Kalendář závodů FIM pro rok 2022

Podoba světového kalendáře je na světě. FIM zveřejnil kalendář pro závody v roce 2022. Novinkou v letošním roce je nový promotér seriálu Speedway Grand prix, který přišel i se spoustou novinek. Mistrovství světa na dlouhé dráze se vrací na klasické dlouhařské ovály a do Česka zamíří k závodům Mistrovství světa jezdci jen do Prahy v závodech SGP a SGP 2.

Kalendář FIM 2022:

MS Ledová plochá dráha:
15.01.2021KvalifikaceÖrnsköldsvik, Švédsko
12.-.13.2.Finále 1-2Togliatti, Rusko
12.-.13.3.Finále 3-4Inzell, Německo
2.-.3.4.Finále 5-6Heerenveen, Nizozemí
Kvalifikace SGP 2023:
06.06.2021Kvalifikace 1Abensberg, Německo
11.06.2021Kvalifikace 2Rovno, Ukrajina
11.06.2021Kvalifikace 3Nagyhatasz, Maďarsko
11.06.2021Kvalifikace 4Žarnovica, Slovensko
20.08.2021SGP ChallengeGlasgow, Velká Británie
SGP 2022
30.04.2022SGP ChorvatkaGoričan, Chorvatsko
14.05.2022SGP PolskaVaršava, Polsko
28.05.2022SGP ČeskaPraha, Česko
04.06.2022SGP NěmeckaTeterow, Německo
25.06.2022SGP PolskaGorzów, Polsko
09.07.2022SGP RuskaTogliatti, Rusko
13.08.2022SGP V. BritánieCardiff, Velká Británie
27.08.2022SGP PolskaWroclaw, Polsko
10.09.2022SGP DánskaVojens, Dánsko
17.09.2022SGP ŠvédskaMalilla, Švédsko
01.10.2022SGP PolskaToruň, Polsko
05.11.2022SGP Austrálie— bude doplněno—
Kvalifikace SGP 2 (MS U21):
07.05.2021Kvalifikace 1Daugavpils, Lotyšsko
07.05.2021Kvalifikace 2Gislaved, Švédsko
07.05.2021Kvalifikace 3Krško, Slovinsko
SGP2 (MS U21):
27.05.2021SGP 2 1. závodPraha, Česko
14.08.2021SGP 2 2. závodCardiff, Velká Británie
30.09.2021SGP 2 3. závodToruň, Polsko
SGP3 (MS U16 250 ccm):
25.08.2021Semifinále 1Wroclaw, Polsko
25.08.2021Semifinále 2Wroclaw, Polsko
26.08.2021FináleWroclaw, Polsko
Speedway of Nations (SON+SON2):
27.07.2022SON semifinále 1Esbjerg, Dánsko
28.07.2022SON semifinále 2Esbjerg, Dánsko
29.07.2022SON 2 FináleEsbjerg, Dánsko
30.07.2022SON FináleEsbjerg, Dánsko
MS dlouhá:
12.06.2021KvalifikaceBielefeld, Německo
13.07.2021ChallengeMarmande, Francie
03.07.2021Finále 1Mühldorf, Německo
21.08.2021Finále 2Scheessel, Německo
03.09.2021Finále 3Morizes, Francie
10.09.2021Finále 4Vechta, Německo
25.09.2021Finále 5Roden, Nizozemí
Long Track of Nations:
26.05.2021FináleHerxheim, Německo
Zlatá trofej FIM 85 ccm
02.07.2021FináleWolflake, Německo
Zlatá trofej FIM 125 ccm
06.08.2021FináleRovno, Ukrajina

Napsat komentář