Zlatou trofej do 250 ccm získal Zach Wajtknecht

Opraveno – Před závodem GP se včera v Morizes uskutečnil turnaj Zlatý pohár mládeže FIM do 250 ccm na dlouhé dráze. Z vítězství se po finále těšil britský jezdec Zach Wajtknecht, který dojel před Němcem Lukasem Fienhagem a domácím Gaetanem Stellou. Turnaje se zúčastnili také dva čeští zástupci. Josef Novák obsadil jedenácté místo a Filip Hájek byl čtrnáctý.

 

13.9. FIM Youth Gold Trophy 250 ccm, Morizes:

1. Zach Wajtknecht, Velká Británie 18 (2,4,4,4,4)
2. Lukas Fienhage, Německo 19 (4,4,3,4,4)
3. Gaetan Stella, Francie 16 (4,3,3,3,3)
4. Joris Georges, Francie 16 (3,3,4,4,2)
5. Niels-Oliver Wessel, Německo 13 (3,2,4,3,1)
———————————————————
6. Enzo Dubernard, Francie 10 (2,4,2,1,1)
7. Dave Meijerink, Nizozemí 11 (2,2,2,2,3)
8. Darrell de Vries, Nizozemí(německá licence) 11 (1,3,3,2,2)
9. Baptiste Comblon, Francie 10 (3,2,2,3,0)
10. Igor Kopeć-Sobczyński, Polsko 10 (4,1,1,1,3)
——————————————————–
11. Josef Novák, Česká republika  – 8 (0,1,1,2,4)
12. Marcin Turowski, Polsko 3 (1,1,0,0,1)
13. Callum Walker, Velká Británie 4 (0,0,1,1,2)
14. Filip Hájek, Česká republika 0 (0,0,0,-,0)
15. Fabian Wachs, Německo 1 (1,0,0,F/N,-)
16. Steven Goret, Francie 0 (0,0)

Jízdy:
1. Stella, Georges, Meijerink, Turowski, Walker
2. Fienhage, Wessel, Wajtknecht, de Vries, Novák
3. Kopeć-Sobczyński, Comblon, Dubernard, Wachs, Hájek
4. Wajtknecht, Georges, Wessel, Turowski, Hájek
5. Dubernard, de Vries, Meijerink, Novák, Walker
6. Fienhage, Stella, Comblon, Kopeć-Sobczyński, Wachs
7. Georges, de Vries, Meijerink, Kopeć-Sobczyński, Wachs
8. Wajtknecht, Stella, Comblon, Novák, Turowski
9. Wessel, Fienhage, Dubernard, Walker, Hájek
10. Georges, Comblon, Novák, Walker, Goret (Wachs – F/N)
11. Fienhage, Stella, de Vries, Dubernard, Turowski
12. Wajtknecht, Wessel, Meijerink, Kopeć-Sobczyński, (Hájek – NS)
13. Fienhage, Stella, Georges, Wessel, Goret
14. Novák, Kopeć-Sobczyński, Walker, Turowski, Hájek
15. Wajtknecht, Meijerink, de Vries, Dubernard, Comblon

Finale C: Novák, Turowski, Walker, Hájek, Wachs (ns)
Finale B: Dubernard, Meijerink, de Vries, Comblon, Kopeć-Sobczyński
Finale A: Wajtknecht, Fienhage, Stella, Georges, Wessel

——————————————————————

zdroj: Petr Morevec
(omlouváme se za chybu redaktora Leoše Jarena, který uvedl chybné výsledky, děkujeme za pochopení)

foto: Petr Makušev