvrtou příčkou. Do finále postoupilo prvních 9 závodníků. To se bohužel nepodařilo Zdeňkovi Simotovi, který vyjel dva body a to stačilo na 14. místo. Tomáš Suchánek se jako náhradník v závodě nepředstavil.

Finálová serie se bude skládat ze čtyř závodů: 27.7. Gdańsk, 10.8. Togliatti, 14.9. Goričan a 29.9. Rzeszów. Divoké karty pro celý seriál obdrželi obhájce titulu Aleš Dryml, Tomasz Gollob, Emil Sajfutdinov, Nicki Pedersen, Andreas Jonsson a nově Tai Woffinden. Všechny závody bude přímým přenosem vysílat stanice Eurosport.

1. Jurica Pavlic (CRO) – 12 (3,3,3,0,3)
2. Roman Povazhny (RUS) – 10+3 (2,2,2,3,1)
3. Grigorij Laguta (RUS) – 10+2 (1,3,3,3,d)
4. Martin Vaculík (SVK) – 10+1 (1,2,3,1,3)
5. Andriej Karpov (UKR) – 10+0 (3,1,2,2,2)
6. Maciej Janowski (POL) – 10 (1,3,1,3,2)
7. Hans Andersen (DK) – 9 (2,3,3,0,1)
8. Sebastian Ułamek (POL) – 9 (3,2,0,1,3)
9. Kjastas Puodżuks (LAT) – 9 (3,2,2,1,1)
———–
10. Leon Madsen (DK) – 8 (2,1,0,2,3)
11. Robert Miśkowiak (POL) – 8 (2,1,2,2,1)
12. Nicolas Covatti (ITA) – 7 (1,0,1,3,2)
13. Grzegorz Zengota (POL) – 3 (0,0,1,0,2)
14. Zdeněk Simota – 2 (0,0,0,2,0)
15. Tobias Busch (GER) – 2 (0,1,1,0,0)
16. Maksim Bogdanovs (LAT) – 1 (0,R,R,1,R)