Nejlepším byl Frank Bacher, Schneiderwind čtvrtý

Autor článku:

FIM_1.jpgMariánské Lázně – Vítězem úvodního závodu Grand Prix na dlouhé ploché dráze se stal německý jezdec Frank Bacher. Získal na své konto 18 bodů a zvítězil ve finále A. Druhé místo patřilo v Mariánkách matadorovi Gerdu Rissovi, který měl po základu 17 bodů a ve finále A byl druhý. Třetí, a tedy bronzová medaile patřila Glenu Phillipsovi. Nejlepším českým zástupcem se stal Zdeněk Schneidervind, který do závodu nastupoval z jízdy poslední šance. Tu vyhrál s velkým náskokem a kvalifikoval se tak do hlavního závodu. Tam předvedl znovu kvalitní výkony a po základní části měl na svém kontě skvělých 17 bodů. Ve finále A nakonec dojel na čtvrtém místě. Druhý český jezdec Richard Wolff, který je na rozdíl od Schneiderwinda stálým účastníkem Grand Prix, byl nakonec na čtrnáctem místě. Jeho 4 body po základní časti stačily pouze na finále C, kde dojel druhý. Ve finále C startoval i Pavel Ondrašík. Ten měl po základní části 2 body a ve finále C byl pátý.