Olymp jede do Plzně i s Lubošem Tomíčkem

Autor článku:

divisov_plzen.jpgmarketa.jpgNezvykle dlouhou přestávku v extralize mají za sebou jezdci Olympu Praha, trvala více než dva měsíce. To se ale ve středu změní, klub z hlavního města se v Plzni představí proti soupeři, se kterým končil jarní blok letošního extraligového ročníku. O naději na extraligové finále bude ve středu od 16:45 na jedné ze svých domácích drah bojovat tým DaK Moto Liebezeit Divišov-Plzeň.

Olymp Praha vyhrál na vlastní dráze úvodní klání obou soupeřů 53:40 a zajistil si tím velmi kvalitní pozici do odvety, která je v plánu ve středu na plzeňských Borech. Tam je doma tým DaK Moto, jenž musí hodně zabrat, chce-li se dál nechat unášet na vlnách směrem k vytouženému extraligovému finále. K němu mají nyní vedle vedoucích Pardubic nejblíže právě Pražané, kteří vyhráli na jaře všechny tři své závody a jsou zatím druzí.

Manažer domácího týmu František Liebezit neměl lehkou úlohu při skládání svého týmu. Jeho klíčový muž Matej Žagar, aktuálně druhý nejlepší jezdec české extraligy, totiž slyšel na pozvání Simona Steada a pojede ve čtvrtek v Britově testiominalu ve Swindonu. Slovinec nakonec vměstnal do svého programu i závod v Plzni a hned po jeho skončení bude spěchat směr letiště, aby se vydal za kanál La Manche. Znovu nedopadla úspěšně snaha mít v týmu Patryka Dudka, který jede na domácí dráze v Zieloné Goře finále polského individuálního mistráku. Když „ne“ zaznělo i z úst Martina Vaculíka, byl jasnou volbou Lotyš Kjastas Puodžuks.

Ještě větší trable měl nováček extraligy s obsazením míst vyhrazených českým jezdcům. Daniel Hádek by sice měl být po drobných zdravotních patáliích připraven, ale chybět měl jeho starší bratr. Ten podle svých slov startoval na krátké dráze letos naposledy při šampionátu dvojic ve Mšeně a nyní dočasně z finančních důvodů přerušuje kariéru. Stejně se dříve v tomto roce zachoval i Daniel Hádek, ale tomu tehdy klub z finančních těžkostí pomohl nákupem nového motoru. Michael Hádek však je i přes své sobotní tvrzení v sestavě svého týmu.

Olympu a jeho manažerovi Tomáši Topinkovi dělá čáru přes rozpočet protahující se rekonvalescence Josefa France, ten po pádu v setmělé Vechtě stále není ve stavu, který by umožňoval usednutí na závodní stroj. Z toho důvodu dostává letos teprve druhou extraligovou šanci solidně se prezentující Martin Gavenda. Navíc má Praha k dispozoci luxus ještě jednoho českého seniora navíc, je jím Luboš Tomíček a i on dostal povolávací rozkaz od Tomáše Topinky. Do svého rodného města se vrací Matěj Kůs, na němž bude při Francově absenci ležet značná tíha odpovědnosti.

I v otázce juniorů ulehčuje Praze situaci široká soupiska. První junior Ondřej Veverka je do konce roku vyřazen z plochodrážního dění kvůli mononukleóze, Ondřej Smetana jede do Zieloné Góry na pohár Macec, a tak budou mít pražskou vestu jen dva mladíci – Zdeněk Holub a Michal Škurla.

Vůbec poprvé je letos pražskému klubu k dispozici Grzegorz Walasek, který nepostoupil na rozdíl od Grzegorze Zengoty nebo Rafala Okoniewského do finále mistrovství Polska. Walasek se tak vrací na dráhu klubu, jemuž před pěti lety tolik pomohl k zisku zatím posledního titulu mistra republiky. Druhým cizincem bude ve svém extraligovém debutu Australan Troy Batchelor a není bez zajímavosti, že po něm před podpisem smlouvy s Pražany pošilhával i jejich středeční soupeř.

DaK Moto Liebezeit Divišov-Plzeň
1 Kjastas Puodžuks
2 Michael Hádek
3 Daniel Hádek
4 Michaela Krupičková
5 Zdeněk Simota
6 Matej Žagar
7 Jan Holub

Olymp Praha
8 Matěj Kůs
9 Zdeněk Holub
10 Martin Gavenda
11 Michal Škurla
12 Luboš Tomíček
13 Troy Batchelor
14 Grzegorz Walasek

Zanechte komentář: