V závodě Polsko-Mistři světa startovala i M. Krupičková

Autor článku:

Minulou sobotu v Lublinu uspořádali přátelské střetnutí reprezentace Polska proti družstvu Mistrů světa, za které nastoupili bývalí mistři světa v seniorské nebo juniorské kategorii. Původně měl startovat i novopečený mistr Tai Woffinden, ale ve středu ho čekala operace zlomené klíční kosti, kdy mu z ní byla vyjmuta zpevňující kovová destička a tak ho nahradil Andreas Jonsson. Manažerem týmu Mistrů světa byl jmenován čtyřnásobný individuální světový šampion a zároveň bývalý jezdec místního Motoru Hans Nielsen. Do mítinku byly také vloženy jízdy dívek a veteránů. Jízdám dívek suverénně vévodila naše Michaela Krupičková, když s velkým náskokem vyhrála obě rozjížďky. Z veteránů byl nejrychlejší mistr světa z roku 1993 Američan Sam Ermolenko. V samotném utkání Polsko- Mistři světa domácí zvítězili 51:39. Největší zásluhu na vítězství měli Krzysztof Kasprzak, Jaroslaw Hampel a Janusz Kolodziej. Z týmu Mistrů světa byl nejlepší Darcy Ward. Na závěr byla zařazena pamětní jízda na Wlodimierza Szwendrowského ( dvojnásobného individuálního mistra Polska, který letos ve věku 82 let zemřel), ve které zvítězil Jaroslaw Hampel.