Do GP 2015 postoupili Žagar, Doyle a Harris, blízko k němu má i Janowski

Autor článku:

Postup do příštího ročníku Grand Prix si v italském Lonigu zajistili Matej Žagar, Jason Doyle a Chris Harris. Všichni vyjeli 13 bodů a o postavení na stupních vítězů musel rozhodnout rozjezd. Zvítězil v něm Slovinec, který je v celkovém hodnocení letošní Grand Prix pátý a je velmi blízko udržení se v první osmičce. Tím se otevírá šance na postup do GP 2015 pro čtvrtého ze včerejšího turnaje Macieje Janowského. Druhý v rozjezdu skončil 29 letý Australan Jason Doyle, pro kterého to bude znamenat debut v seriálu GP. Třetí místo obsadil Angličan Chris Harris. Chris se se po nevydařené sezóně, kdy se v GP nachází až na 15. místě, dokázal připravit na rozhodující závod a opět si zajistil pozici v příštím ročníku.

Blízko obrovskému překvapení byl původem Argentinec reprezentující Itálii Nicolas Covatti. Pokud by ve svojí závěrečné jízdě zvítězil, postoupil by do GP. Opravdu se mu podařilo dostat se do čela, ale po pádu Petera Kildemanda a Thomase Jonassona byla rozjížďka přerušena. V opakovaném startu dojel Nicolas po chybě až třetí. Společně s Thomasem Hjelmem Jonassonem a Przemyslawem Pawlickim zřejmě budou náhradníky SGP 2015. O jejich umístění rozhodl až los, ve kterém se určilo pořadí deseti bodových jezdců.

Smolně skončil závod pro největšího favorita Petera Kildemanda, který byl ze svých posledních dvou jízd vyloučen za způsobení pádu a bude tak muset čekat zda dostane od pořadatelů SGP divokou kartu. Další z favoritů Janusz Kolodziej po pádu, při kterém si poranil prsty levé ruky, z turnaje odstoupil.