Josef Franc jedenáctý v Bielefeldu, vyhrál Smolinski

Autor článku:

FIMJosef FrancDen po pražské Grand Prix se jela v německém Bielefeldu kvalifikace do Mistrovství Světa na dlouhé dráze pro rok 2015. Vítězem se stal sobotní účastník SGP v Praze Martin Smolinski, který vyhrál všechny své jízdy. Druhý skončil další domácí jezdec Enrico Janoschka a bronz vybojoval Jannick de Jong, vítěz prvního letošního Grand Prix na dlouhé dráze ve vyprodaném Herxheimu. Do finále postoupila první sedmička plus jeden náhradník. Jediný český jezdec Josef Franc obsadil s pěti body jedenácté místo, když se nekvalifikoval ani do semifinále. Druhý kvalifikační závod se pojede ve francouzském Tayaku 5. června a budeme v něm mít dvojité zastoupení. Jistý je však zatím jen Richard Wolff.