Adam Nejezchleba ovládl nižší kubatury

Autor článku:

V Chabařovicích a v Liberci se bojovalo o víkendu o mistrovské body v nižších kubaturách. Tři závody odjely 125 ccm, z toho jeden na krátké dráze. 250 ccm měli na programu další závod v Liberci. Mužem číslo jedna se stal Adam Nejezchleba, který se postavil na start všech závodů a ve všech stál na stupních vítězů.

Karel Průša nenechal v Chabařovicích nic náhodě a znovu vyhrál

Vítězem dalšího závodu Mistrovství republiky do 125 ccm na klasické dráze se stal v Chabařovicích Karel Průša, který ve finálové jízdě porazil Adama Nejezchlebu a Štěpánku Nyklovou.

Výsledky:
1. Karel Průša, Slaný (2,2,3,3) 10+1.
2. Adam Nejezchleba, Liberec (3,3,3,2) 11+2.
3. Štěpánka Nyklová, Slaný (1,1,2,1) 5+3.

4. Petr Marek, Praha (2,3,d,-) 5+N
5. Luboš Hromádka, Pardubice (F,1,2,1) 4
6. Marián Jirout, Pardubice (0,0,1,0) 1

Adam Nejezchleba nedal v Liberci nikomu šanci

Na své domácí dráze v Liberci a na elektrickém motocyklu nedal Adam Nejezchleba nikomu šanci a ovládl oba závody Mistrovství republiky do 125 ccm, ať už na klasické dráze, tak i na krátké. Na druhém místě mu po oba šampionáty stál po boku na druhém místě Karel Průša a na třetím Petr Marek.

Výsledky:
MR 125 ccm:

1. Adam Nejezchleba, Liberec (3,3,3,2) 11+1.
2. Karel Průša, Slaný (3,3,2,3) 11+2.
3. Petr Marek, Praha (d,2,1,3) 6+3.

4. Filip Kasan, Žarnovica (0,2,3,0) 5+4.

Polák Kevin Nycz vyhrál v Liberci s přehledem

Bez jediného zaváhání ovládl liberecký mistrák kubatury do 250 ccm Polák Kevin Nycz. Ve finálové jízdě, kam postupoval s plným počtem dvanácti bodů nechal za svými zády na druhém místě Adama Nejezchlebu a třetího Dominika Barylka rovněž z Polska. Čtvrtý byl Němec Kacper Cymermann. Druhý Čech ve startovním poli Dominik Hrbek z Pardubic obsadil desátou příčku. Oliver Schmid se ze závodu odhlásil.