Bratři Pawličtí zůstávají ve Mšeně

Autor článku:

mseno.jpgpawlicki_przemek.jpgpawlicki_piotr.jpgBratrské duo Pawlických zůstává v Greplu Mšeno poté, co Przemyslaw i Piotr podepsali nové roční úmluvy se středočeským celkem. Udržení obou nadaných bratří bylo prioritou vedení Greplu při řešení cizinecké otázky. Zejména starší Przemyslaw totiž odvedl pro klub spoustu dobré práce, ačkoli to pro klub nemělo kýžený bodový efekt.

Devatenáctiletý Piotr odjel v minulé sezóně dva závody české extraligy, při těsné prohře ve Slaném zůstal s 11 body mírně za očekáváním, naopak šestnáct bodů v Divišově bylo výborným výsledkem. V individuálním hodnocení jezdců extraligy patřilo mladšímu z bratrského dua konečné čtrnácté místo s průměrem těsně přes dva body na jízdu.

Odchovanec Unie Leszno na tiskové konferenci řekl, že jeho hlavním cílem je titul juniorského mistra světa. Třetího muže Zlaté přilby 2011 vyřadilo loni z boje o korunu nejlepšího světového juniora zranění, a tak věří, že mu rok 2013 přinese více sportovního štěstí. Piotr junior bude společně s krajany Dudkem a Zmarzlikem patřit mezi hlavní favority na korunu pro nejlepšího světového juniora.

To Przemyslaw už myslí výše, loni dovršil dvacet jedna let života, a juniorské závody jsou pro něj tudíž pasé. Poslední šanci získat vytoužený titul mistra světa juniorů překazila ošklivě zlomená noha, ale už je prý vše zahojené a nový kapitán Býků z Leszna plánuje boj o Grand Prix.

Podobně jako mladší bratr i Przemyslaw Pawlicki debutoval v české extralize loni v květnu ve Slaném a hned z toho bylo dvacet jedna bodů na kontě Greplu. Dva pády v Divišově znamenaly „jen“ třináct bodů, ke kterým semifinalista loňské Grand Prix Evropy přidal ještě jedenáct bodů v Pardubicích, jediném závodě, ve kterém nestartoval společně s bratrem. V celkovém hodnocení jezdců české extraligy se „Przemek“ umístil třináctý, tedy o jednu příčku nad bratrem, když se přehoupl přes hranici 2,1 bodu na jízdu.

Vedle kvalitního bodového příspěvku ukázal Przemyslaw Pawlicki i dávku bojovnosti. V divišovském závodě upadl ve třinácté jízdě a dlouho se zvedal, v ten moment už bylo jasné, že Grepl si domů žádné body nepoveze. Manažer Mšena Petr Vandírek přišel v depu za odpočívajícím Pawlickým s tím, že pokud se na to necítí, už jej do nominované jízdy nepostaví. Potlučenému Pawlickému se ale rozzářily oči a Vandírkovi řekl: „Tak já pojedu obě.“

Zanechte komentář: