
AKTUALIZOVÁNO Zranění ramena, které Aleš Dryml utrpěl před dvěma týdny v Peterborough v závodě britské Elite League, vystavilo stopku plánované účasti pardubického jezdce v nedělním závodě Mistrovství světa na dlouhé dráze v Mariánských Lázních. Třetí muž dlouhodrážního republikového šampionátu se již ze své účasti na západě Čech omluvil.
Aleš Dryml dnes pro náš web řekl, že zdravotní stav jeho ramena mu neumožňuje v Mariánských Lázních naplno bojovat s nejlepšími světovými dlouhodrážníky, a proto se rozhodl se z účasti v prvním dílu finálové série Mistrovství světa na dlouhé dráze omluvit. Po operaci, kterou podstoupil minulý týden v pražské motolské nemocnici, je hybnost pravého ramene stále ještě omezená. Dryml se snažil rozhýbat kloub cvičením v bazénu, jeho stav se sice zlepšil, ale ne natolik, aby mu umožnil vystartovat v nedělním závodě. Otevřená stále zůstává otázka účasti největšího českého želízka v ohni v kvalifikačním závodě Mistrovství světa jednotlivců, které je v Divišově na programu už příští sobotu.
Ve čtrnácté jízdě závodu Peterborough Panthers – Birmingham Brummies se střetl Panter Norbert Kosciuch se dvěma svými protivníky Clausem Vissingem a Alešem Drymlem. Zatímco Polák a Dán opustili dráhu po svých, kapitán české reprezentace potřeboval lékařské ošetření, dlouho zůstal na dráze, odkud bylo posléze převezen přímo do nemocnice. Prvotní zprávy hovořily o úrazu ramene, další vyšetření však prokázala zlomeninu žebra a proraženou plíci, čemuž britští lékaři věnovali více pozornosti. Prohlídka u specialisty sice poškození plíce potvrdila, ale závažnost nebyla tak vysoká, jak se původně zdálo. Závodník podepsal v Anglii revers a byl převezen do České republiky, kde se minulý týden podrobil operaci ramena.