V středeční podvečer se ve Slaném jelo druhé kolo české plochodrážní extraligy. Ve startovní listině bylo hodně zvučných jmen, která přilákala do ochozu slánského stadionu slušnou diváckou kulisu.
V závodě zvítězila pardubická družina, která si své vítězství zajistila už v osmnácté jízdě. Druhý skončil slovenský tým ze Žarnovice, který stříbro musel vyjet až v bonusové rozjížďce s pražským týmem. Bronz bral tým z pražské Markéty a čtvrté místo zbylo na domácí tým ze Slaného. Závod nabídl hned několik krásných jízd a soubojů. Pojďme si některé z nich rozebrat…
Už v první jízdě se na startu představila silná čtveřice ve složení R. Jensen, Laguta, Krčmář a Kvěch. Po souboji v první zatáčce se po souboji Laguty a Jensena ujal vedení Artem Laguta, který v jízdě zvítězil se slušným náskokem. Třetí dojel Kvěch, kterému vyšel start, ale byl zavřen soupeři. Čtvrtý skončil domácí Krčmář.
V sedmé jízdě se nejlépe činil český talent Adam Bubba Bednář. Po nepříliš povedeném startu byl Bednář čtvrtý. Prvně si poradil se slovenským jezdcem Valkovičem a posléze i se slánským Belanem. Před koncem třetího kola dohnal také Dána, Rasmuse Jensena, jedoucího za Pardubice. Při nájezdu do posledního kola předvedl Bednář parádní manévr a dostal se před Jensena a dokázal tak nakonec v jízdě zvítězit.
V desáté jízdě se slánský tým rozhodl využít žolíka a Patryk Wojdylo bojoval v jízdě o dvojnásobný počet bodů. Wojdylo skončil v jízdě na třetím místě a připsal si tak dva body. V jízdě vyhrál Jan Kvěch, pro kterého to bylo první vítězství v závodě.
Ve čtrnácté jízdě použil žolíka tentokrát pražský tým. O dvojnásobné body bojoval Adam Bubba Bednář. V této jízdě předvedl raketový start pardubický kapitán Václav Milík. Bednář stahoval Milíka náskok a na cílové rovince se pokusil Milíka předjet, ale zkušený Václav Milík nenechal Bednářovi prostor a své vítězství uhájil. Bednář tak díky žolíkovi připsal na konto svého týmu čtyři body.
I slovenský tým ze Žarnovice využil svojí šanci použít žolíka, a to v šestnácté jízdě. Artem Laguta opět nenechal nikoho na pochybách a přivezl s obrovským náskokem šest bodů, díky kterým se Žarnovice dotáhla na druhou Markétu.
Nerozhodný stav mezi těmito týmy byl i po základním rozpisu rozjížděk, když oba celky měly shodně 29 bodů. V rozjíždče se na pásku postavil Mateusz Szczepaniak a Adam Bubba Bednář. Szczepaniak měl výborný start a Bednář dvě kola doháněl ztrátu. Bednářovi se podařilo dohnat manko, ale při obrovské snaze Sczcepaniaka předjet v posledním kole upadl a jízdu nedokončil.
Další závod se odjede následující den a to ve čtvrtek 4.9. na pražské Markétě.
Kompletní výsledky Extraliga družstev Slaný
| AMK ZP Pardubice | 1míso | 44 bodů |
| 9. Matouš Kameník 🇨🇿 | (1,0,0,1,2) | 4 |
| 10. Timo Lahti 🇸🇪 | (3,2,3,3,3) | 14 |
| 11. Václav Milík 🇨🇿 | (3,3,2,3,2) | 13 |
| 12. Rasmus Jensen 🇩🇰 | (2,2,3,3,3) | 13 |
| 19. Jan Jeníček 🇨🇿 | (N) | – |
| SC Žarnovica | 2.místo | 29 bodů (+3) |
| 5. Artem Laguta 🇵🇱 | (3,3,3,6,3) | 18 |
| 6. Mateusz Szczepaniak 🇵🇱 | (2,2,2,1,2,2) +3 | 11+3 |
| 7. Jakub Valkovič 🇸🇰 | (0,0,-,0,0) | 0 |
| 8. Filip Kasan 🇸🇰 | (0,0,0,0,0) | 0 |
| 18. bez jezdce |
| AK Markéta Praha | 3.místo | 29 bodů +(0) |
| 13. Adam Nejezchleba 🇨🇿 | (0,-,-,0,-) | 0 |
| 14. Jan Kvěch 🇨🇿 | (1,1,3,1,R) | 6 |
| 15. Jaroslav Vaníček 🇨🇿 | (-,0,F,-,-) | 0 |
| 16. Daniel Klíma 🇨🇿 | (1,3,1,1,0) | 6 |
| 20. Adam Bubba Bednář 🇨🇿 | (3,3,2,4,3,2) +Fd | 17+Fd |
| AK Slaný | 4.místo | 24 bodů |
| 1. Jakub Jamrog 🇵🇱 | (2,2,2,2,1) | 9 |
| 2. Bruno Belan 🇨🇿 | (2,1,-,-,1) | 4 |
| 3. Patryk Wojdylo 🇵🇱 | (1,1,2,2,1) | 7 |
| 4. Eduard Krčmář 🇨🇿 | (0,1,1,1,1) | 4 |
| 17. Matěj Frýza | (0,0) | 0 |
Foto: Josef Coufal